Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gyselle Silva Franco WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Gyselle Silva Franco

Gwiazda LSK przerywa karierę, dziecko zmieniło jej plany

Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Gyselle Silvy Franco nie zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach Grupy Azoty Chemika Police, ani żadnej innej drużyny na świecie. - Plany uległy zmianie, będę mamą i już nie mogę się doczekać - mówi Kubanka.

Gyselle Silvę Franco czeka przerwa od siatkówki. Kubanka rozpoczyna nowy etap w swoim życiu i spodziewa się dziecka. Co za tym idzie, w drużynie Grupy Azoty Chemika Police spośród duetu zawodniczek z kraju słynącego z cygar i salsy na placu boju pozostała tylko Wilma Salas. O przedłużeniu kontraktu przez najskuteczniejszą siatkarkę mistrzyń Polski pisaliśmy tutaj.

Najlepsza atakująca MŚ juniorek z 2009 roku i mistrzyni Azerbejdżanu sprzed pięciu lat przyznała, że jej planem na kolejny sezon było początkowo pozostanie w ekipie Grupy Azoty Chemika Police. Życie jednak te plany zweryfikowało. - Jestem bardzo szczęśliwa, choć początkowo wiadomość mnie zaskoczyła. Chciałam zostać w Policach na kolejny sezon, ponieważ czułam się tutaj świetnie. Plany jednak uległy zmianie, będę mamą i już nie mogę się doczekać – stwierdziła Kubanka.

Silva Franco to jedna z najbardziej wyróżniających się zawodniczek minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Wrażenie na rywalkach niejednokrotnie robiła siła ataków Kubanki, która została wybrana zarówno MVP SuperPucharu, jak i Pucharu Polski. Po złoty medal ekstraklasy sięgnęła "wykręcając" blisko 50-procentową średnią skuteczność w ataku w przekroju całego sezonu, a 24 asy serwisowe pozwoliły jej zająć trzecie miejsce w rankingu najlepiej zagrywających siatkarek ligi. 

Przerwa od siatkówki 28-letniej Silvy Franco powoduje powstanie dużej luki na prawym skrzydle policzanek. O jej wypełnienie nie będzie jednak łatwo, bo Kubanka miała za sobą doświadczenie z gry w ligach takich jak azerska, turecka, czy włoska. Spekuluje się, że jej następczyni władze Grupy Azoty Chemika Police szukają wśród zawodniczek zagranicznych. Zespół z Polic dotychczas opuściły Irina Truszkina, Pola Nowakowska oraz Ewelina Polak

Zobacz również:
Sport zatrzymał się przez pandemię koronawirusa, ale nie dla nich. Oni nie mają przerwy od siatkówki
Liga Siatkówki Kobiet. Grupa Azoty Chemik Police buduje blok. Iga Wasilewska zostaje

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Czy Gyselle Silva Franco jeszcze wróci do polskiej ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL