Najnowsze Wyniki/Kalendarz
rozgrywający Fabian Drzyzga Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: rozgrywający Fabian Drzyzga

Liga rosyjska. Polak mistrzem Rosji! Koniec rozgrywek siatkarskich

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Fabian Drzyzga został mistrzem Rosji w barwach Lokomotiwu Nowosybirsk. Władze Superligi zadecydowały o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020 i przyznaniu tytułu mistrzowskiego zgodnie z miejscami po rundzie zasadniczej.

Władze rosyjskiej siatkówki wobec pandemii koronawirusa zrezygnowały z rozgrywania Final Six, który miał wyłonić zwycięzców tegorocznej Superligi. Za decyzją o zakończeniu sezonu z powodu epidemii opowiedziało się 13 z 14 klubów. Tym samym po raz pierwszy w historii mistrzem Rosji został Lokomotiw Nowosybirsk, w którym od dwóch sezonów podstawowym rozgrywającym i kapitanem zespołu jest Fabian Drzyzga.

Drużyna z Nowosybirska znakomicie radziła sobie w rundzie zasadniczej, wygrywając 16 z 19 meczów i zajmując pierwsze miejsce w tabeli. Lokomotiw miał trzy punkty przewagi nad wiceliderem rozgrywek Zenitem Kazań i pięć nad trzecim na zakończenie sezonu Kuzbassem Kemerowo. Dla Lokomotiwu Nowosybirsk to pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu.

- Udało nam się zdobyć pierwsze miejsce absolutnie zasłużone, wszyscy byli na równych warunkach - stwierdził na oficjalnej stronie nowego mistrza Rosji atakujący Konstantin Bakun. - Zasługujemy na to dzięki naszej pracy. Pracowaliśmy przez osiem miesięcy, aby osiągnąć taki wynik.

Podobną opinią podzielił się środkowy Lokomotiwu i reprezentacji Rosji Iljas Kurkajew. - Tak będzie prawidłowo. Uważam, że wobec sytuacji, która od nas nie zależy, nie należałoby przekreślać rezultatów całego sezonu, którego większa część została przecież rozegrana - stwierdził.

Czytaj też:

Koronawirus. PlusLiga bez medali. Konrad Piechocki: To jedyna możliwa decyzja na dziś

Oficjalnie: to koniec sezonu. Liga Siatkówki Kobiet z medalami, PlusLiga bez

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Urubko pokazuje, co robić podczas epidemii koronawirusa

Czy uważasz, że decyzja władz Superligi o przyznaniu tytułu mistrzowskiego wg miejsc po rundzie zasadniczej była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL