Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Britt Bongaerts WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Britt Bongaerts

Rozgrywająca z Holandii Łódzką Wiewiórą. Britt Bongaerts siatkarką ŁKS-u Commercecon Łódź

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Reprezentantka Holandii zasili trzeci zespół LSK minionego sezonu. Britt Bongaerts będzie rozgrywającą ŁKS-u Commercecon Łódź.

Pochodząca z Roermond 23-letnia zawodniczka przez dwa ostatnie sezony występowała w Palmbergu Schwerin, z którym zdobyła rok temu wicemistrzostwo Niemiec. W tym sezonie jej zespół był liderem Bundesligi, ale rozgrywki zostały zakończone bez przyznawania medali. Wcześniej grała w klubach z Aachen i Muenster.

W swojej kolekcji Britt Bongaerts ma również dwa Superpuchary i jeden Puchar Niemiec. W 2018 roku została najlepiej serwującą siatkarką ligi niemieckiej. W sezonie 2018/2019 miała już okazję zagrać w Łódź Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego, kiedy to ekipa ze Schwerina przyjechała na spotkanie Ligi Mistrzyń z ŁKS-em Commercecon Łódź.

- To był mój pierwszy sezon w tych rozgrywkach. Pamiętam doskonale wspaniałą atmosferę i entuzjastycznych kibiców. Przyjechali nawet do Niemiec, aby wspierać zespół. Czekam z niecierpliwością aż poznam wszystkich w klubie i rozpoczniemy przygotowania. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu - powiedziała Britt Bongaerts w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

Nowa rozgrywająca Łódzkich Wiewiór jest również reprezentantką Holandii. W styczniu brała udział w kwalifikacjach olimpijskich w Apeldoornie. Pomarańczowe przegrały w półfinale z reprezentacją Niemiec 0:3 i pożegnały się z marzeniami o występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Później - choć sezon ligowy został przerwany - starała się trzymać formę.

- Oczywiście przez te kilka miesięcy regularnie trenowałam w domu, a przez ostatnie dwa tygodnie w końcu mogłam trenować razem z drużyną narodową, więc zdążyłam już złapać rytm. Po pięciu latach gry w Niemczech poczułam, że to czas, aby spróbować czegoś nowego. To dobry moment dla nowe wyzwanie - dodała Bongaerts.

Jej konkurentką na pozycji ma być Aleksandra Pasznik. Doświadczona rozgrywająca przechodzi do Łódzkiego Klubu Sportowego z pierwszoligowej drużyny 7R Solna Wieliczka. Przygotowania do nowego sezonu TAURON Ligi ełkaesianki rozpoczną w środę.

ZOBACZ WIDEO: Jacek Nawrocki: Wszystkiego nie zrobimy. Widać dużą poprawę

Czy ŁKS Commercecon Łódź w nowym sezonie stanie na ligowym podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL