Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarzy Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Cztery sparingi reprezentacji Polski siatkarzy. Gdzie i z kim zagrają Biało-Czerwoni? Ważne informacje dla kibiców

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Mimo panującej pandemii koronawirusa, polscy siatkarze rozegrają w ojczyźnie cztery mecze sparingowe. Dla podopiecznych Vitala Heynena będzie to jeden z pierwszych etapów budowania formy na igrzyska olimpijskie Tokio 2020.

- Zagramy kilka spotkań. Wciąż czekamy na ich miejsca i daty. Chciałem trzech meczów, ale prezes Jacek Kasprzyk przekonał mnie do czterech - mówił nam Vital Heynen, selekcjoner naszej drużyny narodowej na początku czerwca. Mimo że w ostatnich dniach pod znakiem zapytania stanęły starcia sparingowe z Finami, Biało-Czerwonym gry nie zabraknie. PZPS oficjalnie potwierdził bowiem miejsce i termin rozegrania dwumeczów z reprezentacjami Niemiec i Estonii.

Niestety, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, mecze nadal będą odbywały się bez udziału publiczności. Transmisje ze wszystkich spotkań przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Dla zainteresowanych kibiców, zarówno w Zielonej Górze, jak i w Łodzi, przed halami uruchomione zostaną kina samochodowe. 

Miłośnicy siatkówki mogą również wziąć udział w specjalnej akcji, jaką jest zakup awatara kibica z wizerunkiem ich twarzy. Ci, którzy dokonają zakupu do 15 lipca, mają gwarancję, że awatar z ich twarzą pojawi się na wszystkich pozostałych meczach towarzyskich w tym sezonie reprezentacyjnym. Zakup odbywa się poprzez stronę ebilet.pl. Cena awataru to 39 zł.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Mario Balotelli znów zaskoczył swoich fanów! Zupełnie nowa fryzura

Obecnie reprezentacja Polski siatkarzy przebywa na drugim zgrupowaniu w Spale. Niebawem Biało-Czerwonych czeka seria spotkań sparingowych. Najpierw w Zielonej Górze mistrzowie świata zagrają z Niemcami (22 i 23 lipca), a następnie w Łodzi z Estonią. 

Pod znakiem zapytania stanął turniej Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który miał się odbyć w dniach 9-11 lipca. Zawody zostały przełożone na nieznany termin. Nie wiadomo, czy impreza w ogóle dojdzie do skutku.

Plan spotkań sparingowych reprezentacji Polski siatkarzy:

Polska - Niemcy: 22 lipca o 20.00 i 23 lipca o 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Zielonej Górze.

Polska - Estonia: 26 lipca o 20.00 i 27 lipca o 18.00 w Sport Arena Łódź im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego.

Czytaj także:
Fabian Drzyzga skończy reprezentacyjną karierę po IO w Tokio? Jest deklaracja
Mistrzowie świata wiceliderem rankingu FIVB. Wielki awans Polek. Tak wysoko nie były od lat!

Czy zamierzasz wykupić swój awatar na mecz z udziałem reprezentacji Polski siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL