Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Osmany Juantorena WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Osmany Juantorena

Koronawirus. Włosi nie czekają na decyzję FIVB. Już rezygnują z Ligi Narodów

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jeden z rywali Polaków w Lidze Narodów już zakomunikował siatkarskim władzom, że nie ma zamiaru brać udziału w imprezie. - W obecnych warunkach nawet trudno myśleć o występie w takich wydarzeniach - podkreślił szef włoskiej siatkówki.

Tegoroczna Liga Narodów miała odbywać się od 22 maja, ale już w połowie marca Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zapowiedziała przesunięcie imprezy na późniejszy termin - najprawdopodobniej na sierpień, choć oficjalna data nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Dla Włochów nawet taki termin nie wchodzi jednak w grę.

- Zrezygnowaliśmy z Ligi Narodów i mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Rzymie. W obecnych warunkach, nawet biorąc pod uwagę tylko ograniczenia w sferze podróżowania, nie można myśleć o występie w takich wydarzeniach - podkreślił prezydent włoskiej siatkówki, Bruno Cattaneo podczas rozmowy z "Rai Radio 1".

Niewykluczone, że Liga Narodów w tym roku zostanie odwołana. Według włoskich mediów, część federacji apeluje o rezygnację z imprezy nie tylko w tym, ale i przyszłym roku, w związku z napiętym kalendarzem (więcej TUTAJ).

Polacy z Włochami w Lidze Narodów mieli rywalizować w pierwszy weekend podczas turnieju w Polsce. Na razie Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że po przesunięciu imprezy wszystkie bilety zachowują ważność (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL