Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ryszard CzarneckiWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki spotkał się z premierem. Pojawił się wątek kibiców na trybunach

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W czwartek wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i członek prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ryszard Czarnecki, spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Dyskusja dotyczyła między innymi powrotu kibiców na trybuny.

Ryszard Czarnecki poinformował o spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Zamieścił tam komunikat "nt. udziału publiczności podczas zawodów sportowych". 

"Premier Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i członkiem prezydium PKOl Ryszardem Czarneckim przedstawił dalsze plany "odmrażania" imprez sportowych, w tym także - w odpowiednim czasie - z udziałem publiczności w takich dyscyplinach, jak siatkówka, piłka nożna, żużel i inne sporty zespołowe" - czytamy w dokumencie.

Zostało w nim również podkreślone, że polski sport oczekuje na powrót do normalności. "Nasze służby medyczne i sanitarne, wysiłki rządu oraz wspaniała samodyscyplina i zdrowy rozsądek polskiego społeczeństwa powodują, że otwierają się realne szanse na stopniowe dopuszczenie publiczności do obserwowania "na żywo" imprez sportowych" - dodano.

Przypomnijmy, że kibice zniknęli ze stadionów i hal w pierwszych dniach marca, a razem z nimi wszystkie wydarzenia sportowe. To oczywiście przez epidemię koronawirusa, która wówczas dotarła do Polski. Obecnie nasz sport powoli odżywa, ale jeszcze daleka droga, zanim będzie taki, jak przed nadejściem zarazy z Chin.

Pierwszym ważnym testem dla polskiego sportu będzie powrót rozgrywek PKO Ekstraklasy, który jest planowany na ostatni weekend maja. 29 maja o godz. 18:00 premierowy mecz po przerwie rozegrają drużyny Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa.

Czytaj także:
- Nowe wytyczne PZPN-u. Kibice i media nie dowiedzą się o ewentualnych zakażeniach

- Prezes Bayernu: Jeżeli zawodnicy będą zdyscyplinowani, jest szansa na dokończenie rozgrywek 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL