Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Jastrzębskiego WęglaWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel wycofuje się z rozgrywek. CEV nadal nie podjął decyzji

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
CEV zawiesił wszystkie europejskie rozgrywki, nie wiadomo czy w ogóle zostaną wznowione. Jastrzębski Węgiel nie będzie czekać na decyzje, zawodnicy wracają już do domów, co oznacza, że klub nie zagra o półfinał z Itas Trentino.

- Nie wyobrażam sobie grania w sytuacji, gdy w Europie szaleje koronawirus - powiedział Adam Gorol w programie 7. strefa w Polsacie Sport. Prezes Jastrzębskiego Węgla potwierdził, że jego klub nie zagra w Lidze Mistrzów, nawet jeśli zostanie wznowiona. Na to się jednak wcale nie zanosi. 

Dodał później w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że zawodnicy zagraniczni wracają już do swoich krajów. - Rozmawiałem ostatnio z kimś ważnym w CEV i dostałem informację, że z decyzją władze federacji wstrzymują się do 6 kwietnia. My tak długo czekać nie możemy. Zawodnicy są rozbici fizycznie i mentalnie, nie trenują, a sezon ligowy w naszym kraju został zakończony - podkreślił. 

W środę zapadła decyzja, że Plusliga nie zostanie już wznowiona, a Jastrzębski Węgiel zajął 4. miejsce, co oznacza, że nie zagra w Lidze Mistrzów. Być może jednak z uwagi na to, jak potoczyły się rozgrywki w tym sezonie, klub dostanie przepustkę.

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Przypomnijmy, że jastrzębianie mieli w ćwierćfinale zmierzyć się z Itas Trentino, nie chcieli jednak lecieć do Włoch z powodu szalejącego tam koronawirusa. Włoski zespół jeszcze trenował i ostatecznie zespoły doszły do porozumienia, że dwumecz zostanie rozegrany w Mariborze. W międzyczasie jednak zamknięto granice i spotkania te zostały odwołane. 

CEV najpierw zawiesił rozgrywki do 3 kwietnia, a następnie "na czas nieokreślony". Pandemia koronawirusa nadal jednak trwa i trudno się spodziewać, żeby w najbliższych tygodniach ktokolwiek wrócił do trenowania i gry. 

Czytaj też:
Nowy pomysł Polskiej Ligi Siatkówki. Liga letnia na piasku
Siatkówka. PlusLiga. Daniel Castellani ma zostać w Olsztynie. Trener pozytywnie ocenia swoją pracę

Czy Jastrzębski Węgiel słusznie postąpił nie czekając na decyzję CEV?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL