Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Potera WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Michał Potera

PlusLiga. Transfery. Asseco Resovia z kolejnym kontraktem. Zamknięcie składu coraz bliżej

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Działacze Asseco Resovii Rzeszów intensywnie pracują nad budową składu na nowy sezon. Po rozwiązaniu umowy z rozgrywającym reprezentacji Polski Marcinem Komendą, do ekipy z Podkarpacia dołączył Marcin Potera.

32-letni libero, od ośmiu lat występuje w PlusLidze. W przeszłości reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej, Indykpolu AZS-u Olsztyn i MKS-u Będzin. W ostatnim klubie spędził cztery lata. Po tym czasie postanowił zmienić barwy klubowe. Michał Potera ma za sobą występy w kadrze B reprezentacji Polski, z którą zagrał w 2009 roku na Uniwersjadzie w Belgradzie. W PlusLidze Michał Potera wystąpił w 233 meczach.

W sezonie 2019/2020 Michał Potera zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepiej przyjmujących PlusLigi, ze skutecznością 61,54 procenta. 

Miniony sezon w wykonaniu Asseco Resovii Rzeszów był najgorszym od momentu awansu drużyny do PlusLigi. Mimo sporych wzmocnień i zapowiedzi walki o medale ekipa m.in. ze Zbigniewem Bartmanem, Marcinem Komendą, Nicholasem Hoagiem i Nicolasem Marechalem w składzie zajęła dopiero 13. miejsce, kończąc rozgrywki z bilansem 7 zwycięstw i 17 porażek.

ZOBACZ WIDEO: LSK bardziej prestiżowa? "Umowa z Tauronem wpłynie nie tylko na ligę, ale i na reprezentację"

Po sezonie przedstawiciele klubu z Podkarpacia zdecydowali o rozstaniu z większością graczy. Przygodę z Pasami zakończyli Zbigniew Bartman, Bartłomiej Lemański, Nicholas Hoag, Kawika Shoji, Nicolas Marechal, Luke Perry i Damian Schulz. Karierę zawodniczą postanowił zakończyć także Olieg Achrem. Ten ostatni pozostanie jednak w klubie na stanowisku asystenta Alberto Giulianiego.

W nowym sezonie w barwach Asseco Resovii Rzeszów wystąpią m.in. Nicolas Szerszeń, Fabian Drzyzga, Karol Butryn, Klemen Cebulj, Robert Taht, Rafał Buszek, Bartosz Mariański, Bartłomiej Krulicki, Tomas Rousseaux i Grzegorz Kosok - w przypadku tych dwóch ostatnich wszystko może się jeszcze zmienić.

Czytaj także:

Siatkówka. Wspaniały gest klubów PlusLigi. Rzucili sobie wyzwanie i ruszyli do punktów krwiodawstwa

Siatkówka. PlusLiga. Kolejne kontrakty w Jastrzębskim Węglu i Ślepsku Malow Suwałki, pożegnanie w Cuprum Lubin

Czy Michał Potera okaże się zanaczącym wzmocnieniem ekipy Asseco Resovii Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL