Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Azmy Megahed Twitter / ZSCOfficial / Na zdjęciu: Azmy Megahed

Nie żyje Azmy Megahed, legenda siatkówki w Egipcie. 70-latek zmarł na COVID-19

Michał Fabian
Michał Fabian
Azmy Megahed został niegdyś wybrany najlepszym siatkarzem Afryki. W 1976 r. wystąpił z reprezentacją Egiptu na turnieju olimpijskim w Montrealu, w którym złoto zdobyli Polacy.

Jak informują egipskie media, 70-letni Azmy Megahed zakaził się koronawirusem, a następnie stoczył długą walkę z chorobą COVID-19. Niestety nie zdołał jej wygrać. O jego śmierci poinformował syn Amir Azmy.

Megahed był w latach 70. ubiegłego wieku gwiazdą siatkówki w Egipcie i na całym kontynencie afrykańskim. Występował w klubie Zamalek SC, a w reprezentacji grał aż przez 16 lat.

Uczestniczył z nią w największych międzynarodowych imprezach. W 1974 r. został wybrany najlepszym siatkarzem Afryki. Dwa lata później z kadrą Egiptu wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Montrealu (złoto zdobyła prowadzona przez Huberta Wagnera Polska).

W 1978 r. znalazł się w dziesiątce najlepszych sportowców w Egipcie. Po zakończeniu kariery Megahed został trenerem. Później był m.in. komentatorem politycznym i prezenterem telewizyjnym.

W ostatnim czasie pracował w futbolu - m.in. jako członek zarządu Zamalek SC czy rzecznik prasowy egipskiej federacji (EFA). Kilka miesięcy temu ogłosił, że zamierza się ubiegać o fotel prezydenta Zamalek SC.

Czytaj także: Koronawirus. Klub Joanny Wołosz w żałobie. Nie żyje najwierniejszy kibic zespołu
Czytaj także: Siatkówka. Wpadka Zenitu Kazań. Błąd w nazwisku na koszulce Bartosza Bednorza

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL