Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital HeynenWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Vital Heynen

Siatkówka. "Nie chcemy robić żadnej rewolucji". PZPS rozmawia z Vitalem Heynenem o nowej umowie

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Prezes PZPS Jacek Kasprzyk zapewnił, że związek konsultuje swoje plany z Vitalem Heynenem, którego kontrakt kończy się w sierpniu tego roku. - Zależy nam, żeby trener pracował z kadrą do czasu przełożonych igrzysk - poinformował.

Decyzja o przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 r. wymusiła na PZPS szybsze podjęcie decyzji ws. ewentualnego kontynuowania współpracy z trenerem Vitalem Heynenem. Kontrakt belgijskiego szkoleniowca z kadrą jest bowiem ważny do sierpnia tego roku.

Jak zdradził w rozmowie z portalem polsatsport.pl Jacek Kasprzyk, PZPS obecnie jest w stałym kontakcie z Heynenem i konsultuje z nim wszystkie swoje plany związane z reprezentacją.

- Nie chcemy robić żadnej rewolucji. Wierzę, że uda nam się dojść do porozumienia i będziemy dalej współpracować, tak żeby jak najlepiej przygotować się na igrzyska w nowym terminie - zapowiedział prezes PZPS.

Kasprzyk podkreślił, że 50-letni Heynen wprawdzie nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale związek nie wyobraża sobie innego scenariusza niż przedłużenie kontraktu z Belgiem. - Przygotowujemy się na nowy termin igrzysk olimpijskich. Chcemy, żeby Vital Heynen został z nami do tego czasu - zapewnił.

Zobacz:
Tokio 2020. Koronawirus. Michał Gogol: Musimy walczyć o te igrzyska, nawet jeśli odbędą się później
Tokio 2020. Wilfredo Leon: Przełożenie igrzysk to dla mnie smutna informacja, ale nasz cel się nie zmienia

ZOBACZ WIDEO: Paweł Zagumny zachwycony umową z Tauronem. "To wisienka na torcie"

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL