Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Malwina Smarzek-Godek WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Malwina Smarzek-Godek

Zwrot w sprawie transferu Malwiny Smarzek-Godek. Polka może zostać jednak we Włoszech

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Wydawało się przesądzone, że Malwina Smarzek-Godek podpisze kontrakt z mistrzem Brazylii. Nastąpił jednak zwrot akcji. Polska atakująca zmieni klub, ale najprawdopodobniej pozostanie we Włoszech.

Dla mistrza Brazylii Itambe Minas pozyskanie Malwiny Smarzek-Godek było głównym celem transferowym. Działacze jednego z najlepszych klubów w Ameryce Południowej mieli już złożyć Polce ofertę, a atakująca w ciągu kilku dni miała podjąć decyzję. 

Także Gian Luca Pasini, zwykle dobrze poinformowany dziennikarz "La Gazzetta dello Sport", twierdził na swoim blogu, że Smarzek-Godek jest bliska porozumienia z Minasem. Wygląda jednak na to, że nastąpił zwrot akcji. 

"Malwina Smarzek-Godek była o krok od podpisania kontraktu z mistrzem Brazylii, ale ostatecznie zdecydowała się kontynuować karierę we Włoszech. Ma opuścić Zanetti Bergamo i podpisać kontrakt z Igor Gorgonzola Novara" - czytamy na portalu "Estadao".

Nowym trenerem Igor Gorgonzoli Novary ma zostać Stefano Lavarini, który w latach 2017-2019 prowadził brazylijski Itambe Minas. 

Malwina Smarzek-Godek do Włoch przeniosła się przed sezonem 2018/2019 z Chemika Police. Ostatnio reprezentowała barwy Zanetti Bergamo. Sezon 2019/2020 we włoskiej Serie A został przerwany z powodu pandemii koronawirusa. 

Czytaj także:
Jasna deklaracja Vitala Heynena ws. prowadzenia reprezentacji Polski
Roszady w Developresie SkyRes Rzeszów. Katarzyna Zaroślińska-Król zagra w Łodzi?

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL