• 25 : 5
  • 25 : 18
Kto wygra mecz?

Dziękujemy za udział w dzisiejszej i zapraszamy na kolejne. Dobrej nocy!

Jutro kolejne mecze. Na żywo relacjonować będziemy oczywiście starcie Polek ze Słowaczkami o 20:30.

Zgodnie z planem, tak jak wczoraj, Polki wygrywają 3:0 i nadal są niepokonane podczas turnieju w Warszawie.

Tamara Kaliszuk uderza po bloku i kończy mecz!

Nie udało się skończyć ataku ani Mędrzyk z II linii, ani Efimienko na środku. Przebiła się za to Hjordis Eiriksdottir.

Berglind Gigja Jonsdottir serwuje w aut. Piłka meczowa dla Polski!

Jeszcze polski blok obity przez Elisabet Einarsdottir.

Punkt dla Polek zdobywa Hjordis Eiriksdottir psując zagrywkę.

To Islandki dostarczają Polkom piłkę do grania. A z takich prezentów korzysta na przykład Zuzanna Efimienko kończąc atak ze środka.

...dwa razy.

Maja Tokarska pocelowała Bjornsdottir zagrywką.

Tamara Kaliszuk obija blok Islandii i dwa oczka przewagi Polek na drugiej przerwie technicznej.

Akcję pełną ofiarnych obron wygrywają Islandki. Cztery odbicia po polskiej stronie.

Dwóch ataków nie skończyła Kaliszuk, ale chwilę później wraz z Mają Tokarską zatrzymała blokiem atak Jonsdottir.

Druga przerwa na żądanie trenera Capriottiego.

Berglind Gigja Jonsdottir wciska piłkę w blok Polek, ale przy tym dotyka też antenki.

Nic z tego. Maja Tokarska nie daje się wybić z uderzenia.

Serię punktową Polek usiłuje przerwać trener Daniele Capriotti prosząc o czas.

Tamara Kaliszuk pokazała moc w ataku z prawego skrzydła. Nie dały rady wybronić tego Islandki.

Berglind Gigja Jonsdottir kiwnęła w ósmy metr. Odpuściły tę piłkę Polki. Jak się okazało, niesłusznie.

Patrycja Polak zmienia na przyjęciu Malwinę Smarzek.

Podwójny blok Polek na Berglind Gigja Jonsdottir.

Czy Martyna Grajber uderzyła po bloku? Naszym zdaniem tak, zdaniem sędziów - nie.

Elisabet Einarsdottir po udanym ataku obok polskiego bloku w boisko utonęła w objęciach koleżanek.

A propos drugiego seta...

Środkiem pograły Islandki. Punkt zdobywa Fjola Rut Svavarsdottir.

Pierwsza próba bloku na Grajber nieudana, ale druga - już tak. Jonsdottir i Svavarsdottir zamykają polską przyjmującą.

Naszym zdaniem rzucona piłka na środku przez Tokarską, ale sędziowie tego nie widzą. W dodatku Elisabet Einarsdottir atakuje w aut.

Islandki na prowadzeniu. Sprytniejsza od polskiego bloku Karen Bjorg Gunnarsdottir.

Malwina Smarzek kończy atak z lewego skrzydła.

Rozpoczyna ekipa Islandii.

Zagrywka Efimienko przyjęta przez Islandki, ale na drugą stronę i w dodatku na aut.

Udana kiwka Kaliszuk. Piłka setowa dla Polski.

Natalia Mędrzyk, która chwilę wcześniej weszła za Martynę Grajber, kończy atak z II linii.

María Run Karlsdottir uderzyła tak, że piłka zmieściła się na długość boiska, ale na szerokość już nie.

Seria naszej skrzydłowej dobiegła końca. Wykonała sześć zagrywek, w tym ostatnią autową.

Tamara Kaliszuk upolowała zagrywką Einarsdottir.

Szybka piłka na lewe skrzydło do Martyny Grajber, a ta pewnym uderzeniem zdobywa punkt.

W akcji na środku Maja Tokarska, która pewnie kończy swój atak.

Znów przerwa na żądanie Capriottiego.

Przechodzącą piłkę na punkt zamienia Martyna Grajber. Ależ wystrzeliły Polki w tym secie!

A tuż po niej punkt zagrywką zdobywa Malwina Smarzek.

Siedmiopunktowa przewaga reprezentacji Polski na pierwszej przerwie technicznej.

Spośród polskich skrzydłowych nie wymieniliśmy jeszcze w tym secie Martyny Grajber. No to wymieniamy, bo własnie zdobyła punkt.

Daniele Capriotti poprosił o 30 sekund przerwy.

Tamara Kaliszuk na lewym.

Malwina Smarzek radzi sobie na prawym skrzydle.

Rozgrywająca reprezentacji Polski popisała się asem serwisowym.

Autowy atak Elisabet Einarsdottir na zakończenie pierwszej odsłony spotkania. Polki wygrywają 25:16.

Malwina Smarzek uderza po skosie z prawej flanki i zdobywa punkt. Piłka setowa dla Polski.

Dwa autowe ataki rywalek. Najpierw Thelma Dogg Gretarsdottir, a następnie Elisabet Einarsdottir.

Druga przerwa na żądanie trenera Islandek.

Reprezentacja Islandii ma problem z dograniem piłki do siatki. A w polu zagrywki Marlena Pleśnierowicz i nie opuszcza go już od kilku minut.

O czas prosi trener Daniele Capriotti.

Kiepskie przyjęcie Islandek dało Polkom szansę na kontrę. A na punkt zamieniła ją Maja Tokarska.

Malwina Smarzek zatrzymana pojedynczym blokiem przez Thelmę Dogg Gretarsdottir.

Podwójnym blokiem Smarzek-Efimienko Polki podkreślają drugą przerwę techniczną.

Pierwszy atak Grajber obroniony przez rywalki. Drugi już przełamał islandzki blok.

Z każdej wygranej akcji Islandki cieszą się, jakby to była ostatnia w secie.

Odbicie Fridy Sigurdardottir spokojnie można byłoby podzielić na dwa. Albo nawet trzy. W każdym razie punkt mają Polki.

Czujna przy siatce Maja Tokarska wygrywa piłkę przechodzącą.

Jacek Nawrocki prosi o czas.

Elisabet Einarsdottir nie daje za wygraną i doprowadza do remisu.

Podwójnym blokiem zagrały Polki na Einarsdottir. To była dobra decyzja.

Fjola Rut Svavarsdottir psuje zagrywkę, Polki wracają na prowadzenie.

Nie kończą ataku Biało-Czerwone, a po drugiej stronie skuteczna leworęczna atakująca Thelma Dogg Gretarsdottir.

Elisabet Einarsdottir skuteczna na lewym skrzydle. Szał kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców na trybunach.

Jona Guolaug Vigfusdottir popisała się asem serwisowym.

Malwina Smarzek uderzała po skosie z lewego skrzydła, ale nie trafiła w boisko.

Po raz kolejny przy siatce skuteczna Efimienko. Tym razem w ataku ze środka.

Podwójne odbicie po islandzkiej stronie siatki.

Zuzanna Efimienko kończy atak z przechodzącej piłki.

Zaczynają goście.

Polska: Pleśnierowicz, Grajber, Efimienko, Kaliszuk, Smarzek, Tokarska, Krzos (libero).

Islandia: Vigfursdottir, Svavarsdottir, Einarsdottir, Sigurdardottir, Gretardottir, Jonsdottir, Bjorgolfsdottir (libero).

Czas na hymny obu państw.

W dwóch poprzednich rozegranych dziś spotkaniach Czeszki przegrały z Serbkami 0:3, a Słowacja pokonała Cypr w takim samym stosunku.

Tego nie spodziewaliśmy się i my...

Wczoraj drużyna Jacka Nawrockiego pokonała Cypr 3:0, choć rywalki napędziły im małego stracha.

Witamy serdecznie w relacji na żywo. Przed nami drugie spotkanie reprezentacji Polski siatkarek na kwalifikacjach do mistrzostw świata. Dziś Biało-Czerwone zmierzą się z Islandią.