• 20 : 25
  • 20 : 25
  • 19 : 25

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje prowadzone przez WP SportoweFakty.

Choć na MVP zasługuje cała drużyna, statuetkę dostał Wiktor Musiał. Najsolidniejszy z zawodników na boisku.

GKS zdominował Asseco Resovię i zabiera z Rzeszowa trzy punkty.

Marechal nie nakrył pilki nadgarskiem. Daleki aut i meczowa dla GKS-u.

Choć Resovia jest w bardzo słabej sytuacji, Lemański jeszcze punktuje.

Szczęście sprzyja lepszym. Piłka po zagrywce Kwasowskiego wpada w taśmę czym zmienia lot i zaskakuje defnsywę Resovii.

Czas dla Gruszki.

Efektowny nabieg Bartmana i jeszcze bardziej efektowny aut.

Kwasowski nabił na blok, jednak jego koledzy nie podbili piłki. Punkt na swoje konto dopisuje Lemański.

Musiał rozejrzał się i splasował w sam środek boiska rywala, któty był nie pilnowany.

Blok-aut Musiała.

Bartman rozbija blok Nowakowskiego i Kwasowskiego.

Wszystko wychodzi GKSowi.

Kosok schował ręce w bloku, ale Bartman nie i dzięki temu Kwasowski został powstrzymany.

Bartman atakuje a aut.

Kwasowski na dwa razy. Ostatecznie mieści piłkę na kołnierzem blokujących rywali.

Przerwa pomogła gościom. Marechal zepsuł zagrywkę.

Daszkiewicz prosi o czas.

Marechal serwuje asa i Resovia zbliża się na punkt do rywala.

Musiał zatrzymany na prawym skrzydle przez Bartmana.

Buchowski blok aut i GKS wraca do trzypunktowego prowadzenia.

Pipe w tempie po stronie Resovii. Kończył Rousseaux.

Musiał ponownie omija ręce blokujących.

Buchowski trafia w sam środek rąk Lemańskiego.

Błędy w zagrywce ujmują jeszcze bardziej dzisiejszemu meczowi.

Rousseaux trzyma jeszcze w grze Resovię.

Zniszczoł serwuje, a przechodzącą wykańcza Kwasowski.

Słabe rozegranie do Kwasowskiego, lecz ten wychodzi obronną ręką z tej akcji.

Bartman przypomniał o sobie na lewym skrzydle.

Musiał znów wykorzystuje ręce blokujących. Opiera piłkę na potrójnym bloku.

Marechal serwuje, a Kwasowski nie przyjmuje. Z przechodzącej kończy Rousseaux.

Musiał wykorzystuje ręce blokujących rzeszowian.

Nieporozumienie po stronie GKSu wykorzystane przez Kosoka.

Watten biega w obronie z powodzeniem, ale Buchowski tym razem przekombinował i został zablokowany.

Musiał atakuje z około 50 proc. skutecznością, a ostatnim atakiem poprawił tę statystykę.

Schulz w drugim ataku także zablokowany.

Katowiczanie bawia się siatkówką. Teraz z drugiej piłki atakuje Buchowski.

Tym razem Rousseaux kończy na lewym skrzydle.

Rousseaux atakuje w aut.

Pierwszy atak Schulza i od razu zablokowany.

W czwartym secie Gruszka potwierdza, że nie wie co robić. Kolejne roszady w zespole.

Blok-aut Musiała i trzeci set także pada łupem GKSu.

Bartman nie kończy, a Firlej prowadzi kontrę przez środek. Zniszczoł omija blok Kosoka i setowa dla GKSu.

Ponownie Komenda przez środek. Kończy Kosok.

Buchowski bez problemów kończy po skosie.

A jednak punkt dla Pasów. Marechal zaserwował asa.

Asseco Resovia pomaga rywalowi psując zagrywki.

Bartman postawiony przed bardzo trudną piłką. Zgodnie z przypuszczeniami nie udało mu się odwrócić losów tej akcji.

Lemański po raz trzeci.

Czapa Kwasowskiego na Schulzu skutkuje szybką zmianą na pozycji atakującego po stronie Resovii. Wraca Bartman.

Komenda wziął sobie do serca uwagi Kosoka, ponieważ ponownie gra środkiem. Znów Lemański w roli głównej.

Buchowski od zadań specjalnych. Im gorszą ma piłkę, tym efektowniej kończy.

Lemański wyprowadza swoją drużynę z impasu.

Kolejny punkt przy serwisie Musiała.

Czas dla Resovii, w której ewidentnie się kotłuje. W rolach głównych Kosok i Komenda w ostrej wymianie.

Kolejna potężna zagrywka Musiała. Piłka ociera Rousseauxa przy serwisie.

Ależ huknął Musiał. As serwisowy atakującego.

Mnożą się błędy po obu stronach. GKS psuje serwisy, a zawodnicy Resovii wchodza sobie w paradę.

Akcja powtórzona. Sędziowie pospieszyli się z przerwanie gry po ataku Musiała.

Bardzo dobrze w tym secie wygląda gra przez środek GKSu.

Asseco Resovia odrobiła dwa punkty bazując na błędach rywala.

Ciekawa wideoweryfikacja za nami. Sędziowie sprawdzali kiedy konkretnie wybił się Perry przy rozegraniu kontry na skrzydło. Okazało się, że Australijczyk wybił się przed linią trzeciego metra co wykluczyło błąd.

Niezła odpowiedź Resovii. Jedynie pojedynczy blok skoczył do pipe'a Rousseauxa.

Najpierw Zniszczoł, a teraz Nowakowski. Firlej gra jak chce.

Po prau zepsutych zagrywkach, GKS w końcu wyprowadza atak. Kończy Zniszczął ze środka.

Rousseaux poszedł nie w tempo do siatki, ale zdobył punkt kiwką.

Firlej zgubił blok, a Musiał huknął tak mocno, że Komenda nie był w stanie utrzymać piłki w grze.

Resovia nie kończy pierwszej akcji, a Musiał w kontrze obija ręce Kosoka.

Marechal wpada w siatkę.

Rousseaux przerywa serię GKSu

Czas dla Gruszki

Marechal zablokowany. GKS rozkręca się z każdą akcją, a dla przypomnienia gra w osłabieniu, jest bez między innymi Jarosza i Szymury.

Buchowski kończy z pipe'a.

Pełen rozbieg i Schulz kończy akcję.

Marechal zablokowany, ale szczęście w nieszczęściu dostał piłką co pozwoliło wyprowadzić kontrę. Ta nie została wykorzystana, a Kwasowki mając piłkę w górze wypchnął ją po rękach Komendy.

GKS wygrywa akcje na siatce. Potrójny blok powstrzymuje Schulza.

W trzeciego seta Resovia wchodzi z kolejnymi zmianami. Na rozegraniu jest już Komenda, Schulz został na ataku, a na przyjęciu pojawił się Rousseaux za Buszka.

Asseco Resovia nie postawiła nawet gardy. Pierwsza setowa wykorzystana przez GKS i mamy remis.

GKS doprowadza do kontry i doprowadza do pierwszej setowej.

Marechal nie kończy kontry, a Buchowski bije na pograniczu błędu, ale kończy.

Katowiczanie skaczą do Schulza już we trójkę. Ten bije nad ich rękami.

Potężny atak Buchowskiego.

W końcu Schulzowi udało się wyładować na piłce. Efektowne zbicie atakującego.

Kolejny błąd Schulza... jednak nie czuje jeszcze boiska.

Schulz przzekracza linię trzeciego metra. GKS odskakuje na trzy oczka.

Zawodnicy obu ekip idą chyba na rekord zesputych serwisów w jednym secie.

Niewielkie zamieszanie po stronie gości wykorzystane przez Resovię. Lemański bije z kontry.

Buchowski przyjmuje, a Kwasowski kończy.

Po raz pierwszy w tym meczu Resovia gra przesuniętą krótką. Pierwsze efektowne zbicie Lemańskiego.

Bardzo dobra piłka od Shojiego do Buszka. Rzeszowianie utrzymują kontakt z rywalem.

Schulz kiwa, ale prosto w blok.

Shoji wystawia Schulzowi ponad metr od antenki i to przynosi punkt.

Marechal trafia po skosie.

Kolejne udane zbicie Schulza. Atakujący czuje się coraz pewniej z prawego skrzydła.

Spóźniony Nowakowski robi lukę w bloku dla Schulza.

Teraz Kwasowskiemu udało się ominąć blok, a Marechal nie utrzymał piłki w obronie.

Szczelny potrójny blok powstrzymuje Kwasowskiego.

Mnożą się zepsute zagrywki po obu stronach siatki.

Tym razem Musiał przekombinował. Kiwnął po takim skosie, że piłka trafiła w taśmę i to dolną.

Marechal zablokowany przez Musiała.

Kosok nie postrał się przy wystawie sytuacyjnej do Marechala. Francuz w fatalnej sytuacji psuje atak.

Choć w ataku Lemańskiemu nie idzie, w zagrywce kombinuje z powodzeniem. Kwasowski nie radzi sobie z przyjęciem.

To nie jest dzień Lemańskiego. Kolejny autowy atak.

Trener Gruszka, na drugiego seta zostawił Schulza na boisku, ale powrócił do Shojiego.

Kwasowki w kolejnej akcji rehabilituje się skutecznym zbiciem z lewego skrzydła.

Schulz wyrzucił piłkę daleko w bandy reklamowe, jednak Kwasowski wpada w siatkę.

Drugiego seta rzeszowianie rozpoczynają od dobrego bloku, na cztery akcje trzy wróciły do GKSu. Jednak gdy mają kontrę, piłkę wyrzucają w aut.

Przy drugiej okazji Buszek już kończy. Resovia wychodzi na prowadzenie.

Katowiczanie jeszcze walczą i bronią setowych. Buszek zablokowany.

