Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Branimir Grozdanow (numer 9) w ataku Getty Images / Emmanuele Ciancaglini/NurPhoto / Na zdjęciu: Branimir Grozdanow (numer 9) w ataku

Siatkówka. Jeden klub wycofał się z Serie A. To Argos Volley Sora

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Argos Volley Sora nie wystartuje w nowym sezonie siatkarskiej Serie A mężczyzn. Klub oficjalnie to potwierdził, ale nie chce zdradzić, skąd taka decyzja.

Siatkarska Serie A mężczyzn szybko została zakończona z powodu pandemii koronawirusa. Władze ligi uznały, że nie będzie spadków i wszystkie kluby wystartują w nowym sezonie. Okazuje się jednak, że jednej drużyny na pewno zabraknie.

To Argos Volley Sora, który oficjalnie poinformował o niezgłoszeniu drużyny do rozgrywek. Klub jednak nie chciał ujawnić, co wymusiło na działaczach podjęcie tak trudnej decyzji.

"Musieliśmy podjąć trudną decyzję o rezygnacji z udziału w kolejnym sezonie Serie A. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej ekscytującej przygodzie. Prosimy o zrozumienie naszego wyboru, który nie mógł być inny w tym szczególnym momencie historycznym" - czytamy w krótkim komunikacie.

Argos Volley Sora po dwudziestu kolejkach zajmowało ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie pięcioma punktami. Klub z Sory awansował do najwyższej ligi siatkarskiej we Włoszech w 2016 roku. Najlepszy był sezon 2018/19, który drużyna zakończyła na 9. miejscu. Wtedy grali tam Polacy Michał Kędzierski oraz Karol Rawiak.

Siatkówka. Błyskawiczne negocjacje Vitala Heynena. Dogadał się z Włochami w 40 sekund >>

Koronawirus. Siatkówka najbardziej niebezpiecznym sportem. Kontrowersyjny raport oburzył Julio Velasco >>

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL