Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnik Asseco Resovia Rzeszów Bartosz Mariański (z lewej) i Rafał Szymura (z prawej) z drużyny Jastrzębski Węgiel PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: zawodnik Asseco Resovia Rzeszów Bartosz Mariański (z lewej) i Rafał Szymura (z prawej) z drużyny Jastrzębski Węgiel

PreZero Grand Prix: zażarte ćwierćfinały. Jastrzębski Węgiel lepszy od Asseco Resovii Rzeszów

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Nie brakowało wyrównanej walki w rozegranych dotychczas ćwierćfinałach PreZero Grand Prix. GKS Katowice pokonał 2:0 MKS Będzin, a Jastrzębski Węgiel zwyciężył 2:1 z Asseco Resovią Rzeszów.

Ćwierćfinaliści zostali wyłonieni w turniejach rozegranych w Krakowie i Warszawie. Po dwie drużyny z czterech grup zdobyły prawo występu w turnieju finałowym na plaży w Gdańsku, który rozpoczął się w sobotę.

GKS Katowice wyeliminował MKS Będzin w dwóch setach, ale nie był to jednostronny mecz. Pierwsza partia została rozstrzygnięta na przewagi, a i w drugiej ekipa z Będzina naciskała prawie do końca. Większość akcji skończyli Jakub Szymański oraz Rafał Faryna i to ten pierwszy atakował z wyraźnie wyższą skutecznością 71 procent. Ponadto napracował się w przyjęciu, zaserwował asa i ustawił dwa bloki. Na brak zadań nie narzekał.

W drugim ćwierćfinale ponownie górą klub z Górnego Śląska. Jastrzębski Węgiel wygrał 2:1, choć w pierwszym secie był nieznacznie gorszy od Asseco Resovii Rzeszów. Po nim szybkie poprawki zostały naniesione, a ponad godzinna konfrontacja została zamknięta punktem na 15:13 w tie-breaku. Zmęczyli się zawodnicy po obu stronach siatki, a zadowoleni zeszli z boiska tylko jastrzębianie.

Także w sobotę ćwierćfinały KGHM Cuprum Lubin kontra Indykpol AZS Olsztyn oraz VERVA Warszawa Orlen Paliwa kontra PGE Skra Bełchatów. W niedzielę półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał.

Ćwierćfinały PreZero Grand Prix:

GKS Katowice - MKS Będzin 2:0 (27:25, 25:21)

GKS: Szymański, Stolc, Nowosielski, Firlej, Watten, Ogórek

MKS: Sobański, Bobrowski, Faryna, Gregorowicz, Santana, Rodrigues

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 1:2 (25:23, 19:25, 13:15)

Resovia: Krulicki, Szerszeń, Domagała, Woicki, Mariański

JW: Popiwczak, Gierżot, Wawrzyńczyk, Biniek, Szymura

Czytaj także: Kapitan nie opuszcza statku. Martyna Grajber zostaje w Chemiku Police

Czytaj także: Grupa Azoty Chemik Police buduje blok. Iga Wasilewska zostaje

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Czy Jastrzębski Węgiel będzie najlepszy w ProZero Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL