Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Ignaczak WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Krzysztof Ignaczak

Krzysztof Ignaczak o fatalnym sezonie Asseco Resovii Rzeszów. "Nie czułem stuprocentowego zaufania ze strony prezesa"

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Dla Asseco Resovii Rzeszów miniony sezon był jednym z najgorszych w historii występów w PlusLidze. Klub, który miał jeden z najwyższych budżetów, zmuszony był bić się o utrzymanie. Krzysztof Ignaczak uważa, że było wiele przyczyn tej sytuacji.

- Nie czułem stuprocentowego zaufania ze strony prezesa Adama Górala. Dałem się namówić na zbudowanie drużyny wyłącznie z doświadczonych graczy, mających zagwarantować walkę o medale, zamiast tak jak planowałem, postawić na młodych polskich zawodników. Uważam, że wyrównana czternastka to nie jest dobry kierunek. W klubie siatkarze zarabiają na życie i każdy chce grać - przyznał Krzysztof Ignaczak na łamach serwisu polsatsport.pl.

Były reprezentacyjny libero i prezes Asseco Resovii Rzeszów, przez sympatyków ekipy z Podkarpacia został uznany za jednego z głównych winowajców fatalnego sezonu. Pasy w rozgrywkach 2019/2020, zakończonych przedwcześnie z powodu wybuchu epidemii koronawirusa, zajęły dopiero 13. pozycję. Gorzej spisała się tylko Visła Bydgoszcz, która dysponowała diametralnie niższym budżetem niż rzeszowianie i od początku wiadomo było, że zespół skazany jest na spadek.

Zespół, który rywalizację rozpoczął pod wodzą Piotra Gruszki, a zakończył z Emanuele Zaninim na czele, odniósł w całym sezonie 7 zwycięstw przy 17 porażkach. Krzysztof Ignaczak uważa, że po części tak fatalny bilans jest efektem nie najlepszych relacji na linii Piotr Gruszka - zawodnicy. Niedawny kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski, który bardzo dobrze odnalazł się na trenerskiej ławce GKS-u Katowice, w Rzeszowie nie zdołał się odnaleźć.

- W pewnym momencie zauważyłem, że drużyna przestała ufać Piotrkowi. Stracił autorytet jako trener. Próbowałem utrzymać go w klubie, ale widziałem, że zmierza to w złym kierunku, więc podziękowałem mu za współpracę. Jeśli chodzi o jakość treningów i pracy, nie miałem zastrzeżeń - przyznał Ignaczak, który w trakcie sezonu również rozstał się z Resovią.

Czytaj także:

Spiridonow o transferze do Grecji: W Rosji trenerzy boją się mnie zatrudnić, a w Polsce jestem wrogiem nr 1

Hale otwarte, ale nie dla kibiców. "Decyzja może się zmienić"

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Kto Twoim zdaniem jest głównym winowajcą fatalnego sezonu 2019/2020 w wykonaniu Asseco Resovii Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL