Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stanisław Wawrzyńczyk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Stanisław Wawrzyńczyk

PlusLiga. Nowy przyjmujący w Jastrzębskim Węglu. Stanisław Wawrzyńczyk dołączył do zespołu

Patryk Głowacki
Patryk Głowacki
Niedawno Jastrzębski Węgiel w zasadzie zamknął kadrę na sezon 2020/2021. Klub zdecydował się sprowadzić jednak nowego przyjmującego, którym został Stanisław Wawrzyńczyk.

Stanisław Wawrzyńczyk to przyjmujący mający przeszłość w PlusLidze. Ponadto zawodnik zwiedził kilka zagranicznych lig, grając m.in. w Austrii, Czechach, Słowacji oraz w ostatnim sezonie w Rumunii.

Teraz 30-latek zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla. Klub zdecydował się na pozyskanie gracza, by wypełnić lukę po Michale Gierżocie. Młody siatkarz przez najbliższe miesiące będzie trenował z kadrą młodzieżową, przez co z jego usług nie może skorzystać Luke Reynolds.

Wawrzyńczyk podpisał kontrakt na trzy miesiące. Dzięki temu zawodnik zagra z jastrzębianami w lidze letniej, a także pomoże w przygotowaniach do nowego sezonu PlusLigi, najpewniej łapiąc się jeszcze na jego start.

- Nie miałem w planach na ten sezon grania w profesjonalnym klubie, ponieważ zdecydowałem, że chcę się poświęcić rodzinie i być przy niej. Od stycznia tego roku jestem tatą i to był jeden z powodów mojej decyzji - powiedział klubowej stronie Wawrzyńczyk. 

- Gdy otrzymałem krótkoterminową ofertę z klubu z Jastrzębia, był to swego rodzaju kompromis w decyzji, którą podjąłem, ponieważ mogę profesjonalnie grać w siatkówkę, a te trzy miesiące nie zaburzą mocno moich planów bycia przy najbliższych - dodał siatkarz.

Skład Jastrzębskiego Węgla na najbliższe tygodnie:
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Yacine Louati, Rafał Szymura, Stanisław Wawrzyńczyk
Środkowi: Łukasz WiśniewskiMichał SzalachaJurij Gladyr, Patryk Cichosz-Dzyga
Rozgrywający: Lukas KampaEemi Tervaportti
Atakujący: Mohammed Al Hachdadi, Jakub Bucki
Libero: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek

Czytaj także: 
PlusLiga. Trefl Gdańsk rozpoczął okres przygotowawczy. Siatkarze spotkają się z kibicami na plaży

Czytaj także: Koronawirus. Wkrótce mecze siatkówki z udziałem kibiców? "Trzysta osób w hali groźniejsze niż pięć tysięcy na stadionie"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Malwina Smarzek-Godek i jej nowe hobby

Czy Jastrzębski Węgiel zdobędzie medal PlusLigi w sezonie 2020/2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL