Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Wilfredo Leon rzadko sięga po alkohol. W Rosji musiał spróbować wódki. Woli inne trunki

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Wilfredo Leon to jeden z najlepszych siatkarzy na świecie i wzór do naśladowania. Reprezentant Polski przyznał, że rzadko sięga po alkohol, a od wódki woli wino.

Reprezentant Polski przez wielu uważany jest za najlepszego siatkarza świata. Wilfredo Leon imponuje nie tylko swoimi umiejętnościami boiskowymi, ale także charakterem. Dla wielu adeptów siatkówki jest wzorem do naśladowania. Leon przeszedł długą drogę, by być na szczycie.

Leon przyznaje, że rzadko pije alkohol i nie przepada za tradycyjnym kubańskim drinkiem - cuba libre. Podczas gry w Rosji próbował wódki - Jeżeli mam wybierać, to zamiast niej wolę piwo - powiedział "Faktowi" i dodał, że z alkoholi najbardziej lubi wino, ale nie pije go zbyt często.

Nie przepada też za kubańskimi cygarami. Wypala maksymalnie cztery rocznie. Leon prowadzi zdrowy tryb życia, który pozwala mu na osiąganie sportowych sukcesów. Dlatego unika jakichkolwiek używek.

Leon przebywa z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w Spale, gdzie dba nie tylko o formę, ale także szlifuje język polski. - Na zgrupowaniu nie ma mówienia po angielsku. Trzeba cały czas porozumiewać się po polsku. Dzięki temu robię postępy, choć nie wszystkie żarty łapię od razu, co wywołuje śmiech kolegów - dodał.

Czytaj także:
Najlepsza z juniorek wkracza w seniorską siatkówkę. Damaske: Jestem takim szogunem, głośno wyrażam swoje emocje [WYWIAD]
Siatkówka. Maciej Muzaj ma nowego trenera. To wielokrotny reprezentant Rosji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • Trzygrosz54 Zgłoś
    Ktoś,kto potrafi przyjąć z odpowiednim dystansem żarty kolegów ,a najlepiej jak potrafi razem z nimi - z siebie się śmiać, ma zdecydowanie lżejszy żywot.......

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL