Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mariusz Wlazły w barwach Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mariusz Wlazły w barwach Skry Bełchatów

Miły gest PGE Skry Bełchatów. Numer "2" zastrzeżony dla Mariusza Wlazłego

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Mariusz Wlazły oficjalnie pożegnał się z PGE Skrą Bełchatów po siedemnastu latach. Z klubu odchodzi jako legenda i prezes Konrad Piechocki postanowił uhonorować go zastrzeżeniem numeru, w którym występował.

Ta decyzja zaszokowała siatkarskie środowisko w Polsce. Kilka tygodni temu Mariusz Wlazły zdradził, że będzie kontynuował karierę poza Bełchatowem. Wiemy już, że nowym klubem atakującego będzie Trefl Gdańsk. Będzie więc reprezentować podobne barwy, jeśli chodzi o kolory, ale w zupełnie innym miejscu. 

Choć transfer został już ogłoszony, PGE Skra Bełchatów potwierdziła, już definitywnie, odejście legendy. Pożegnała go z należnymi honorami, w ostatnich tygodniach prezentując najważniejsze momenty w karierze Wlazłego. 

Kapitan zdobył w Bełchatowie dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów, cztery Superpuchary, a do tego medale Klubowych Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzów. W związku z tym postanowiono zastrzec numer, z którym występował, czyli "2". 

- Ten numer zawsze będzie kojarzył się z Mariuszem. W ten sposób chcemy też podziękować Mariuszowi za pomoc w osiąganiu naszych wspólnych sukcesów, ale też wszystkie medale będą się Mariuszowi kojarzyć z PGE Skrą. Koszulka z jego numerem już wkrótce zawiśnie pod sufitem hali Energia - powiedział cytowany przez klubowe media Konrad Piechocki, prezes klubu. 

Przypomnijmy, że wcześniej PGE Skra zastrzegła numer "10", który upamiętnia Miguela Angela Falaskę, zmarłego siatkarza i trenera zespołu.

Czytaj też:
PlusLiga. Prawdziwy hit transferowy - dwukrotny mistrz świata w Cerradzie Enei Czarnych!
Transfery. Zuzanna Górecka wraca do Polski. Zagra w Grot Budowlanych Łódź

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polski koszykarz jak strongman. Przeciągnął auto

Czy Mariusz Wlazły jest najlepszym zawodnikiem Plusligi w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL