Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MVP: Kamil Semeniuk (ZAKSA)

Koniec! Łukasz Kaczmarek zakończył mecz blokiem. Szybko poprawili się kędzierzynianie po porażce z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwami i w klasyku odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo.

Piłki meczowe dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

Beniamin Toniutti oraz Simone Parodi powrócili na boisko. Serwował Mariusz Wlazły, ale dobrze przyjęcie umożliwiło skuteczny atak Łukaszowi Kaczmarkowi.

Blok na Arturze Szalpuku.

Zmiany przed kolejnymi akcjami. Śliwka i Baroti za Toniuttiego oraz Parodiego. Nie wiadomo, czy to dublerzy czy inna okoliczność spowodowała atak w aut Jakuba Kochanowskiego.

Jakub Kochanowski groźnie zaserwował. Piłka za darmo dla PGE Skry Bełchatów, która ponownie atakowała z wykorzystaniem Mariusza Wlazłego.

Parada zepsutych zagrywek.

Łukasz Wiśniewski dynamicznie w kontrataku. Piłka ze środka w pole bełchatowian.

PGE Skra Bełchatów jest pod dużą presją. Piłka powędrowała do doświadczonego Mariusza Wlazłego, który huknął po prostej.

Kamil Semeniuk prowadzi ostrzał po dokładnych wystawach od swojego rozgrywającego. Publiczność czuje, że ten dzień należy do mistrza Polski.

David Smith znalazł się w odpowiednim miejscu i zmieścił piłkę między próbującymi blokować przyjezdnymi. Kolejna akcja zakończona przez Kamila Semeniuka! Michał Gogol reaguje przerwa na żądanie, ale dotychczasowe nie pozwoliły zmienić obrazu tego widowiska.

Łukasz Wiśniewski oraz Simone Parodi przyczaili się w bloku na Mariusza Wlazłego. Trzy punkty przewagi Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Kamil Semeniuk jest przynajmniej na razie nie do zatrzymania dla blokujących w czarno-żółtych strojach.

Efektowna przesunięta krótka zaproponowana przez Grzegorz Łomacza i Karola Kłosa. Przycichli na moment kibice na trybunach.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie chce sobie pozwolić na drzemkę na początku trzeciego seta po wygraniu dwóch. Mocne otarcie także tej partii.

Mariusz Wlazły zdobył swój pierwszy punkt atakiem ze skrzydła.

Trzeci set. Łukasz Kaczmarek przymierzył w boisko na jego otwarcie. W drużynie z Bełchatowa gra od początku tej partii Mariusz Wlazły.

Czy mecz skończy się po trzech setach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie lepsza od przeciwnika. Tym razem miała większą bądź mniejszą zaliczkę od początku seta. Gospodarze mają punkt w kieszeni i dwie szanse na zdobycie kompletu "oczek".

 

  

Koniec seta. Aut po ataku Karola Kłosa.

Łukasz Kaczmarek wymierzył karę za błąd po stronie bełchatowian. Piłki setowe.

Dusan Petković znów zepsuł serwis w istotnym momencie seta.

Kamil Semeniuk dostał wystawę za dwóch blokujących powietrze przeciwników i huknął sobie na wyczyszczonej siatce. Baroti za Beniamina Toniuttiego.

Łukasz Kaczmarek z drobnymi i pokonanymi problemami w ofensywie.

Blok Jakuba Kochanowskiego na Łukaszu Kaczmarku. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie i tym razem przerwa na żądanie szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Piotr Orczyk za Milana Katicia. Po tej zmianie szkoleniowca PGE Skry Bełchatów skończyła się seria zagrywek Kamila Semeniuka.

Kamil Semeniuk z kolejnym asem!

Kamil Semeniuk dał bardzo dobrą zmianę. Tym razem ustrzelił przyjmującego z pola serwisowego. Kolejna przerwa na żądanie Michała Gogola, ponieważ jego podopieczni nie potrafią złapać gospodarzy, a ci idą po drugiego seta.

Łukasz Kaczmarek przerwał passę przeciwnika, ale przewaga kędzierzynian wyraźnie stopniała.

Milan Katić przymierzył w linię końcową. Odrobina szczęścia, duża doza precyzji dodała skrzydeł gościom. Kolejny punkt wywalczył Grzegorz Łomacz.

Simone Parodi skutecznie na prawym skrzydle. Przynajmniej na razie ZAKSA nie pozwala przeciwnikom na zmniejszenie strat. Ten set jeszcze bez zwrotu akcji.

Popis gry obronnej po obu stronach. Na koniec długiej akcji Milad Ebadipour przestrzelił z prawego skrzydła. Zmiana Persa na Artura Szalpuka.

Łukasz Kaczmarek skutecznie. Ponad blokiem i broniący zawodnik PGE Skry Bełchatów miał problem ze zneutralizowaniem potężnego uderzenia. Michał Gogol zażądał przerwy i zawołał swoich podopiecznych do siebie.

Kamil Semeniuk obił blok, a to oznacza, że ekipa z Kędzierzyna-Koźla ma trzy punkty przewagi, a Skra musi gonić.

David Smith odpowiedział na niedawny atak Jakuba Kochanowskiego. Dobre zachowanie na środku siatki.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym momencie jest jednak nieco konkretniejsza na boisku.

Punkty PGE Skrze Bełchatów przynoszą akcje przeprowadzane przez środek. Grzegorz Łomacz uruchomił Jakuba Kochanowskiego.

Simone Parodi miał piłkę nad swoim czołem. Nie przeszkodziło mu to zaatakować sprytnie w pole podopiecznych Michała Gogola.

Kamil Semeniuk wystrzelił asa na początku drugiego seta.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otworzyła mecz lepiej od przeciwnika.

 

  

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle może cieszyć się z wygrania sinusoidalnego seta. Ostatni punkt trafił na jej konto po nieudanym serwisie Dusana Petkovicia.

Nie zaatakował skutecznie Dusan Petković, zrobił to Łukasz Kaczmarek i piłki setowe dla gospodarzy.

Po przerwie Simone Parodi zaatakował poza boisko po dłoniach blokujących gości.

Nie mają zamiaru oddać tej partii przyjezdni. Po nieudanym przyjęciu Pawła Zatorskiego wykorzystał szansę na siatce Karol Kłos. Trenerzy mają dużo ochoty do porozmawiania ze swoimi podopiecznymi. Tym razem przerwa na żądanie Nikoli Grbicia.

Piotr Orczyk huknął w siatkę z pola serwisowego i ZAKSA jest coraz bliżej wygrania pierwszego seta.

Kamil Semeniuk wprowadził się już na dobre do gry i zaatakował skutecznie na lewym skrzydle. W drużynie z Bełchatowa Piotr Orczyk za Milana Ebadipoura.

Michał Gogol przerwał grę, ale nie przerwał serii błędów swoich podopiecznych. Kolejny czas. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała siedem z ostatnich sześciu akcji.

Łukasz Kaczmarek skutecznie w kontrataku. Po chwili Beniamin Toniutti wykorzystał przechodzącą piłkę i zmusił Michała Gogola do zażądania przerwy. Remis.

Milan Katić przymierzył idealnie między Pawła Zatorskiego i Aleksandra Śliwkę. Na boisku Kamil Semeniuk za Śliwkę.

Obudziła się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle za sprawą Simone Parodiego.

Świetnie dysponowani aktualnie goście na siatce. Łukasz Kaczmarek dostał piłkę pod nogi, a to zasługa Dusana Petkovicia.

Dorzucili punkt zagrywką bełchatowianie. Cztery "oczka" z rzędu podopiecznych Michała Gogola, a Nikola Grbić zażądał przerwy.

Ponownie w bloku Jakub Kochanowski i remis.

Gonią siatkarze PGE Skry Bełchatów. To było efektowne i ma co świętować Jakub Kochanowski. Blok!

Dusan Petković musiał sobie radzić w niewygodnym miejscu z podwójnym blokiem gospodarzy. Szczelnie zablokowali siatkę kędzierzynianie i mają w nagrodę trzy punkty przewagi.

Grzegorz Łomacz chciał zaskoczyć delikatnym serwisem, jednak nie trafił w pole przeciwnika.

Dwupunktowa zaliczka gospodarzy. Łukasz Kaczmarek obronił, a sytuacyjna piłka nie sprawiła problemu nie do przeskoczenia Aleksandrowi Śliwce.

Pierwsze prowadzenie kędzierzynian. Energicznie zaatakował w kontrataku Łukasz Kaczmarek. Trafił idealnie po prostej.

Łukasz Kaczmarek skutecznie obił blok z Bełchatowa. ZAKSA nie zamierza pozwolić przeciwnikowi na wypracowanie przewagi.

Początek meczu i walka punkt za punkt.

Pierwszy punkt w meczu dla gości. Dusan Petković zablokował Aleksandra Śliwkę.

Początek klasyku!

Szóstki:

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Parodi, Wiśniewski, Smith, Kaczmarek, Zatorski (l.)

Skra: Łomacz, Katić, Ebadipour, Kłos, Kochanowski, Petković, Piechocki (l.)

Czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygra klasyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gospodarzem nadchodzącego starcia!

 

  

Sędziowie: Maciej Twardowski, Magdalena Niewiarowska

PGE Skra Bełchatów wygrała trzy poprzednie spotkania i tak samo jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle musiała pogodzić się od początku sezonu z tylko jedną porażką. Została ona mało spodziewanie poniesiona w rywalizacji z Cuprum Lubin, która zakończyła się wynikiem 2:3.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle straciła prowadzenie w tabeli wskutek poniesionej porażki 2:3 w meczu na szczycie z VERVĄ Warszawa Orlenem Paliwami. Była to pierwsza przegrana mistrza Polski w sezonie, po której chce się poprawić w niedzielę.

Kolejny klasyk w PlusLidze. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie PGE Skrę Bełchatów. Kluby od lat toczą pojedynki w górnej części tabeli. Także przed nadchodzącym są wysoko.

>

    Komentarze (6)

    ×