Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Grupy Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police

Tauron Liga. Transfery. Grupa Azoty Chemik Police uzupełnił środek. Indy Baijens została drugim wzmocnieniem

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Indy Baijens zagra po raz pierwszy w karierze w Tauron Lidze. 19-letnia środkowa dołączyła do Grupy Azoty Chemika Police i jest jego drugim wzmocnieniem przed sezonem.

Grupa Azoty Chemik Police wywalczył w poprzednim sezonie potrójną koronę w Polsce i przygotowuje się do powrotu do Ligi Mistrzyń po roku nieobecności. Od czwartku wiadomo oficjalnie, że jego środkowymi w nowym sezonie będą Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Połeć, Iga Wasilewska, a także zakontraktowana jako ostatnia Indy Baijens.

Chemikowi przybyło sporo, bo aż 27 centymetrów w porównaniu z kwartetem środkowych będących w kadrze w poprzednim sezonie. Indy Baijens mierzy 1.93 metra.

19-letnia zawodniczka jest nadzieją holenderskiej siatkówki. Jako nastolatka zaczęła występować w seniorskiej reprezentacji kraju. Była powołana między innymi już na mistrzostwa świata w 2018 roku. W japońskich halach Holandia doszła do półfinału i zajęła czwarte miejsce.

Indy Baijens występowała w ojczyźnie do 2019 roku. Była "absolwentką" narodowego ośrodka szkoleniowego położonego w Arnhem około 100 kilometrów od Zaandam, w którym przyszła na świat. Pierwszym zagranicznym zespołem Holenderki był francuski ASPTT Miluza, w którego barwach zaprezentowała się w europejskim Pucharze CEV. W krajowej lidze zdobyła 105 punktów, z których 57 atakiem, 29 blokiem. Dodatkowo zaserwowała 19 asów. Dla jej poprzedniego zespołu odejście Baijens jest sporym osłabieniem.

W barwach Chemika najpewniej zadebiutuje w Lidze Mistrzyń. Na razie jest drugą cudzoziemką w zespole prowadzonym przez Ferhata Akbasa po przyjmującej Wilmie Salas. W karierze reprezentacyjnej występowała już przeciwko Polakom, a jako siatkarka ASPTT Miluza rywalizowała z Developresem SkyRes Rzeszów. Przed nią pierwszy sezon w Tauron Lidze.

Czytaj także: Kapitan nie opuszcza statku. Martyna Grajber zostaje w Chemiku Police

Czytaj także: Grupa Azoty Chemik Police buduje blok. Iga Wasilewska zostaje

ZOBACZ WIDEO: Jacek Nawrocki: Wszystkiego nie zrobimy. Widać dużą poprawę

Czy Indy Baijens będzie podstawową środkową Chemika Police?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL