Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Olivia Różański WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Olivia Różański

Kolejny (nie)oszlifowany diament trafia na Mazowsze. Olivia Różański zagra w DPD Legionovii Legionowo

Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
W zeszłym sezonie Olivia Różański była trzecią najlepiej punktującą zawodniczką Ligi Siatkówki Kobiet. Po trzech latach gry w bialskim klubie, jedna z liderek tego zespołu, zdecydowała się przenieść do DPD Legionovii Legionowo.

Olivia Różański urodziła się we francuskiej miejscowości Albi. W wieku 17 lat przeprowadziła się do Polski, a trener Grzegorz Wagner zaproponował jej naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Już w 2015 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski podczas rozgrywek Ligi Europejskiej. Od trzech sezonów jest kojarzona z BKS-em Stal Bielsko-Biała, była bowiem jedną z wyróżniających się siatkarek tej drużyny, w wielu spotkaniach też najlepiej punktującą zawodniczką ekipy z Bielska-Białej. Tym samym Olivia poszła niejako w ślady swojej mamy, Jarosławy Różańskiej, która dwukrotnie w barwach BKS-u pod koniec lat 80. zdobywała mistrzostwo i Puchar Polski. 

W dniu urodzin Olivii Różański klub DPD Legionovia Legionowo ogłosił podpisanie z nią dwuletniego kontraktu. - Olivia to ogromny talent. Pomimo młodego wieku, jest już doświadczona. Ma ogromne umiejętności: zarówno fizyczne, jak i techniczne - powiedział o nowej zawodniczce czwartego klubu minionego sezonu trener Alessandro Chiappini. Szkoleniowiec zwrócił uwagę na to, że jest to osoba zdolna budować atmosferę w drużynie. - Lubię jej osobowość i boiskowy charakter. Podoba mi się też jej ciągła chęć rozwoju siatkarskiego - komplementował Różański włoski trener legionowianek.

O tym, jak skuteczna to siatkarka najlepiej świadczy fakt, że Różański w trakcie trzech lat gry w ekstraklasie zainkasowała blisko 800 "oczek". To jej pierwsza zmiana klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Mam nadzieję, że pod okiem trenera Chiappiniego rozwinę się jako siatkarka i razem z zespołem osiągniemy wspaniałe sukcesy! - dodała Różański.

Skład DPD Legionovii Legionowo wydaje się już niemal dopięty na ostatni guzik. Na przyjęciu oprócz Olivii Różański zagra Kubanka, Jessica Rivero. Temu duetowi spróbuje też "zagrozić" Zana Zdovc Sporer, zaś na prawym skrzydle karty rozdawać będą Julie Oliveira Souza oraz Marta Matejko. Siła ataku na skrzydłach legionowskiego zespołu może być jego atutem w nadchodzącym sezonie.

Zobacz również:
Transfery. Olga Strantzali podpisała kontrakt w Serie A, komplet sióstr Dąbrowskich w Lidze Siatkówki Kobiet
Transfery. Kolejna siatkarka urodzona na Kubie chce zawojować polską ligę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Bramkarz bohaterem!

Czy Olivia Różański będzie najlepiej punktującą siatkarką DPD Legionovii Legionowo w sezonie 2020/2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL