Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz BednorzGetty Images / Emmanuele Ciancaglini/NurPhoto / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz

Transfery. Oficjalnie: Bartosz Bednorz w Zenicie Kazań. Ogłosił go... Bill Clinton

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Bartosz Bednorz w przyszłym sezonie walczyć będzie w barwach Zenitu Kazań. Po dwóch latach spędzonych we włoskiej Serie A, przenosi się do rosyjskiej Superligi.

Kilka dni temu Bartosz Bednorz poinformował o rozstaniu z Leo Shoes Modena. W środę Zenit Kazań potwierdził przyjście nowego zawodnika, używając do tego znanego zdjęcia byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Billa Clintona. Polityk siedzi na dywanie, słucha muzyki i w rękach trzyma papierowe opakowanie z płytą. 

Zenit znalazł fotkę Bednorza z saksofonem, kiedy ten grał jeszcze w barwach PGE Skry Bełchatów. Została zrobiona podczas zakończenia sezonu ze sponsorami, a jej autorem był współpracujący z naszą redakcją fotograf Paweł Piotrowski.

O przenosinach Bednorza do Zenitu mówiło się już kilka tygodni temu. Razem z Earvinem Ngapethem będzie dbał o przyjęcie w zespole. Wiadomo też, że w klubie pozostaną Maksim Michajłow, Aleksander Butko czy Loran Alekno, a trenerem po roku przerwy będzie Władimir Alekno

Bartosz Bednorz swoją karierę rozpoczął w AZS-ie Częstochowa, później grał przez dwa sezony w Indykpolu AZS Olsztyn. W 2016 roku przeniósł się do PGE Skry Bełchatów, z którą zdobył złoty oraz srebrny medal mistrzostw Polski, a także wywalczył Superpuchar.

W 2018 roku postanowił spróbować swoich sił zagranicą, w swoim pierwszym sezonie w Modenie wywalczył Superpuchar Włoch. Pandemia koronawirusa zakończyła sezon w Serie A przedwcześnie i ostatecznie Bednorz więcej trofeów we Włoszech nie zdobył.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Bednorz o Lidze Narodów, graniu w maseczkach i narodowej kwarantannie

Czy Bednorz sprawdzi się w Zenicie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL