Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomas Rousseaux WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Tomas Rousseaux

PlusLiga. Asseco Resovia Rzeszów rozwiązała kontrakt z Tomasem Rousseaux. Kolejny Brazylijczyk w MKS-ie Będzin

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Działacze Asseco Resovii Rzeszów kontynuują przebudowę zespołu po nieudanym sezonie. Tym razem postanowiono pożegnać Tomasa Rousseaux, z którym rozwiązano umowę za porozumieniem stron. Kolejny gracz dołączył natomiast do MKS-u Będzin.

Działacze MKS-u Będzin budując drużynę na nowy sezon, postanowili obrać kierunek brazylijski. Po zakontraktowaniu rozgrywającego Thiago Veloso, do zespołu dołączył kolejny przedstawiciel Canarinhos, Fabio Rodrigues. 25-letni przyjmujący to trzykrotny mistrz Ameryki Południowej (2012, 2014, 2014), w różnych kategoriach wiekowych. Ostatnie cztery sezony spędził w ekipach Corinthians/Guarulhos i SESI Sao Paulo.

Wielkie zmiany przed nowym sezonem realizuje zarząd Asseco Resovii Rzeszów. Po nieudanych rozgrywkach 2019/2020, z klubem pożegnali się Bartłomiej Lemański, Kawika Shoji, Damian Schulz, Zbigniew Bartman, Luke Perry, Marcin Komenda, Nicholas Hoag i Nicolas Marechal. W piątek klub z Podkarpacia poinformował natomiast o zakończeniu współpracy z Tomasem Rousseaux.

Reprezentant Belgii do drużyny Pasów trafił przed minionym sezonem. W barwach Asseco Resovii Rzeszów pojawił się w zaledwie 36 setach, zdobywając 51 punktów. Dla 26-latka był to trzeci sezon spędzony na parkietach polskiej ekstraklasy. 

Działacze podkarpackiej ekipy skompletowali skład na kolejny sezon, jednak dotąd nie odkryli wszystkich kart, trzymając kibiców w napięciu. Na chwilę obecną wiadomo, że ważne kontrakty posiadają: Nicholas Szerszeń, Rafał Buszek, Jeffrey Jendryk, Timo Tammema, Klemenem Cebulj, Fabian Drzyzga, Karol Butryn, Robert Taht, Michał Potera, Piotr Hain i trener Alberto Giuliani.

Czytaj także:
PlusLiga. Transfery. Reprezentant Brazylii w MKS-ie Będzin. Kolejny kontrakt w Aluronie Virtu CMC Zawiercie
PlusLiga. Transfery. MKS Będzin i Cuprum Lubin odkryły kolejne karty. Paweł Woicki pożegnał Indykpol AZS Olsztyn

ZOBACZ WIDEO: Jacek Nawrocki zadowolony z pierwszego tygodnia treningów. "Jest do wykonania dużo pracy motorycznej"

Czy działacze Asseco Resovii podjęli dobrą decyzję, rezygnując z kontynuowania współpracy z Tomasem Rousseaux?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL