• 25:23
Kto wygra mecz?

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE na naszym portalu WP SportoweFakty.pl

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Bartłomiej Kluth.

Gawryszewski atakuje w aut i... Espadon wygrywa dzisiejsze spotkanie (IV set, 25:23).

As serwisowy Klutha! Piłka meczowa dla gospodarzy (IV set, 24:23).

Trener Anastasi znów interweniuje widząc, co dzieje się na boisku.

Zacięta, pełna emocji końcówka! Piekielna zagrywka Klutha, lekkie zamieszanie w obu zespołach, a w efekcie błąd w ataku Romacia (IV set,23:23).

Niesamowita akcja! Kluth bombardierem na zagrywce, a zaraz po tym kiwka z drugiej piłki Sladecka! (IV set, 22:23).

Anastasi nie czeka długo i szybko prosi o przerwę.

Cóż za atak! Kluth w tym meczu siłą napędową szczecińskiego kolektywu (IV set, 21:23).

Kluth dorzuca do swojej puli kolejny skuteczy atak (IV set, 20:23).

Podwójna zmiana w ekipie gości. Na boisku Stępień oraz Romać.

Bardzo dobra asekuracja Sladecka po zablokowanym ataku Depowskiego. Szybka sypa na prawe skrzydło, gdzie pewnym atakiem popisuje się Kluth (IV set, 19:22).

Pierwsza sypa do drugiej linii i Depowski popisuje się znakomitym atakiem (IV set, 18:21).

Sladecek myli się w polu serwisowym (IV set, 17:21).

Piorunująca zagrywka Sladecka sprawia, że piłka powraca na stronę gospodarzy. Kluth kończy akcję (IV set, 16:20).

Zmiana na pozycji rozgrywającego w Espadonie. Za Kozłowskiego wchodzi Sladecek.

Kiwka Hebdy i gdańszczanie prowadzą już sześcioma punktami (IV set, 14:20).

Zmiana powrotna i na boisku znów widzimy Ruciaka.

Po serwisie Miki przechodzącą piłkę wykrzystuje Paszycki (IV set, 14:19).

Tym razem Kluth nie poradził sobie ze ścianą Lotosu. W roli głównego blokującego Hebda (IV set, 14:18).

W natarciu Kluth, który znakomicie radzi sobie z blokiem gdańszczan (IV set, 14:16).

Zmiana w ekipie gospodarzy. Na boisku pojawia się Wika w miejsce Ruciaka.

Kozłowski oszukał swoich rywali i z drugiej piłki posłał piłkę na drugą stronę siatki (IV set, 13:15).

Gdańszczanie walecznie w obronie, niestety nie są w stanie wrócić piłki do gry (IV set, 12:14).

Kolejna interwencja trenera Espadonu.

Zajder chciał zaszaleć na siatce, jednak za bardzo ściągnął piłkę i uderzył w siatkę (IV set, 11:14).

Precyzyjnie po prostej Hebda (IV set, 11:12).

Schulz wędruje za linię 9. metra i zagrywa w siatkę (IV set, 11:11).

Zawodnicy ze Szczecina asekurowali piłkę po ataku Ruciaka. Szczęśliwie dla nich, piłka po bloku wyszła w aut (III set, 10:10).

O przerwę prosi trener Gogol.

Kluth jak głową w mur! Zatrzymany przez gdański blok (IV set, 9:9).

Blok-aut w wykonaniu Schulza (IV set, 9:8).

Trzeci atak przez środek Lotosu w tym secie! Tym razem skutecznie Paszycki (III set, 8:7).

Szacunek za znakomitą obronę Gacka! W dzisiejszym meczu podbić atak Klutha to sztuka! (IV set, 7:6).

Masny w swoim charakterystycznym zagraniu zdobywa punkt z drugiej piłki (IV set, 6:4).

Depowski z lewej flanki wybrał się po skosie (IV set, 6:3)

Mika znów ma problemy z przyjęciem, jednak środek Lotosu w tej akcji skuteczny (IV set, 5:3).

Mika ustrzelony kąśliwą zagrywką Perłowskiego (IV set, 5:2).

Seria zepsutych zagrywek po obu stronach siatki (IV set, 4:2).

Niedokładna obrona, a później błąd w rozegraniu ii.. kolejny punkt dla gospodarzy (IV set, 3:1).

Kluth rozbija gdańską defensywę (IV set, 2:1).

Zagrywka w siatkę Miki otwiera czwartą partię (IV set, 1:0).

Czysty środek, jednak Gawryszewski popełnia błąd i atakuje w siatkę. Trzecią partię wygrywają gospodarze (III set, 31:29).

Błąd w ataku Hebdy i kolejna piłka setowa dla Espadonu (III set, 30:29).

Po ataku Klutha goście świetnie w obronie, jednak Gacek przebija piłkę na aut (III set, 29:29).

Szybka sypa do Gawryszewskiego i.. środkowy wbija soczystego gwoździa (III set, 28:29).

Po bardzo długiej weryfikacji punkt ląduje na koncie gospodarzy (III set, 28:28).

Bardzo trudna do zweryfikowania sytuacja. Co było pierwsze? Dotknięcie siatki przez Hebdę czy piłka w boisku?

Kluth zatrzymany na siatce, jednak trener Gogol prosi o challenge.

Trzecia zepsuta zagrywka gospodarzyw tym jakże ważnym momencie seta (III set, 27:28).

Kluth przedziera się przez podwójny blok Lotosu (III set, 27:27).

Schulz zaskoczył szczecinian w ataku. Najpierw zwolnił, a potem uderzył z impetem piłkę po rękach blokujących (III set, 26:27).

Piłka setowa wybroniona po efektownym ataku ze środka Zajdera (III set, 26:26).

Depowski zatrzymany na siatce i to tym razem Lotos Trefl ma piłkę setową (III set, 25:26).

Kluth zagrywa i... piłka ląduje poza liniami boiska (III set, 25:25).

Cóż to był za blok! Schulz atakuje, jednak na jego drodze wyrasta szczelna ściana (III set, 25:24).

Fatalna pomyłka Perłowskiego w polu serwisowym (III set, 24:24).

Drugą przerwę wykorzystuje trener Anastasi.

Kluth wykorzystuje w swoim ataku potrójny blok gdańszczan i szczecinianie mają piłkę setową (III set, 24:23).

Prezent dla Lotosu od Ruciaka. Przyjmujący myli się w polu serwisowym (III set, 23:23).

Gacek ustrzelony! Piorunujący atak Klutha nie do obrony (III set, 23:22).

Dwie znakomite obrony w wykonaniu gospodarzy! Punkt jednak wędruje na stronę gości po błędzie dotknięcia siatki (III set, 22:21).

Przesunięta krótka w wykonaniu Perłowskiego (III set, 22:20).

Zmiana u gości na pozycji środkowego. Schodzi Grzyb, zaś pojawia się Gawryszewski.

Dwa "oczka" pzewagi Espadonu po błędzie w ataku Hebdy (III set, 21:19).

Blok szczecinian z Perłowskim w roli głównej no i gospodarze wychodzą na prowadzenie (III set, 20:19).

Dokładny odbiór gospodarzy pozwala na szybką sypę na środek, gdzie Zajder już czekał w powietrzu na piłkę (III set, 19:19).

Po przerwie Depowski zagrywa w aut (III set, 18:19).

Trener Anastasi interweniuje widząc na tablicy wyników remis.

Gdańszczanie rozbici po mocnej zagrywce Depowskiego. Mika nie radzi sobie w odbiorze, a zaraz po tym zostaje zatrzymany na siatce (III set, 18:18).

Czytelne rozegranie do Miki sprawia, że siatkarz zostaje zatrzymany przez podwójny blok (III set, 17:18).

Depowski pomiędzy antenką a rękami blokujących (III set, 16:18).

Mimo ofiarnej obrony Ruciaka punkt wpada na konto gości po ataku Miki (III set, 14:17).

Miłosz Hebda przechytrzył swojego przeciwnika popisując się sprytną kiwką (III set, 13:16).

Ściana Espadonu! Potrójny blok gospodarzy zatrzymuje Schulza (III set, 13:!5).

Pierwszy atak Klutha wybroniony, ale za drugim razem siatkarz Espadonu postawił już kropkę nad "i" wbijając piłkę w boisko rywala (III set, 12:15).

Przerwa dla szkoleniowca gospodarzy.

Tym razem Schulz zmienia sposób zagrywki. Mocno, a zarazem skutecznie! (III set, 11:15).

Sprytna zagrywka Schulza ii.. as serwisowy! (III set, 11:14).

Cóż to był za atak! Kluth posyła bombardującą piłkę w stronę gdańszczan (III set, 11:12).

Tym razem szczeciński atakujący zrehabilitował się i skutecznie wybrał się po skosie (III set, 8:11).

Rozpędzony Kluth uderza w piłkę, która leci daaleko za linię boiska (III set, 7:11).

Hebda wiedział, gdzie należy ustawić się w obronie, jednak nie udało mu się utrzymać piłki w grze (III set, 7:9).

Sprytna, a zarazem skuteczna zdrapka Zajdera (III set, 6:8).

Przerwa dla trenera Gogola.

Cóż to za nietypowy atak Miki. Przyjmujący z półobrotu przebija piłkę na drugą stronę, z czym nie radzi sobie obrona Espadonu (III set, 5:8).

Schulz swoim atakiem rozbija szczecińską defensywę (III set, 5:7).

Seria zepsutych serwisów w obu ekipach (III set, 5:6).

Długo walczyły obie drużyny o ten punkt. Skuteczny w tej rywalizacji okazał się Kluth, który wcelował w wolne pole (III set, 4:4).

Masny czujnie w obronie, jednak Grzyb wpada w siatkę (III set, 3:4).

Kluth po raz drugi zablokowany w tym secie (III set, 2:4).

Dwie bliźniacze akcje w wykonaniu środkowych obu drużyn. Najpierw punktuje Perłowski, a zaraz po nim Grzyb (III set, 2:3).

Ściana gdańskiego kolektywu! Michał Ruciak zatrzymany na siatce (III set, 1:2).

Kluth swoją znakomitą dyspozycję w ataku potwierdza na początku trzeciego seta (III set, 1:0).

Dotychczas najwięcej, bo aż 18 punktów na swoje konto zapisał Bartłomiej Kluth. Siatkarz zakończył 16 z 24 ataków, utrzymujący wysoką, 67 proc. skuteczność.

Zepsuty serwis Grzyba kończy drugą odsłonę meczu (II set, 25:22).

MIka atakuje i goście bronią pierwszą piłkę setową (II set, 24:22).

Depowski pewnie wybiera się po skosie. Gospodarze mają pierwszą piłkę setową (II set, 24:21).

Czujnie na dziewiątym metrze Hebda. Jego znakomita obrona pozwoliła na wyprowadzenie ataku. Kolejny punkt dla Lotosu (II set, 23:21).

Podwójna zmiana w ekipie gości. Na boisku pojawiają się Romać oraz Stępień.

Kolejna piorunująca zagrywka, tym razem znakomicie przyjęta przez szczecinian, którzy pewnie obijają ręce rywali (II set, 23:19).

Trener Gogol prosi o przerwę.

Schulz wędruje w pole serwisowe i zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki (II set, 22:19).

Lustrzana akcja. Tym razem bombardierem - Schulz (II set, 22:18).

Depowski popisuje się fantastycznym atakiem z lewej flanki (II set, 22:17).

Po przerwie Michał Ruciak popełnia błąd w polu serwisowym (II set, 21:17).

Szybka interwencja szkoleniowca z Gdańska.

Trzy razy szczecinianie próbowali przebić się przez ręce gdańszczan. Akcję zakończył na prawym skrzydle Kluth (II set, 21:16).

Kolejny cios bezpośrednio z zagrywki! Lotos ostrzelany przez Ruciaka (II set, 20:16).

Na trzypunktową przewagę przeciwników reaguje Anastasi.

As serwisowy Ruciaka! Piłka tańczy na siatce i wpada w boisko rywala! (II set, 19:16).

Masny dogrywa jedną ręką do Schulza, który sprytnie wykorzystuje ręce blokujących (II set, 17:16).

Fatalny serwis Zajdera (II set, 16:15).

Szczecinianie mają problem z przyjęciem, mimo to wyprowadzają atak i nie dają sobie wyrwać tego dwupunktowego prowadzenia (II set, 16:14).

Drużyna z Gdańska popełnia kolejny błąd w polu serwisowym (II set, 15:13).

Mika atakuje z VI strefy, jednak przekraca przy tym linię 3. metra (II set, 14:12).

Od początku ta akcja wyglądała jakby gdańszczanie regularnie wałkowali ją na treningu. Dokładne przyjęcie, szybka sypa za plecy do Schulza, który pewnie wbija piłkę w boisko rywala (II set, 11:12).

Sypa do szóstej strefy, czysta siatka i punktowy atak Mateusza Miki (II set, 10:11).

Mika celował swoją zagrywką w Depowskiego, jednak wyrzucił piłkę w aut (II set, 10:10).

Nieskuteczna próba ataku Ruciaka. Po ciasnym skosie przyjmujący posyła piłkę w aut (II set, 8:9).

Espadon po fatalnym przyjęciu Hebdy dostaje darmową piłkę, której nie wykorzystuje! Kluth atakuje bardzo mocno, jednak w aut (II set, 8:8).

Gdański atakujący wykorzystuje ręce Ruciaka (II set, 7:7).

Hebda zza linii 9. metra umieszcza swoją zagrywkę bezpośrednio w boisku rywala (II set, 6:6).

Schulz dzisiaj ryzykuje zagrywką, niestety nieskutecznie (II set, 5:4).

Sypa do Schulza, który celnie kiwa tuż za blok rywali (II set, 5:3).

Efektowny blok szczecinian! Na lewym skrzydle zatrzymany Hebda (II set, 5:2).

Masny próbował podbić atak Perłowskiego, jednak nieskutecznie (II set, 4:2).

Ruciak zagrywa i.. as serwisowy! (II set, 3:1).

Pomyłka Kozłowskiego w polu serwisowym (II set, 1:1).

Skuteczny atak Klutha otwiera drugą partię spotkania (II set, 1:0).

Po skosie wybrał się Romać. Trafił w samą linię i.. zakończył pierwszą partię spotkania (I set, 22:25).

Problemy z przyjęciem Espadonu, przez co siatkarze nie mogą wyprowadzić skutecznego ataku. Pewnie za to punktuje Mika (I set, 22:24).

Tym razem Grzyb rehabilituje się za poprzednią akcję i z impetem umieszcza piłkę w boisku przeciwników (I set, 22:23).

Trener Anastasi szybko prosi o przerwę.

Fatalna pomyłka Grzyba, który atakuje w aut. No i znów mamy remis. Końcówka zapowiada się niezwykle emocjonująco (I set, 22:22).

Schulz zagrywa bardzo mocno, jednak piłka ląduje w siatce (I set, 21:22).

Przerwa Espadonu pomogła i Paszycki myli się w polu serwisowym (I set, 20:21).

Drugą przerwę wykorzystuje szkoleniowiec Espadonu.

Walka na siatce i.. Schulz skutecznie przepycha piłkę na drugą stronę (I set, 19:21).

Gdańszczanie za to są nie do zatrzymania na środku. Paszycki bez bloku kończy swój atak (I set, 19:20).

Nie dał rady Zajder, ale za to dał radę Kluth (I set, 19:19).

Lotos czujnie w obronie po ataku Depowskiego, jednak między czasie blok wpada w siatkę (I set, 18:18).

Grzyb swoją zagrywką chciał wcelować w Depowskiego, jednak popełnił błąd w polu serwisowym (I set, 17:17).

Zmiana w ekipie gospodarzy. Na boisku za Wikę pojawia się Depowski.

Mur Lotosu Trefl! Po raz pierwszy w tym secie zatrzymany Kluth (I set, 16:17).

Szybka sypa do Grzyba, a ten pewnie wbija piłkę w boisko (I set, 16:16).

Kolejny fantastyczny atak w wykonaniu Klutha (I set, 16:15).

As gdańskiego przyjmującego! Hebda zestrzelił swoją zagrywką Wikę (I set, 15:14).

Hebda ma trudności z przyjęciem zagrywki Ruciaka, jednak rehabilituje się bombardującym atakiem (I set, 15:13).

Nieczyste odbicie Michała Masnego (I set, 15:12).

Cóż za siła szczecińskiego siatkarza! Kluth czy to na prawym, czy na lewym skrzydle jest nie do zatrzymania (I set, 14:12).

W pierwszym tempie, ze środka kończy Grzyb (I set, 13:12).

O przerwę prosi trener Espadonu.

Kąśliwa zagrywka Paszyckiego sprawia, że piłka wraca na stronę gdańszczan. Przechodzącą piłkę wbija w boisko Mika (I set, 12:11).

Gacek nie utrzymuje piłki w grze po piorunującym ataku Klutha (I set, 12:9).

Niedokładne dogranie do Ruciaka sprawia, że Espadon musi oddać piłkę rywalom. Z prawego skrzydła punktuje Schulz (I set, 11:9).

Bardzo czujnie w obronie Michał Ruciak, dzięki czemu Espadon może wyprowadzić kontrę. Sypa do Klutha i.. szczecinianie zdobywają kolejne "oczko" (I set, 11:7).

Kluth myli się w polu serwisowym (I set, 10:7).

Wika chciał się zmieścić między rękami blokujących a antenką, niestety posłał piłkę w aut (I set, 9:6).

Po walce na siatce Grzyba z Kluthiem sędzia przyznaje punkt gościom. Trener Gogol prosi o challenge, jednak decyzja zostaje podtrzymana (I set, 9:5).

Zmiana w ekipie gości. Schodzi Pietruczuk, zaś na boisku pojawia się Mika.

Drugi blok punktowy! Para Kluth i Zajder zatrzymali na skrzydle gdańskiego przyjmującego (I set, 9:4).

Trener Anastasi szybko interweniuje i prosi o przerwę.

Cóż to była za ściana! Potrójny blok zatrzymał na prawym skrzydle Schulza (I set, 8:4).

Przechodzącą piłkę kończy Kluth (I set, 7:4).

Po bardzo dobrym przyjęciu Masny sypię do Hebdy, który bez większych oporów posyła piłkę w boisko rywala (I set, 5:4).

Schulz ponownie dostaje piłkę i popisuje się sprytną kiwką tuż za blok (I set, 4:3).

Kluth z drugiej linii, na pojedynczym bloku odpowiada na atak gdańszczan (I set, 3:2).

Mimo potrójnego bloku gdański atakujący zdobywa kolejny punkt dla swojej ekipy (I set, 2:2).

Schulz wybiera się po skosie. Szczecinianie podbijają, jednak piłka wychodzi w aut (I set, 2:1).

I ponownie Zajder na zagrywce! Cóż za otwarcie meczu (I set, 2:0).

Od asa serwisowego rozpoczynają szczecinianie! Zajder posyła piłkę prosto w boisko (I set, 1:0).

Dzisiejsze spotkanie poprowadzą Paweł Ignatowicz oraz Waldemar Kobienia. Rozpoczynamy!

Wyjściowe składy: Espadon Szczecin: Kozłowski, Perłowski, Ruciak, Kluth, Zajder, Wika, Murek (libero); Lotos Trefl Gdańsk: Masny, Paszycki, Hebda, Schulz, Grzyb, Pietruczuk, Gacek (libero).

Obie ekipy stanęły po przeciwnych stronach siatki w 5. kolejce PlusLigi. Zwycięstwo odnieśli wówczas gdańszczanie, którzy w czterech setach rozprawili się z beniaminkiem.

Dla kogo derby Pomorza okażą się zwycięskie?

Serdecznie witamy z Azoty Areny, gdzie za niespełna kwadrans rozpocznie się spotkanie pomiędzy Espadonem Szczecin a Lotosem Trefl Gdańsk.