Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Jastrzębskiego Węgla Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla

PlusLiga. Oficjalnie: Luke Reynolds poprowadzi siatkarzy Jastrzębskiego Węgla!

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla poznali swojego nowego trenera. Klub ogłosił, że drużynę w następnym sezonie poprowadzi Luke Reynolds. Dla Australijczyka będzie to już trzecia przygoda z "Pomarańczowymi".

Luke'a Reynoldsa kibicom Jastrzębskiego Węgla nie trzeba przedstawiać. 35-letni trener w sezonie 2016/2017 był członkiem sztabu szkoleniowego swojego rodaka Marka Lebedewa, pełniąc rolę trenera przygotowania motorycznego. Drużyna zakończyła zmagania w PlusLidze z brązowym medalem. Australijczyk następnie zawiesił sobie poprzeczkę zdecydowanie wyżej i spróbował sił w roli pierwszego szkoleniowca. Poprowadził wtedy ekipę Berlin Recycling Volleys.

Drugi raz dołączył do jastrzębian w poprzednich rozgrywkach. Zasilił sztab trenera Roberto Santilliego po rozstaniu z Nicolą Giolito. Włoski trener w listopadzie pożegnał się z posadą, a główym powodem były niezadowalające wyniki sportowe. Funkcję tymczasowego szkoleniowca powierzono wówczas Reynoldsowi. Rezultaty momentalnie się poprawiły - 35 latek poprowadził drużynę w trzech spotkaniach i wszystkie wygrał. Sezon na ławce dokończył Serb Slobodan Kovac.

- W minionym sezonie w trudnym dla nas momencie bez wahania podjął się dużego wyzwania i doskonale mu sprostał. Już wtedy pokazał, że jest trenerem zdolnym, ambitnym, głodnym sukcesu i że warto na niego stawiać. Co równie istotne, poza fachowością wprowadza on do zespołu mnóstwo pozytywnej energii. Jestem przekonany, że od strony merytorycznej Luke jest gotowy do nowej roli w klubie. Uważamy, że to jest jego czas i będziemy go mocno wspierać - powiedział prezes Adam Gorol na łamach oficjalnej strony Jastrzębskiego Węgla.

Australijczyk jest szczęśliwy, że dostał szansę. - Czuję się zaszczycony, będąc częścią tak wspaniałej historii klubu. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by klub oraz jastrzębskie środowisko siatkarskie było dumne ze swojej drużyny. Ja czuję się tutaj jak w domu, jak w gronie rodzinnym. Mówiąc o rodzinie mam na myśli zarówno członków sztabu szkoleniowego, pracowników administracji, zarząd, a także zawodników z którymi współpracuję. Każdy w tym klubie jest serdeczny i przychodzi się tutaj nie tylko jak do pracy, ale do miejsca które kochasz i które sprawia, że czujesz się szczęśliwszy - skomentował Reynolds.

Zobacz takżeMarcelo Fronckowiak: Życzcie Brazylii liderów, którzy zainspirują naród [WYWIAD]
Zobacz takżePlusLiga. Kluby interesowały się Marcinem Januszem, ale Trefl Gdańsk miał pierwszeństwo w negocjacjach (WYWIAD)

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Czy Luke Reynolds poprowadzi drużynę z Jastrzębia do medalu w PlusLidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • 19-21 Zgłoś
  Chciałbym, żeby był to trener na lata, to zwalniane trenerów co rok jest męczące. Facet pracuje w JW już dobrych kilka lat z przerwami, jest blisko związany z klubem, więc mniejsza
  Czytaj całość
  szansa, że chciałby odejść. Pozostaje tylko pytanie, czy się sprawdzi, bo jego doświadczenie jako pierwszego trenera jest małe. Podobną szansę dostał młody trener Gogol rok temu w Skrze i jak na razie ciężko mu coś zarzucić.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL