Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Kurek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Siatkówka. Oficjalnie: Bartosz Kurek ma nowy klub. Zagra w lidze japońskiej

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Wyjaśniła się klubowa przyszłość Bartosza Kurka. Reprezentant Polski swoją karierę kontynuować będzie w japońskim Wolfdogs Nagoya.

Polski atakujący ostatni sezon spędził we włoskim Vero Volley Monza. Był tam liderem i jednym z najlepszych zawodników całej włoskiej Serie A. Jednak po zakończeniu sezonu jasne stało się, że Bartosz Kurek odejdzie z dotychczasowego klubu, a z medialnych plotek wynikało, że swoją karierę będzie kontynuował w Japonii.

Medialne doniesienia potwierdzili działacze Wolfdogs Nagoya. To właśnie z tym zespołem na sezon 2020/21 podpisał Kurek. "Miło nam poinformować, że kontrakt z klubem podpisał nowy zagraniczny zawodnik - Bartosz Kurek" - poinformował japoński klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

"Kurek to reprezentant Polski, który wcześniej grał we Włoszech, Rosji czy Polsce. Poprowadził drużynę do mistrzostwa świata w 2018 roku. Jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie. Zdobył statuetkę MVP ostatniego mundialu" - czytamy na stronie Wolfdogs Nagoya.

Działacze liczą, że z Kurkiem w składzie klub będzie mógł walczyć o mistrzostwo Japonii. Po ostatni tytuł zespół ten sięgnął w 2016 roku. Kurek w Japonii mógł grać już w 2016 roku. Wtedy podpisał kontrakt z JT Thunders, ale nie rozegrał żadnego meczu. Kontrakt został rozwiązany, a Kurek tłumaczył swoją decyzją wypaleniem i chęcią odpoczynku.

Czytaj także:
"Oto jestem!". Wilfredo Leon pojechał do Perugii (foto)
Aleksiej Spiridonow w końcu znalazł pracodawcę. Egzotyczny kierunek siatkarza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Malwina Smarzek-Godek i jej nowe hobby

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL