Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Janusz WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Marcin Janusz

Plebiscyt WP SportoweFakty! Wybierz z nami drużynę sezonu PlusLigi: rozgrywający

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
W ligowej siatkówce nadszedł czas podsumowań. Czytelnicy WP SportoweFakty wybierają najlepszych zawodników PlusLigi sezonu 2019/2020 na poszczególnych pozycjach. Prezentujemy kandydatów na pozycji rozgrywającego.

Zasady:

Codziennie redakcja WP SportoweFakty publikować będzie listę kandydatów na danej pozycji. Spośród nich każdy czytelnik może zagłosować na jednego z nich w ankiecie pod artykułem.

Do drużyny sezonu PlusLigi na pozycji rozgrywającego, atakującego i libero trafi siatkarz z największą liczbą głosów, a na ławkę rezerwowych - zawodnik z drugą największą liczbą głosów. 

Do drużyny sezonu PlusLigi na pozycji środkowego oraz przyjmującego trafią dwaj siatkarze z największą liczbą głosów, a na ławkę rezerwowych - zawodnicy z trzecią i czwartą największą liczbą głosów

Głosowanie trwa do 2 kwietnia 2020 roku do godziny 20:00. Wyniki zostaną opublikowane 3 kwietnia 2020 roku o godzinie 8:00.

Kandydaci na pozycji rozgrywającego:

Antoine Brizard (VERVA Warszawa Orlen Paliwa)

Francuz ma za sobą kolejny znakomity sezon. Choć na skrzydłach rotacja wśród jego kolegów z zespołu była ogromna, niemal w każdym meczu potrafił z nich wydobyć to, co najlepsze. W ciągu sezonu do naszej szóstki kolejki trafił trzykrotnie.

Jan Firlej (GKS Katowice)

Spośród wszystkich nominowanych ma na swoim koncie najwięcej... rozegranych setów, ale to oczywiście wynik tego, że katowiczanie bardzo lubili rozgrywać tie-breaki w tym sezonie. Często potrafił utrzymać nerwy na wodzy podczas meczów pełnych emocji. 

Marcin Janusz (Trefl Gdańsk)

Wielu zastanawia się, w czym tkwił klucz do tak dobrych występów Gdańskich Lwów w tym sezonie. Błyszczący na skrzydłach duet Paweł Halaba-Bartosz Filipiak napędzał właśnie Marcin Janusz, który z sezonu na sezon prezentuje coraz wyższą formę.

Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel)

W naszej szóstce kolejki meldował się trzykrotnie. Choć to "tylko" rozgrywający, na boisku często było go pełno. A to as serwisowy, a to dołączył do bloku. Zdecydowanie był motorem napędowym swojego zespołu w tym sezonie.

Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)

Jeden z ulubieńców komisarzy meczowych w tym sezonie. Statuetkę MVP otrzymał w minionych rozgrywkach aż sześciokrotnie. Choć do pewnego momentu trener Michał Gogol konsekwentnie rotował atakującymi, a i na lewym skrzydle często zmieniał, widać było, że Łomacz potrafi zaadaptować się do gry w każdych warunkach.

Benjamin Toniutti (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Francuski rozgrywający pierwszej drużyny sezonu również uhonorowany został sześciokrotnie nagrodą dla najlepszego gracza meczu. Zdążyliśmy się już trochę przyzwyczaić do tego, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Wartość dodana do Grupy Azoty ZAKSY, jak i całej PlusLigi.

Joshua Tuaniga (MKS Ślepsk Malow Suwałki)

Do tej pory znaliśmy go z gry w reprezentacji USA oraz z tego, że jest mistrzem ligi NCAA. Przed startem sezonu trafił do beniaminka z Suwałk i zdecydowanie był jego silnym punktem. W naszej szóstce kolejki pojawił się trzykrotnie.

Terminarz:

27 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego rozgrywającego

28 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego atakującego

29 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego środkowego

30 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego przyjmującego

31 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego libero

1 kwietnia 2020 roku wystartowało [urlz=/siatkowka/876978/plebiscyt-wp-sportowefakty-wybierz-z-nami-druzyne-sezonu-plusligi-trener]głosowanie na najlepszego trenera
[/urlz]

Czytaj też: 

-> Krzysztof Sędzicki: Medale a zdrowie, czyli sztuka kompromisu (komentarz)
-> Zakupy Bartosza Bednorza. Utknął w gigantycznej kolejce

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Najlepszy rozgrywający sezonu 2019/2020 w PlusLidze to:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL