Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Siatkówka. Wilfredo Leon zdradził, jak zagrałby z Kubą. "Teraz gram dla Polski, kocham ten kraj"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Wilfredo Leon przez lata grał dla Kuby, ale od roku występuje dla reprezentacji Polski. Zawodnik zdradził, co czułby gdyby rywalizował z dawnymi kolegami. - Kocham Polskę, teraz gram dla tego kraju. Mecz z Kubą? Jak każdy inny - powiedział.

24 lipca 2019 roku to data, na którą z wielką niecierpliwością wyczekiwali polscy kibice, a także Wilfredo Leon. Od tego momentu, jeden z najlepszych siatkarzy świata stał się pełnoprawnym reprezentantem Polski.

Siatkarz w ostatniej rozmowie z serwisem "toop.shoma" zdradził, co czułby, gdyby zagrał przeciwko byłym kolegom z reprezentacji.

- Zagrałbym całkowicie normalnie, na 100 procent swoich możliwości. Mam dużo szacunku do Kuby, ale teraz gram dla innej reprezentacji i to dla niej chcę odnosić kolejne zwycięstwa. Kocham Polskę, kocham ten kraj - przyznał Leon.

Wcześniej przez lata - z powodzeniem - reprezentował barwy Kuby. W 2012 roku utalentowany 19-latek podjął decyzję o zakończeniu występów w barwach reprezentacji Kuby i wylocie do Europy. Trzy lata później ożenił się z Polką i uzyskał polskie obywatelstwo, a w 2017 roku otrzymał zgodę na grę w reprezentacji Biało-Czerwonych.

Czytaj także:
Koronawirus. Siatkówka. PZPS opublikował wyniki testów reprezentacji Polski kobiet
Siatkówka. Polska - Niemcy. Michał Kubiak nie chce odpuszczać meczów. "Gram po to, by wygrać"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Natalia Maliszewska zaręczyła się na Majorce

Czy Wilfredo Leon to najlepszy siatkarz na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL