Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek Nawrocki WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Jacek Nawrocki

Siatkówka. Jacek Nawrocki zdradza plany. Myśli o zgrupowaniu stacjonarnym

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie żeńska reprezentacja Polski w siatkówce nie rozegra żadnego meczu na arenie międzynarodowej. Co wobec tego ma zamiar zrobić selekcjoner? Jacek Nawrocki myśli o zgrupowaniu stacjonarnym.

- Jest mnóstwo scenariuszy. Nasza kadra przygotowywała się już do tego, by rozpocząć zgrupowania przed Ligą Narodów. Jeśli się to nie uda, chcemy przeprowadzić zgrupowanie stacjonarne. Wzięłaby w nich udział grupa dziewczyn perspektywicznych w kontekście mistrzostw świata w 2022 roku. Na razie tylko gdybamy. Nie wiemy, co będzie wolno, a czego nie. Dotyczy to wszystkich krajów i nikt nie ma przewagi. Sytuacja nie jest normalna, nikt z nas tego wcześniej nie doświadczył. Trzeba zachować rozsądek i wyrozumiałość - powiedział Jacek Nawrocki podczas rozmowy dla TVP Sport.

Jak będzie wyglądał kierunek powołań i treningów w reprezentacji Polski siatkarek? Selekcjoner przekazał, że nie będzie się on znacznie zmieniał. Stwierdził również, że skoro nie ma oficjalnej rywalizacji międzynarodowej, to te najbardziej ograne zawodniczki mogą nieco odpocząć.

- To okazja, żeby więcej uwagi poświęcić na pracę z tymi, na które liczymy w perspektywie kolejnych lat. Myślę, że idziemy dobrą drogą. Kadra nie jest zamknięta dla nikogo i w miarę potrzeb będziemy naszym kapitałem osobowym rotować. Mamy bardzo dobre młodsze roczniki. Siatkarki urodzone w 2000 roku już wchodzą do reprezentacji, jest kilka nawet młodszych dziewczyn. One już muszą dostawać swoje szanse, adekwatnie do możliwości - podkreślił.

Przypomnijmy, że w tym roku Polki miały zagrać w Lidze Narodów Kobiet, ale coraz więcej mówi się na temat tego, że trzecia edycja rozgrywek zostanie odwołana. Ma to oczywiście związek z szalejącą pandemią koronawirusa, która mocno wpłynęła na środowisko sportowe.

Czytaj także:
Benjamin Patch rozpoczął działalność charytatywną. Zajął się garncarstwem

Agnieszka Kąkolewska może wrócić do Polski

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL