Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Memoriał Wagnera może się nie odbyć. Muszą zostać spełnione dwa warunki

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Nadal nie wiadomo kiedy i czy w ogóle odbędzie się tegoroczny Memoriał Huberta Wagnera. Pod znakiem zapytania stoi także nadchodzący mecz z Finlandią.

Reprezentacja Polski siatkarzy przebywa na drugim zgrupowaniu w Spale. Za chwilę jednak przyjdzie czas na mecze towarzyskie. Najpierw w Zielonej Górze zagramy z Niemcami (22 i 23 lipca), a potem w planach jest mały turniej w Łodzi z udziałem Estonii i Finlandii.

Wszyscy jednak najbardziej czekają na Memoriał Huberta Wagnera. To impreza, która cieszy się dużym prestiżem. W tym roku jednak stoi pod dużym znakiem zapytania. Oczywiście jest to spowodowane pandemią koronawirusa.

Turniej miał się odbyć w dniach 9-11 lipca, ale go odwołano. Zawody zostały przełożone na nieznany termin. Nowa data nadal nie jest znana. Nie wiadomo też, czy w ogóle Memoriał Wagnera dojdzie do skutku.

- Memoriał to duża i prestiżowa impreza. Robimy ten turniej dla kibiców i nie wyobrażam sobie, żeby się odbył przy pustych trybunach. Chcemy także, żeby wzięły w nim udział inne reprezentacje narodowe. Jeśli tych dwóch warunków nie uda nam się spełnić, być może będziemy zmuszeni odwołać turniej - mówi Cezary Mróz, który reprezentuje organizatora.

Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość. To jednak nie koniec problemów. Nie wiadomo, czy uda się zagrać z Finlandią. Nasi rywale mają problemy z podróżą do Polski i może być tak, że w Łodzi podopieczni Vitala Heynena zmierzą się dwa razy z Estonią.

Michał Kubiak: Przymusowa przerwa bardzo mi pomogła. Naładowałem akumulatory [WYWIAD] >>

Wilfredo Leon: Z trudnych tematów nie żartuję >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polski koszykarz jak strongman. Przeciągnął auto

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL