Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk

PlusLiga. Transfery. Trefl Gdańsk. Nowe twarze już w przyszłym tygodniu? Trwają poszukiwania przyjmującego

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Kibice Trefla Gdańsk czekają na transfery nowych siatkarzy. Klub z Trójmiasta w przyszłym tygodniu ma wyłożyć pierwsze karty na stół. W dalszym ciągu trwają poszukiwania zawodnika na pozycję przyjmującego.

Trefl Gdańsk kontynuuje budowę zespołu na następny sezon. Przesądzone jest odejście pięciu siatkarzy, więc w drużynie dojdzie do sporej rewolucji. Dłużej w Trójmieście grać nie będą: Wojciech Grzyb (koniec kariery), Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Ruben Schott oraz Szymon Jakubiszak. Kibice czekają na następców. Według naszych informacji, klub ma już niemal gotową kadrę, która niebawem zostanie zaprezentowana. 

Jak na razie przedłużono kontrakty z Marcinem Januszem, Łukaszem Kozubem (trzyletnia umowa) i Pablo Crerem. Ważne umowy posiadają dwaj młodzi zawodnicy w osobach Mateusza Janikowskiego (wypożyczenie) oraz Karola Urbanowicza. Grę nad morzem kontynuować powinni: Bartłomiej Mordyl, Dawid Pawlun, Kewin Sasak, Fabian Majcherski oraz Maciej Olenderek, choć oficjalnie tego nie potwierdzono. Trzeba zatem jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość.

- Będzie dużo zmian, ale drużyna ma być ciekawa i mocna. Rok temu startowaliśmy z tego samego poziomu i osiągnęliśmy świetny wynik - przede wszystkim zbudowaliśmy zgrany zespół. Musimy zrobić wszystko, aby to powtórzyć - skomentował Marcin Janusz, dla którego następny sezon będzie już trzecim w gdańskim zespole. Siatkarze prowadzeni przez Michała Winiarskiego zajęli piąte miejsce w PlusLidze, więc zawiesili sobie poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Wyliczyliśmy, że do Trefla dołączy przynajmniej pięć nowych twarzy (trzech przyjmujących, jeden atakujący oraz jeden środkowy). Hitem transferowym ma być pozyskanie Mariusza Wlazłego z PGE Skry Bełchatów. Ustaliliśmy, że pierwsze karty będą wyłożone na stół już w przyszłym tygodniu - klub ma ogłosić dwóch nowych zawodników. Tydzień później przyjdzie czas na przedstawienie kolejnych.

Trwają poszukiwania jeszcze jednego siatkarza. Trener Winiarski rozgląda się za przyjmującym, więc nie wiadomo, kiedy skład zostanie zamknięty. Gdańszczanie właśnie na przyjęciu mają największe problemy - po zakończeniu rozgrywek pożegnano się z trzema zawodnikami grającymi na tej pozycji.

Zobacz także: PlusLiga. Transfery. Oficjalnie: Bartosz Filipiak odchodzi z Trefla Gdańsk. Czas na PGE Skrę Bełchatów
Zobacz takżePlusLiga. Transfery. Oficjalnie: przyjmujący odchodzą z Trefla Gdańsk. Halaba lada moment przejdzie do Aluronu Virtu CMC

Czy Trefl Gdańsk zbuduje silny zespół?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL