Najnowsze Wyniki/Kalendarz

To już koniec emocji na dziś z Hali Azoty. Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne.

Nagroda MVP trafiła w ręce Mateusza Bieńka, środkowego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Koniec meczu. Łukasz Kaczmarek zaserwował w pół siatki, pieczętując tym samym trzysetowy triumf kędzierzynian.

Sam Deroo dał ZAKSIE pierwszego meczbola.

Dawid Konarski nie ma absolutnie powodów do zmartwień po zepsutej zagrywce. Przewaga ZAKSY cały czas jest ogromna.

Rafail Koumentakis nieczysto trafił w piłkę, posyłając ją poza boisko. Cuprum leży na łopatkach. Zmiana nic nie dała.

Kędzierynianie pewnie kontrolują losy meczu, który nieuchronie zmierza ku końcowi. A Benjamin Toniutti po równo stara się rozdzielać piłki między swoich atakujacych.

Po nieudanym pierwszym secie w elemencie ataku, Łukasz Wiśniewski wrócił na właściwe tory i już nie spuszcza z tonu.

Rafail Koumentakis na razie z jednym błędem i jednym punktowym atakiem na koncie.

Lubinianie złapali lekki wiatr w żagle, ale to wciąż mało na wyrządzenie krzywdy kędzierzynianom.

Żółtą kartkę otrzymał Sam Deroo.

Dawid Konarski zahaczył o blok. Dominacja ZAKSY ciągle się powiększa i wszystko zapowiada szybki koniec pojedynku.

Robert Täht zablokowany i miarka się przebrała. Zmienia go Rafail Koumentakis.

Kolejne złe przyjęcie Roberta Tähta bezlitośnie wykorzystuje Rafał Buszek.

Robert Täht zablokowany. To wyraźnie nie jest dzień Estończyka.

Błąd techniczny także po stronie ZAKSY. Popełnił go w przyjęciu Sam Deroo.

Fatalny błąd techniczny Łukasza Kaczmarka, skutkujący atakiem w dolną taśmę.

Marcus Bohme na początku seta dostał "czapę" od Bieńka, ale po chwili samemu zablokował Rafała Buszka.

As serwisowy Rafała Buszka. Pierwsze tak udane otwarcie seta przez kędzierzynian w dniu dzisiejszym.

Popisowe otwarcie trzeciego seta w wykonaniu Mateusza Bieńka. Dwa punktowe bloki polskiego środkowego.

Teraz przed nami około 10-minutowa przerwa.

I ponownie gospodarze potrzebowali tylko jednej szansy na zakończenie seta. Ostatni punkt w drugiej odsłonie zdobył Benjamin Toniutti - asem serwisowym.

Łukasz Kaczmarek pomylił się jednak także z dużo łatwiejszej piłki, co sprawiło, że ZAKSA ma aż pięć szans na wygranie drugiego seta.

Łukasz Kaczmarek tym razem złapany blokiem. Miał jednak bardzo trudną piłkę.

Jeszcze jeden as serwisowy Mateusza Bieńka.

Czas dla Cuprum.

Punktowy serwis Mateusza Bieńka. "Upolowany" w przyjęciu Robert Täht.

Ciąg dalszy świetnej gry Łukasza Kaczmarka sprawia, że lubinianie mają już tylko punkt straty.

Dawid Konarski przechytrzony przez Keitha Puparta. Poprawka polskiego atakującego już jednak bezbłędna.

Łukasz Wiśniewski ma swoje pięć minut. Świetny fragment gry środkowego w ataku i w polu zagrywki.

Raz jeszcze Łukasz Kaczmarek w roli głównej.

Łukasz Kaczmarek nie popisał się w zagrywce, ale nadrobił niepowodzenie z pola serwisowego atakiem.

Challenge dla gości.

Sam Deroo regularnie punktuje w rożnych okolicznościach. Tym razem atakiem z pipe'a i blokiem piłki przechodzącej.

Dawid Konarski nadal szaleje na prawym skrzydle.

Ekspresowa piłka na prawe do Dawida Konarskiego, a ten bez problemu kończy kolejny atak.

Drugi as serwisowy na koncie Sama Deroo.

Jeszcze jedna czapa w wykonaniu graczy ZAKSY. Łukasz Wiśniewski lepszy od Marcusa Bohme.

Lubinianie zablokowali Dawida Konarskiego, a kędzierzynianie uczynili to samo z atakiem Roberta Tähta. W dodatku dwukrotnie.

Szybko o czas poprosił trener ZAKSY Ferdinando De Giorgi.

Nie zawiódł też ze środka Marcus Bohme.

Na początku drugiego seta znów przypomniał o sobie Łukasz Kaczmarek.

Kędzierzynianie potrzebowali tylko jednej szansy, by przypieczętować swój triumf w pierwszej odsłonie. Zakończył ją, atakiem po bloku, Rafał Buszek.

Popisowe uderzenie Dawida Konarskiego sprawiło, że ZAKSA ma pierwszego setbola.

W istotnym momencie ponownie goście zepsuli zagrywkę. Znów uczynił to Robert Täht.

Czas dla ZAKSY.

Ale pojedynczy blok na Łukaszu Wiśniewskim dał im już impuls do nawiązania walki.

Fragment gry punkt za punkt. Taka gra nie pomoże jednak lubinianom w odrobieniu strat.

Drugi czas dla Cuprum.

Piotr Hain nie tak skuteczny w ataku jak Marcus Bohme. Kosztowny błąd polskiego środkowego.

Sam Deroo wbił się w pojedynczy blok Grzegorza Łomacza . Takie pomyłki zdarzają mu się niezmiernie rzadko.

Grzegorz Łomacz włączył do gry Marcusa Bohme, co przyniosło wymierne efekty. Niemiec nie zawiódł w atakach z krótkiej.

Lubinianie zaczynają sami sobie odbierać szansę na sukces, masowo psując kolejne zagrywki.

Drugi z lewoskrzydłowych kędzierzynian, Rafał Buszek, równie skuteczny.

Fragment doskonałej gry kędzierzynian w obronie i popisowych kontr w wykonaniu Sama Deroo.

Pierwszy czas na żądanie dla Gheorghe Cretu, trenera gości.

Reprezentant Polski ma jednak po stronie Cuprum godnego rywala, w osobie Łukasza Kaczmarka.

Dawid Konarski od początku imponuje dużą mocą i skutecznością w ataku.

Po chwili Belg odpowiedział już jednak w najlepszy możliwy sposób - skutecznym atakiem.

Sam Deroo wciąż nie może się nadziwić, że sędzia odgwizdał mu piłkę rzuconą.

Piorunująca odpowiedź gospodarzy. Dwoma świetnymi zagrywkami popisał się Sam Deroo.

Robert Täht zanotował swój pierwszy punktowy serwis w dzisiejszym starciu.

Challenge przegrany przez kędzierzynian.

Pierwszy challenge dla ZAKSY. Chodzi o dotknięcie siatki.

Benjamin Toniutti od pierwszych akcji włączył do ofensywnej gry Mateusza Bieńka.

Dwupunktowa strata szybko nadrobiona przez ZAKSĘ.

Lubinianie po raz drugi zapunktowali w ten sam sposób - obiciem bloku. Tym razem uczynił to Łukasz Kaczmarek.

Pierwszy punkt w meczu zdobył Robert Täht.

Zaczęli goście.

Wyjściowe składy:ZAKSA: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero)Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Bohme, Taht, Hain, Łomacz, Rusek (libero)

Dobiega końca rozgrzewka. Już za chwilę prezentacja wyjściowych składów obu drużyn.

Podczas gdy zawodnicy obu drużyn są w fazie zaawansowanej rozgrzewki, zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią pojedynku.

Spotkanie rozpocznie się z lekkim, około 7-minutowym poślizgiem.

Do dzisiejszego spotkania ZAKSA ponownie nie przystąpi w pełnym ustawieniu. Ferdinando De Giorgi nadal nie może korzystać z usług kontuzjowanych Aleksandra Maziarza i Kevina Tillie.

Z kolei w obozie ZAKSY, nagroda dla najlepszego zawodnika meczu trafiła ostatnio w ręce Sama Deroo. Belg został wyróżniony po wygranym 3:1 wyjazdowym meczuz z Lotosem Treflem Gdańsk.

Kędzierzynianie będą musieli zwrócić dziś baczniejszą uwagę na Roberta Tähta. Estoński przyjmujący ekipy z Lubina może się już w obecnym sezonie pochwalić dwoma statutetkami MVP.

Ostatnia wizyta Cuprum w Kędzierzynie-Koźlu, mająca miejsce w styczniu 2016 roku, zakończył się klęską lubinian. Przegrali oni wówczas 0:3, zdobywając zaledwie 53 małe punkty. Francuski rozgrywający ZAKSY Benjamin Toniutti podkreślał jednak, że tym razem jego drużynę czeka trudna przeprawa.

Zespół Cuprum rozegrał natomiast ja dotąd tylko dwa mecze ligowe. W obu zwyciężył 3:0 (nad MKS-em Będzin i BBTS-em Bielsko-Biała), co pozwala mu aktualnie okupować 5. miejsce.

Na początek poznajmy aktualne położenie obu ekip w ligowej tabeli. Po trzech rozegranych spotkaniach, ZAKSA plasuje się na 7. pozycji (6 punktów, 2 zwycięstwa - 1 porażka).

Witamy serdecznie z Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 4. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Cuprum Lubin.