Musiał całego seta grał dobrze, a w decydującej fazie nerwy biorą mu górę. Wyrzuca piłkę w aut.

Ważny moment seta, a Kwasowski psuje zagrywkę.

Musiał atakuje, a Buszek nie utrzymuje piłki w grze.

Schulz dwa ataki na dwa skończone.

GKS nie traci kontaktu z przeciwnikami.

Marechal w fatalnej sytuacji na siatce, jednak wychodzi obronną ręką.

Ładne techniczne zbicie Schulza na lewym skrzydle.

Bartman psuje serwis i schodzi z boiska. Podwójna zmiana w wykonaniu Gruszki.

Kolejny punkt GKSu po błędzie Bartmana.

Musiał odbił się od Buszka jak od ściany na prawej flance.

Bartman zagrywa w aut. Jak na razie to najsłabsze ogniwo w ekipie Resovii.

Powtórka Buchowskiego już udana.

Firlej gra coraz szybciej do Buchowskiego i jak się okazało, osiagnął już granicę. Teraz Buchowski leciał do piłki, nie przymierzył i wyrzucił ją w aut.

Chyba sam Bartman nie wierzył, że ta piłka weszła w boisko... a jednak!

Z czterech punktów przewagi Resovii został tylko jeden. Gruszka prosi o czas.

Szybka kolejna kontra do Buchowskiego i przyjezdni łapią kontakt z rywalem.

Lewe skrzydło GKSu nie kończy, natomiast prawe z Musiałem ponownie punktuje.

Kwasowski bombarduje Resovię serwisem, a w kontrze Buchowski obija ręce blokujących.

Kosok ma za niską piłkę, ale udaje mu się jeszcze kiwnąć.

Solidna gra Musiała. Wysoka sytuacyjna piłka rozegrana z głową, aut obijając ręce blokujących.

Pierwszy punkt Lemańskiego w spotkaniu, ale dla GKSu. Środkowy wpada w siatkę.

Pipe rozegrany całkowicie bez tempa, jednak z punktem dla Pasów. Marechal uratował piłkę, a GKS dotknął jej omyłkowo w obronie.

Bartman nie kończy kolejnej akcji, natomiast jego vis-a-vis Musiał zdobywa punkt z kontry.

Shoji rozgrywa bliźniaczą akcję. Tym razem Buszek nie daje się złapać blokiem.

Musiał powstrzymuje Buszka na lewym skrzydle.

Nowakowski zablokowany. Trzy punkty z rzędu stracone przez GKS przez Nowakowskiego.

Nowakowski dostaje piłkę od Firleja, ale atakuje daleko w aut.

Szybka piłka do Bartmana i Nowakowski nie zdąża nawet ruszyć się ze środka.

Czas dla GKSu

Shoji rozbija defensywę przyjezdnych serwisem.

Watten na celowniku Shojiego.

Shoji mocno zagrywa i odrzuca GKS od siatki. Kwasowski próbuje ratować akcję, jednak wyrzuca piłkę w aut.

Po raz kolejny Resovia nie kończy swojej pierwszej akcji, ale ratuje się blokiem. Musiał atakuje sytuacyjną prosto w ręce Kosoka.

Resovia ma problemy z pierwszą akcją.

Kosok zagapił się w pierwszej linii i nie wykorzystał możliwości zdobycia punktów dla Resovii. Jego błędu nie popełnił Musiał, który oparł piłkę na potrójnym bloku.

Musiał w swoim pierwszym udanym ataku w meczu.

Marechal oszukuje Firleja w bloku i kiwa w trzeci metr.

Odpowiada Kwakowski nad blokiem Shojiego.

Punkt inauguracyjny pada łupem Resovii. Kontra, w której Shoji uruchomił Lemańskiego.

Wyjściowe składy:

Resovia: Kosok, Lemański, Shoji, Bartman, Buszek, Marechal, Perry (libero)

GKS: Zniszczoł, Kwasowski, Firlej, Musiał, Nowakowski, Buchowski, Watten (libero)

Obie ekipy już kończą rozgrzewkę. Za chwilę rozpoczynamy!

Obsada sędziowska dzisiejszego meczu:

Sędzia pierwszy: Tomasz Janik

Sędzia drugi: Tomasz Flis

Komisarz: Albert Semeniuk

W ostatnim bezpośrednim starciu obu ekip górą byli katowiczanie. Wygrali we własnej hali 3:2.

Natomiast GKS w odróżnieniu od Resovii jest po dwóch meczach zakończonych zwycięstwem. Zarówno spotkanie z Treflem Gdańsk, jak i Indykpolem AZSem Olsztyn zakończyło się w pięciu setach triumfem katowiczan. Zajmują oni obecnie 5 miejsce w tabeli.

Asseco Resovia w sobotę w fatalnym stylu poległa w starciu z Cuprum Lubin 0:3 i dzisiaj liczy na lepszy występ przed swoją publicznością. Największe problemy rzeszowianie ostatnio notowali w ofensywie, nie mogli skończyć pierwszego ataku.