Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ferdinando De GiorgiWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ferdinando De Giorgi

Siatkówka. Reprezentacja Iranu bez trenera. Ferdinando De Giorgi kandydatem na następcę Igora Kolakovicia

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Przed kilkoma dniami działacze Siatkarskiej Federacji Iranu zdecydowali o zakończeniu współpracy z Igorem Kolakoviciem. W najbliższym czasie mają ruszyć rozmowy z potencjalnymi następcami Czarnogórca.

Po odwołaniu igrzysk olimpijskich w 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa, Irańska Federacja Siatkówki zaproponowała Igorowi Kolakoviciowi rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Kontrakt szkoleniowca z Czarnogóry obowiązywał do września 2020 roku. 54-latek przejął kadrę w lutym 2017 roku z rąk Raula Lozano.

- Mój czteroletni kontrakt powinien wygasnąć 1 września 2020 roku, po igrzyskach olimpijskich. Po tym dniu chciałem podjąć nowe wyzwanie, w jednym z klubów europejskich. Z powodu wybuchu COVID-19 FIVB przełożyła Ligę Narodów i igrzyska olimpijskie. W tej sytuacji do końca mojego kontraktu nie było żadnych turniejów. Sytuacja po wybuchu koronawirusa w Iranie, podobnie jak w innych krajach na całym świecie, jest bardzo trudna. Budżet federacji irańskiej ma pewne problemy związane z tą sytuacją, więc prezydent Irańskiej Federacji Siatkówki, pan Davarzani, poprosił mnie o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Oczywiście zgodziłem się na to, ponieważ było to jedyne rozsądne rozwiązanie - przyznał Igor Kolaković.

Prezes federacji zapowiedział, że kolejnym trenerem drużyny narodowej najprawdopodobniej również będzie szkoleniowiec zagraniczny. W gronie kandydatów wymienia się nazwiska Plamena Konstantinowa, Radostina Stojczewa, Lorenzo Bernardiego i Ferdinando De Giorgiego.

Ferdinando De Giorgi jest dobrze znany w Polsce. W przeszłości doprowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle do dwóch tytułów mistrza Polski, a w 2017 roku do zdobycia Pucharu Polski. W roli selekcjonera Biało-Czerwonych 58-letni szkoleniowiec się jednak nie sprawdził. Z funkcji selekcjonera został zwolniony po zaledwie kilku miesiącach pracy. W 2018 r. Włoch pracował w Jastrzębskim Węglu, jednak w trakcie rozgrywek rozwiązał umowę, przyjmując ofertę pracy w Cucine Lube Civitanowa.

Czytaj także:
Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel wycofuje się z rozgrywek. CEV nadal nie podjął decyzji
Siatkówka. Władimir Alekno znów w roli pierwszego trenera Zenitu Kazań, Wierbow żegna się z klubem

ZOBACZ WIDEO: Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio? "Zaczyna się wielka gra strategiczna"

Czy Ferdinando De Giorgi sprawdziłby się na stanowisku selekcjonera reprezentacji Iranu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL