Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Kochanowski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Jakub Kochanowski

Nikola Grbić potwierdził transfer Jakuba Kochanowskiego do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Po dwóch sezonach w PGE Skrze Bełchatów Jakub Kochanowski przenosi się do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transfer polskiego środkowego potwierdził trener Nikola Grbić. Po 8 latach z klubem żegna się Łukasz Wiśniewski. Zostaje za to David Smith.

Transfer do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, o którym nieoficjalnie mówiło się od dawna, potwierdził Nikola Grbić, trener kędzierzynian - Jakub Kochanowski po dwóch sezonach w PGE Skrze Bełchatów przenosi się do ZAKSY. Serbski szkoleniowiec dodał również, że z klubu odchodzi Łukasz Wiśniewski, który w drużynie z Kędzierzyna-Koźla występował od 2012 roku.

- Zastąpiliśmy Łukasza Wiśniewskiego Jakubem Kochanowskim i to nasz największy ruch okresu transferowego. Sprowadziliśmy świetnego gracza. Chcąc coś zmienić, przyświecało nam, aby to była zmiana na lepsze - powiedział Grbić w wywiadzie dla serbskiej gazety "Sportski Žurnal".

Nikola Grbić przedłużył swój kontrakt, o czym kędzierzynianie poinformowali 16 kwietnia. - ZAKSA chciała kontynuować współpracę już w styczniu, ponieważ w Polsce rozmowy transferowe zaczynają się znacznie wcześniej - mówi Serb.

Klub dotychczas oficjalnie ogłosił też, że na przyszły sezon zostają Benjamin Toniutti, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i Krzysztof Rejno. 46-letni trener potwierdził również, że w drużynie zostają David Smith i Kamil Semeniuk.

- Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i David Smith dobrze do siebie pasują, ich pozostanie to świetna wiadomość. Kamil Semeniuk znakomicie pokazywał się wchodząc najpierw z ławki rezerwowych, teraz dostanie swoją szansę w wyjściowym składzie - tłumaczy Grbić, dodając też, że w kolejnym sezonie w jego drużynie nie zagra Simone Parodi.

Czytaj również:
Bruno Rezende opuszcza Cucine Lube i wraca do ojczyzny. Zagra w EMS Taubate Funvic
Siatkówka. Adis Lagumdzija przebiera w ofertach. Może zastąpić Bartosza Kurka

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Bednorz o Lidze Narodów, graniu w maseczkach i narodowej kwarantannie

Czy ZAKSA zyska sportowo na przyjściu Jakuba Kochanowskiego i odejściu Łukasza Wiśniewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL