A jednak już kończymy dzięki Efimienko! Dwa punkty wędrują na konto Atomu, choć sopocianki mogą mieć do siebie żal o końcówkę czwartej partii.
Nie poddaje się Impel, Micelli musi napomnieć swoje siatkarki, które wyraźnie zwolniły tempo.
Autowy atak Kaczor, ten mecz może za chwilę się skończyć.
Atom bliżej zwycięstwa dzięki Zaroślińskiej.
Dwie dobre akcje Chorwatki Cutury.
Błąd za błędem drużyny z Wrocławia, Hanke dotyka siatki.
Kolejną błąd Cutury w ataku, Impel nie wytrzymuje tempa narzuconego przez siebie w poprzednim secie. Czas dla gospodyń.
Zmiana stron po ataku Zuzanny Efimienko.
Tore Aleksandersen został ukarany żółtą kartką za niepotrzebne dyskusje z sędzią, podobnie jak... Lorenzo Micelli.
Atom idzie po swoje? Tym razem blokuje Zaroślińska.
Przewaga Atomu, aut po zagrywce Kąkolewskiej.
Najpierw remis dzięki pewnemu atakowi Kąkolewskiej, jednej z bohaterek 4. seta.
A jednak tie-break! Szczęśliwie zdobywa punkt Agnieszka Kąkolewska! Przypomnijmy, że Atomówki prowadziły w pewnym momencie 15:10.
Rezerwowa Jana Matiasovska punktuje i daje nadzieję swojej ekipie.
Jeszcze gramy. Kaczor zatrzymana.
Blok-aut Topić i mamy piłkę setową.
Po raz kolejny: akcja, w której zagrania genialne mieszały się z tymi mniej genialnymi, na przykład atakiem Kaczor w taśmę.
Blok na atakującej Atomu!
Kąkolewska kończy przechodzącą piłkę, czyżbyśmy mieli oglądać jeszcze jednego seta?
Mira Topić uderza piłką w antenkę.
Blok Topić na McClendon!
Widać po "Smoku" 60 wykonanych ataków w tym spotkaniu. Tym razem nie miała już siły na porządne uderzenie.
W końcu przebija się Zaroślińska, wcześniej sporo niedokładności po obu stronach siatki.
Tym razem z zagrywki punktuje Hana Cutura. A Deja McClendon korzysta z przechodzącej piłki.
Tym razem na parkiecie rządzi Joanna Kaczor!
Remis po punktowej zagrywce Kaczor! Odpowiada Kaczorowska.
Znów zwijała się w obronie Durajczyk (co niemalże przypłaciła kontuzją przy poślizgnięciu), ostatecznie Cutura zapunktowała.
Świetny atak Cutury, ale Durajczyk broni tak, że piłka wraca na stronę rywalek... i daje punkt Atomówkom.
To była iście szalona akcja! Ostatecznie Leys pospieszyła się z przełożeniem rąk przez siatkę.
Wystawa jedną ręką Bełcik do Leys była o tyle efektowna, co nieskuteczna.
Gospodynie złapały wiatr w żagle, dzięki Cuturze ich strata liczy tylko trzy punkty.
Gra punkt za punkt, znów radzi sobie Mira Topić.
Tym razem myli się Zaroślińska, ale w tej akcji wyróżniła się przede wszystkim doskonale ustawiająca się Agata Durajczyk.
Nie radzi sobie Cutura w przyjęciu.
Udanie zbijała Topić, ale po drugiej stronie siatki jest niewiarygodnie pewna atakująca!
Set pod znakiem Zaroślińskiej, która wydaje się być wszędzie i punktować z każdej pozycji. Czas dla Norwega prowadzącego Impel.
Brittnee Cooper okazała się katem wrocławianek i ich chwiejnego odbioru.
Przypomina o sobie Kaczorowska.
Lorenzo Micelli na czasie znów nie rozumie, jak jego zespół mógł zmarnować oczywistą przewagę.
Oba zespoły mają po trzech seta po 14 bloków! Najlepiej w Impelu punktuje Cutura (11 pkt), a po drugiej stronie rządzi Zaroślińska z... 27 "oczkami.
Hana Cutura już punktuje! Natomiast Kąkolewska po raz kolejny psuje serwis.
Trudno mieć zastrzeżenia do ataku Grejman, poza tym, że leciał prosto w blok. Wraca na boisko Cutura.
Kiepskie przyjęcie Durajczyk i pewny atak Kaczor.
Sporo chaosu po stronie wicemistrzyń kraju, ostatecznie punktuje Mira Topić
Grejman psuje atak z drugiej linii. Wrocław, mamy problem!
We Wrocławiu bez zmian, dominuje Atom. Kąkolewska nie trafia dobrze ze środka.
Seta zakończyła jego niekwestionowana gwiazda, Katarzyna Zaroślińska.
Broni się Impel, z drugiej linii celnie zbija Topić.
Rezerwowa Matiasovska, zepsuła serwis. Za to Katarzyna Zaroślińska skorzystała z okazji na prawym skrzydle.
- Passion! - krzyczał Lorenzo Micelli do swoich podopiecznych. W tym ataku Cooper zdecydowanie widać było pasję.
Ciekawe rzeczy się dzieją! Kolejny blok na "Smoku", czas dla Atomu i rozeźlonego Micellego.
Grejman zamyka kierunek atakującej zespołu z Sopotu.
Tym razem Denise Hanke nie wykorzystała siły swojego serwisu. Podobnie jak Klaudia Kaczorowska.
Serię gospodyń przerywa Cooper.
Dzięki niemieckiej rozgrywającej strata Impela zmniejsza się.
Przesunięta krótka do Kąkolewskiej!
Wykorzystuje dobre tempo ataku Monika Ptak.
Młoda przyjmująca szybko punktuje celną kiwką.
Po tym bloku Efimienko wygrana sopocianek w tym secie jest bardziej niż prawdopodobna. Na parkiet weszła Anna Grejman.
I znów Zaroślińska, która daje swojej drużynie 6 "oczek" przewagi.
Cutura postawiła w swoim ataku na siłę, co tym razem się opłaciło.
Gorzowianka jest w gazie! Sprawiła sporo kłopotu swoją zagrywką Agacie Sawickiej.
Katarzyna Zaroślińska zachowała się na siatce jak rasowa środkowa!
I znów udanie broniła Cooper, dzięki utrzymaniu piłki w grze pozwolono Impelowi na błąd, czyli atak Kaczor w aut.
Opłaciła się chłodna głowa w obronie, Atomówki powiększają dystans punktowy.
Szczęśliwie broniła Durajczyk, ale Topić i tak powstrzymała atakującą przyjezdnej ekipy.
Brittnee Cooper nie jest główną siłą ataku Atomu, ale tym razem radzi sobie dobrze. Tak samo jak "Smoku" na siatce.
Mecz stoi pod znakiem dobrego bloku i wybloku. Jedną z tych, które najlepiej sobie radzą z rękami rywalek, jest Hana Cutura.
Mocno nieudane przyjęcie Agaty Sawickiej na palce.
Katarzyna Zaroślińska korzysta z dziury w bloku przeciwniczek.
Dobra akcja Hanke z drugiej linii, ale gdyby nie obrony Sawickiej...
Monika Ptak radzi sobie na środku siatki. Za to Charlotte Leys dobrze wprowadziła się w trzeciego seta!
Słabszy moment Impela, Aleksandersen szybko zażądał 30 sekund przerwy.
Topić nie poradziła sobie z serwisem Zaroślińskiej.
Nie popisują się zawodniczki obu ekip w polach serwisowych, poza tym Cutura pomyliła się na lewym skrzydle.
Spore emocje już przy pierwszym punkcie trzeciej partii. Potem kiwka Leys.
Katarzyna Zaroślińska atakowała w aut! Koniec seta, remis w Hali Orbita.
Znów punktuje Kaczor po krótkim rozegraniu na prawe skrzydło Hanke.
Ależ set! Joanna Kaczor kończy pozornie przegraną akcję Impela.
Cutura nie wykorzystała wybitnej obrony Sawickiej, kiwając prosto w blok.
Jak trwoga, to do Miry Topić.
Sporo cudów obronnych u wrocławianek, ale to Atom ma szansę na drugiego wygranego seta.
To nie koniec! Dwublok z Wrocławia nie daje szans Zaroślińskiej.
Chwila radości Efimienko po zatrzymaniu Miry Topić.
Bełcik korzysta z najlepszego rozwiązania, czyli wystawy do Zaroślińskiej.
Znów bęzbłędnie Cutura.
Cooper blokuje Cuturę! A to była piłka setowa!
Kąkolewska też myli się na zagrywce.
Podwójna zmiana u przyjezdnych. Ale Efimienko mocno... w siatkę.
Zaroślińska i znów robi się gorąco.
Bełcik nie zapunktowała z drugiej piłki, a Cuturze udała się ta sztuka mimo potrójnego bloku!
W ważnej akcji punktuje Atom, jedna z wrocławianek przeszła środkową linię boiska.
As niemieckiej rozgrywającej!
Niemka pokazała się w polu serwisowym!
Gdyby nie refleks Hanke, ta piłka mogła być dla wrocławianek stracona.
Bystre rozegranie Hanke do Cutury, a ta robi z niego użytek.
Tore Aleksandersen nie zdzierżył i znów poprosił o czas.
Tym razem Chorwatka nie znalazła sposobu na podwójny blok Atomu.
Doskonale po skosie mieści się Topić!
Po autowym serwisie Kaczorowskiej wciąż remis.
Blok-aut autorstwa Cutury, potem... jeszcze raz!
Sędzia uznał, że atak Cooper wylądował na aut. Ale 16. punkt zdobywa Bełcik.
Znów Magdalena Gryka zmienia zadaniowo Kąkolewską na zagrywce.
Kiepskie przyjęcie implikuje niepewny atak Cutury. Rośnie przewaga Atomu.
Kąkolewska nie poradziła sobie z przechodzącą piłką, czas dla Impela.
Obie ekipy dokonują cudów w obronie, liczą się głównie detale, jak atak Cutury po antence.
Zerwany atak Zaroślińskiej, ale gra wciąż wyrównana.
Opłaciła się obrona Kaczorowskiej, znów remis na tablicy wyników.
Belgijka Leys nie ma swojego dnia, Kąkolewska znów wybija jej z głowy chęci do gry skutecznym blokiem.
Czujność Topić popłaciła, zablokowała w dobrym stylu Tokarską.
As Zaroślińskiej, sytuacja się odmienia.
Druga linia znów nie zafunkcjonowała w Impelu, blokowana Cutura.
Sytuację ratuje Mira Topić.
Druga akcja atakującej... i aut!
Joanna Kaczor przekroczyła linię 3. metra.
Pzypomina się środkowa Cooper, ale póki co Cutura przyćmiewa wszystkie zawodniczki na parkiecie.
Kiwa Izabela Bełcik, potem popisał się chorwacki duet w szeregach wrocławianek.
Sfrustrowana Zaroślińska, sędzia uznał, że jej atak nie otarł się o blok. Przerwa dla Micellego.
Kaczorowska nie przebiła się przez blok Kaczor i Ptak.
Próby Topić i Kąkolewskiej nieudane, dopiero aut Kaczorowskiej zakończył wymianę ciosów.
Tokarska nie dostała dobrej piłki do ataku z obiegnięcia, co szybko się zemściło.
Na parkiecie została Hana Cutura, a tymczasem sopocianki znów blokują.
Atomówki wykorzystują słabe przyjęcie po stronie rywalek, a autorką ostatniego punktu została Katarzyna Zaroślińska.
Remis! Blok na Efimienko!
Po bloku uderza atakująca Impela.
Charlotte Leys radzi sobie w trudnym dla Atomu momencie.
Chorwatka rządzi obecnie na parkiecie.
I znów wprowadzona na boisko Cutura!
Hana Cutura radzi sobie na skrzydle, czas dla Atomu.
Agnieszka Kąkolewska blokuje Leys!
Wreszcie odpowiadają wrocławianki rękami Joanny Kaczor.
Coraz większy napór przyjezdnych: dobre rozegranie Durajczyk kończy Zaroślińska.
"Smoku" idealnie trafia po skosie, zwiększa się przewaga Atomu. Czas dla norweskiego trenera gospodyń.
Sędzia upomniał Tore Aleksandersena, a siatkarki obu drużyn psują serwisy.
Cooper znów szaleje na siatce, zatrzymana Mira Topić.
Denise Hanke zbijała z drugiej piłki w stylu Frauke Dirickx, ale nie tak skutecznie.
Kolejna świetna akcja i znów kończy Zaroślińska. W międzyczasie oba zespoły prezentują niezłą organizację gry obronnej.
Kaczorowska blokowana dwa razy, z czego drugi blok przyniósł punkt. Polka poprawiła się w kolejnej próbie.
Najpierw atak Tokarskiej, potem kiwa Izabela Bełcik i znów mamy remis.
Czas dla Micellego, skłonił go do niego błąd przyjęcia Kaczorowskiej.
Fatalne przyjęcie Mroczkowskiej dało... bezpośredni punkt Impelowi!
Sopocianki rewanżują się blokiem na Mroczkowskiej.
Gospodynie odrobiły straty i po raz kolejny powstrzymują zapędy Leys!
Kolejna długa akcja, tym razem wygrana przez Impel. To się nieźle ogląda!
Atomówki przeżywały trudne chwile w asekuracji, a następnie pewnie po prostej zbijała Joanna Kaczor.
Pewna akcja Zaroślińskiej. Na razie mamy sporo parad w obronie, ale lepiej radzą sobie na razie przyjezdne.
Klaudia Kaczorowska mądrze obija blok, ale równie dobrym zagraniem popisuje się Kaczor.
Joanna Kaczor nie trafia, zdaniem arbitra, w boisko.
Wrocławianki są przygotowane na ataki Britnee Coopper, Amerykanka została zablokowana.
Bezbłędna próba Miry Topić.
Sporo obron w pierwszej akcji meczu, w końcu blokowana Katarzyna Zaroślińska
Za chwilę zaczynamy! Oba zespoły pokazały już swoje meczowe szóstki.
Impel ma na koncie dwa zwycięstwa, ale trener Tore Aleksandersen nie był, mówiąc delikatnie, zachwycony postawą swoich siatkarek. Spotkanie z ligowym potentatem i kandydatem do medalu Orlen Ligi ma być prawdziwym sprawdzianem dolnośląskiej ekipy.
Dziś swoje 44 urodziny obchodzi szkoleniowiec sopockiej ekipy, Lorenzo Micelli. Czy jego zespół postara się o dobry prezent?
... co ciekawe, rywalizacja między klubami rozgorzała także na Twitterze, pod naszą zapowiedzią ich starcia :)
Zapraszamy na piątkowy hit Orlen Ligi, w którym aktualny mistrz Polski zmierzy się z brązowym medalistą minionego sezonu ekstraklasy siatkarek. Oba zespoły przeszły spore zmiany kadrowe, ale pamięć o dawnych bojach nie straciła na sile. Atomówki chcą coś udowodnić swoim rywalkom...