Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki

Krispol 1. liga. Znamy datę rozpoczęcia sezonu 2020/2021

Dawid Borek
Dawid Borek
W trakcie wspólnej wideokonferencji z prezesami klubów zaplecza Krispol 1. ligi ustalono kluczowe daty dotyczące startu sezonu 2020/2021.

W wideo rozmowie wzięli udział przedstawiciele klubów, które podobnie jak w PlusLidze i Tauron Lidze, nie mogły sportowo dokończyć rozgrywek 2019/2020. W tym momencie wszyscy jednak patrzą już i koncentrują się na tym, co nas czeka w najbliższym sezonie.

- Pytaliśmy wszystkich szefów naszych klubów, w jakiej sytuacji znajdują się w związku z pandemią koronawirusa, jak wygląda przyszłość drużyn - mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. - Okazało się, że większość z nich oczywiście odczuwa w jakimś stopniu skutki ekonomiczne pandemii, lecz wszyscy zadeklarowali chęć startu w rozgrywkach. To było dla nas kluczowe, by móc planować sezon 2020/2021.

W trakcie spotkania wspólnie zdecydowano, że sezon rusza 23 września, dzień później zaplanowana jest inauguracyjna transmisja w Polsacie Sport. Na ten moment plan zakłada zakończenie sezonu do 9 maja 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO: Rozgrywanie spotkań na siłę to narażanie zawodników? Bartosz Bednorz nie ma wątpliwości

- To oczywiście plan, który zakłada możliwość odpowiednio wczesnego powrotu do treningów – dodaje Zagumny. - Najważniejsze założenie jest takie, by przez cały sezon praktycznie nie grać meczów ligowych w środę (w kalendarzu są zaplanowane tylko 2 terminy w środku tygodnia, pozostałe kolejki rozgrywane są w weekendy). To także małe zabezpieczenia na wypadek, gdyby z powodów od nas niezależnych trzeba było np. wstrzymać granie - dodaje.

W trakcie spotkania rozmawiano o pomysłach nowych zapisów do regulaminu oraz uregulowanie sytuacji, gdyby w przyszłości doszło do zatrzymania lub zakończenia rozgrywek, jak w bieżącym sezonie. Padł też pomysł uregulowania zasad spadku, w przypadku gdyby któraś z drużyn wycofała się z rozgrywek lub nie mogła przystąpić do kolejnego sezonu.

Wstępnie zaplanowano kolejne spotkanie, już w czerwcu, wtedy będą omawiane między innymi sprawy dotyczące wspólnych działań marketingowych oraz kwestii awansu drużyn z II Ligi. - W tym momencie chętni do awansu do Krispol 1. ligi są poddawani audytowi. Chcemy jak najszybciej to będzie możliwe ustalić skład ligi na przyszły sezon - podkreśla prezes Zagumny.

Zobacz też:
Co z meczami reprezentacji Polski w 2020 roku? PZPS wysłał sąsiadom propozycje. "Najbardziej liczę na Rosjan"
Siatkówka. Dobra wiadomość dla kibiców. Bilety na Ligę Narodów zachowują ważność

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL