Najnowsze Wyniki/Kalendarz
atakuje Piotr Nowakowski WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: atakuje Piotr Nowakowski

PlusLiga. Transfery. Nowakowski przedłużył kontrakt, Ziobrowski nowym atakującym VERVY Warszawa, Brazylijczyk w MKS-ie

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Kluby PlusLigi przeprowadziły kolejne ruchy kadrowe. VERVA Warszawa Orlen Paliwa przedłużyła o kolejne dwa lata kontrakt z Piotrem Nowakowskim, a jej nowym atakującym został Jakub Ziobrowski. Zawodnika na tę pozycję pozyskał także MKS Będzin.

Aktywni w ostatnich dniach byli działacze i sztab szkoleniowy VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Najpierw przedłużyli o dwa lata kontrakt z Piotrem Nowakowskim, a we wtorek podpisali umowę z Jakubem Ziobrowskim. - Z rodziną mamy tu wszystko, czego nam potrzeba. A ja mogę pracować ze świetnym trenerem i walczyć o najwyższe cele - powiedział dwukrotny mistrz świata dla oficjalnej strony internetowej stołecznego klubu.

Ziobrowski ma zastąpić Artura Udrysa w drużynie prowadzonej przez Andreę Anastasiego. - To zawodnik z bardzo dużym potencjałem, co już wielokrotnie pokazał. Był przecież filarem mistrzowskich reprezentacji kadetów i juniorów. Liczymy, że pod okiem trenera Anastasiego zrobi kolejne kroki w przód i będzie mocnym punktem naszej drużyny - skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa. Atakujący podpisał dwuletni kontrakt.

Powiększyła się liczba Brazylijczyków w składzie MKS-u Będzin. Do zespołu prowadzonego przez Jakuba Bednaruka dołączył bowiem Jose Ademar Santana. 24-latek występował do tej pory w klubach z Kraju Kawy: EC Pinheiros, Sao Bernardo Volei, Volei UM Itapetininga oraz Sesc Rio de Janeiro.

Nowego rozgrywającego pozyskali Cerrad Enea Czarni Radom. To Bartosz Zrajkowski, który w ostatnim sezonie bronił barw LUK Politechniki Lublin. Do tej pory nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności na poziomie PlusLigi, a jego największym osiągnięciem było mistrzostwo pierwszej ligi, wywalczone w 2014 roku z Camperem Wyszków. Grał także w klubach z Hajnówki, Wrześni, Siedlec czy Częstochowy.

Do pierwszego składu Indykpolu AZS-u Olsztyn dołączył natomiast Jakub Ciunajtis. Urodzony w 1998 roku libero jest wychowankiem Akademików. W 2019 roku, wraz z UWM Olsztyn, wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. - Czuje się podekscytowany, bowiem mogę zagrać z najlepszymi i zobaczyć, jak wygląda profesjonalna siatkówka - nie ukrywał dla serwisu klubu. Będzie występował z numerem 15 na koszulce.

>> Reprezentacja Polski. Magdalena Stysiak przed meczem z Czechami. "Chcemy pokazać dobrą siatkówkę w tym meczu"

>> Siatkówka. Julia Twardowska szczerze przed meczem. "Będzie w tych spotkaniach trochę fantazji"

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Grzegorz Krychowiak: Jeżdżę na trening z uśmiechem na twarzy

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL