Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarzyMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie zgrupowanie w Spale 1 czerwca

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
19 siatkarzy weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale. Choć w tym sezonie nie zostaną rozegrane żadne oficjalne mecze, Vital Heynen będzie trenować z kadrą przez kilka tygodni.

W Centralnym Ośrodku Szkoleniowym w Spale siatkarze i sztab spotkają się 1 czerwca - informuje "Przegląd Sportowy". Wcześniej będą musieli ograniczyć kontakty i starać się nie wychodzić z domu. Kiedy przyjadą już na miejsce, będą mieszkać pojedynczo w pokojach i nie będą mogli opuszczać ośrodka. Zachowany będzie musiał zostać reżim sanitarny, który obowiązuje w Spale.

Za to zniesiono już nakaż trenowania w mniejszych podgrupach, co znacząco ułatwi funkcjonowanie podczas zgrupowania, bo siatkarzy reprezentacji Polski będzie dziewiętnastu. Ważna była możliwość przeprowadzania zajęć pełną grupą lub przynajmniej 12-osobową. Dla Vitala Heynena ważne było, żeby w ogóle móc się spotkać na takim zgrupowaniu, choć najważniejsza impreza odbędzie się dopiero za rok.

Przypomnijmy, że dopiero od początku maja sportowcy mogą trenować w COS-ach, ale nie wszyscy korzystają z tej możliwości ze względu na ograniczenia. Zawodnicy po dwóch tygodniach treningu wrócą do domu i po takim samym czasie wrócą na kolejne dwa tygodnie. 

Siatkarki trenować mają w Szczyrku pod okiem Jacka Nawrockiego. Teoretycznie zgrupowanie ma zacząć się 4 czerwca i potrwa z przerwami do końca lipca.

Przez pandemię koronawirusa nie tylko zatrzymały się wszystkie rozgrywki ligowe, ale również odwołano mnóstwo dużych imprez. Przesunięto igrzyska olimpijskie na przyszły rok, podjęto decyzję o odwołaniu Ligi Narodów. W związku z tym ligi krajowe szybciej będą mogły wystartować, a co za tym idzie - wcześniej się skończą. Zawodnicy za rok wrócą więc do kadry po krótkim odpoczynku po zakończeniu gry w klubach. 

Czytaj też:
Dwóch Polaków zagra w Korei, Ferreira opuszcza Zawiercie. Koniec draftu
Wygrał 20 z 22 meczów, mistrzem Turcji nie został. Mariusz Sordyl: To brak zrozumienia dla naszej pracy

ZOBACZ WIDEO: Polski trener mówi o powrotach piłkarzy, którzy przeszli COVID-19. "Bez maksymalnych obciążeń nawet przez 6 tygodni"

Czy wierzysz, że siatkarze zdobędą medal na IO w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • lolek1033 Zgłoś
  Na zgrupowaniu powinni wszyscy zawodnicy. Przećwiczyć bardzo mocne nie do obrony zagrywki z wykorzystaniem korka w piłce i opuszków palców: kciuka, wskazującego i małego do trącania
  Czytaj całość
  piłki w ostatniej fazie podczas jej uderzenia dłonią z rozwartymi wszystkimi palcami jak do chwytu piłki ręcznej. Takie serwy są bardzo dokładne i potrafią nadać piłce różne parabole - tory lotów (skośne i proste oraz bardzo zagiete) z obrotami: postępowymi i zwrotnymi a nawet z flukuacjami toru lotu zaserwowanej piłki. Zawodnik podczas serwu może lekko "ścinać piłkę" nadając jej odpowiednią rotację i odpowiednią parabolę lotu.--------Wszystko można osiągnąć tylko trzeba MYŚLEĆ!!!--------

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL