Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Seyed Mohammad Mousavi Eraghi WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Seyed Mohammad Mousavi Eraghi

Seyed Mousavi otrzymał ofertę z PlusLigi i nie wyklucza zaskakującego powrotu

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Seyed Mohammad Mousavi otrzymał ofertę z Cerradu Enei Czarnych Radom i nie wyklucza powrotu do Polski. Byłby to zaskakujący ruch, 32-letni środkowy 14 czerwca oficjalnie został siatkarzem irańskiej Saipy.

14 czerwca, pomimo otrzymania ofert z zagranicy, Seyed Mohammad Mousavi dość niespodziewanie zdecydował się je odrzucić i podpisał kontrakt z rodzimą Saipą. Więcej o kulisach zawarcia tej umowy napisaliśmy tutaj.

Irański środkowy rozpoczął już treningi w nowym zespole, ale jak się okazuje, jego przyszłość klubowa nie jest jeszcze przesądzona. Siatkarz, który w minionym sezonie reprezentował Indykpol AZS Olsztyn może wrócić do PlusLigi. Klub, który złożył mu ofertę to Cerrad Enea Czarni Radom.

I chociaż 11 lipca szef Saipy na łamach irańskiego "Varzesh 3" otwarcie zaprzeczył możliwości jego odejścia, to dwa dni później w innym tonie wypowiedział się sam zawodnik.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fatalna interwencja bramkarza i gol Polaka w lidze kazachskiej

- Trener zespołu z Radomia skontaktował się ze mną i zapytał o moją sytuację, po czym złożył mi ofertę dołączenia do jego zespołu na nadchodzący sezon. Teraz nie mogę niczego przesądzić z całą pewnością, zobaczymy co się wydarzy za kilka dni - powiedział Mousavi dla wspomnianego wcześniej portalu.

Być może w najbliższym czasie rozstrzygnie się sprawa aktualnego zakazu transferowego, nałożonego na radomski klub przez FIVB. To może być decydujące w kontekście ewentualnej finalizacji umowy z Irańczykiem. Według aktualnie zamieszczonych informacji na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Siatkówki zakaz nadal obowiązuje.

Sprawę tej sankcji wyjaśnił jakiś czas temu w rozmowie z nami Wojciech Stępień, prezes radomskiego klubu, można ją przeczytać tutaj.

Saipa przygotowuje się już do nowego sezonu, chociaż treningi zostały skomplikowane - część zespołu, w tym trener Mostafa Karkhaneh zarazili się koronawirusem. Test Mousaviego dał wynik negatywny.

Nie wiadomo też, kiedy wystartuje irańska liga. Według oficjalnego komunikatu Irańskiej Federacji Siatkówki z 16 czerwca rozgrywki zostały przełożone na czas nieokreślony, ze względu na drugą falę epidemii.

Czy Seyed Mousavi byłby dobrym transferem Cerradu Enei Czarnych Radom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL