Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentanci Rosji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentanci Rosji

Siatkówka. Problemy reprezentacji Rosji. Zgrupowanie kadry odwołane

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Rosyjska federacja zadecydowała o odwołaniu obozów treningowych dla żeńskiej i męskiej reprezentacji. Powodem jest niesłabnąca pandemia koronawirusa. Kolejne decyzje podjęte zostaną do 10 lipca.

Zgrupowanie miało się odbyć w Witiazewie nad Morzem Czarnym. Wcześniej zawodnicy i zawodniczki mieli przejść testy na koronawirusa. Rosyjska federacja zweryfikowała jednak te plany.

"Ze względu na niesprzyjającą sytuację epidemiologiczną i dla bezpieczeństwa sportowców obozy treningowe żeńskiej i męskiej reprezentacji, zaplanowane na początek lipca w Witiazewie, zostały anulowane" - czytamy w oświadczeniu federacji.

Nowy termin zgrupowania reprezentacji Rosji mężczyzn i kobiet nie został jeszcze podany. Decyzje w tej sprawie mają zapaść do 10 lipca. Przypomnijmy, że z powodu pandemii odwołano wszystkie tegoroczne imprezy międzynarodowe, w tym igrzyska olimpijskie w Tokio i Ligę Narodów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody

Na lipiec planowane były sparingi z udziałem reprezentacji Polski i Rosji. Starania o to czynili Biało-Czerwoni. Wobec panującej sytuacji do tych spotkań nie dojdzie. W przyszłym miesiącu do treningów powrócić mają także rosyjskie kluby.

Do tej pory (stan na 23 czerwca, godz. 17) w Rosji odnotowano niespełna 600 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 8,3 tys. osób.

Czytaj także:
- Spory ruch transferowy w PlusLidze. Jakub Kochanowski odchodzi PGE Skry, Kamil Droszyński znalazł nowy klub
Katarzyna Skorupa: Prezydent mną straszy i mnie odczłowiecza. Czuję się urażona

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL