Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur Szalpuk WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Artur Szalpuk

Transfery. PlusLiga. Jednak stolica, nie zagranica. Artur Szalpuk trafi do VERVY Warszawa Orlen Paliwa

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Chciały go kluby z rosyjskiej Superligi, ale wiele wskazuje na to, że skończy się na krajowym transferze. Artur Szalpuk od nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi ma być zawodnikiem VERVY Warszawa Orlen Paliwa.

Drugi zespół minionych rozgrywek jest coraz bliżej skompletowania składu. Już wiadomo, że dojdzie do kilku zmian, między innymi na pozycji przyjmującego. Stołeczny klub zasilić ma Artur Szalpuk, który dwa ostatnie sezony spędził w PGE Skrze Bełchatów. To, że tam nie zostanie, wiadomo już było od kilku tygodni.

- Mogę potwierdzić, że Artur ma kilka ciekawych ofert z Włoch i Rosji. Nie wykluczamy także, że zostanie w PlusLidze w jednym z czołowych zespołów. Na pewno w Bełchatowie nie zostanie - mówił jeszcze w marcu na łamach "Przeglądu Sportowego" agent zawodnika Jakub Michalak.

Wśród klubów, które były zainteresowane 25-letnim przyjmującym, wymieniało się m.in. Dynamo Moskwa oraz Biełogorie Biełgorod. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. W drugiej połowie maja nastąpił jednak zwrot w sprawie mistrza świata. W piątek "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że osiągnął on porozumienie z VERVA Warszawa Orlen Paliwa i to właśnie w tym klubie będzie występować w najbliższym sezonie. Udało nam się te doniesienia potwierdzić.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Będzie to powrót urodzonego w Olsztynie zawodnika do Warszawy. W latach 2013-2015 był już siatkarzem stołecznej drużyny, która wówczas nazywała się "AZS Politechnika Warszawska". Trafił tam z MKS-u MDK. Z tym miastem związany jest również jego ojciec Jarosław, który występował w barwach siatkarskiej Legii.

W swoim siatkarskim CV Artur Szalpuk ma również Cerrad Enea Czarni Radom (w sezonie 2015/2016), a także Trefl Gdańsk w sezonie 2017/2018. To właśnie w Trójmieście miał okazję pracować z trenerem Andreą Anastasim. Teraz ich ścieżki znów zejdą się razem.

To nie koniec wzmocnień warszawskiej drużyny. W nowym sezonie zagrają w niej również dwaj nowi atakujący - Michał Superlak, który dotąd grał dla MKS-u Będzin, a także Jakub Ziobrowski, który trafi do VERVY z Cuprum Lubin. Wcześniej klub poinformował o transferze hiszpańskiego rozgrywającego Angela Trinidada.

Ważne kontrakty mają też Bartosz Kwolek, Michał Kozłowski, Igor Grobelny, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Jakub Kowalczyk oraz Damian Wojtaszek. Z drużyną pożegnali się już Antoine Brizard, Kevin Tillie, Artur Udrys i Patryk Niemiec.

Czytaj też: Trwa ofensywa transferowa Asseco Resovii Rzeszów. Karol Butryn nowym atakującym

Czy Twoim zdaniem transfer Artura Szalpuka do Warszawy to dobry ruch?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL