Życzymy naszym czytelnikom Wesołych Świąt i zapraszamy do lektury naszych tekstów podsumowujących pierwszą część PlusLigi!

Bezbłędny blok-aut Jakubiszaka kończy mecz.

Bronią się gospodarze punktem Artura Ratajczaka.

Michał Kozłowski oszukał blok rywali przebiciem piłki.

Patryk Niemiec przybliża nas do końca spotkania.

Tomasz Kowalski i Rafał Faryna na parkiecie.

Środkowy będzinian został zniesiony z boiska. Kontuzji doznał podczas próby obrony, lewe kolano wygięło mu się zbyt mocno do zewnątrz.

Nowakowski skończył atak, tymczasem na parkiecie leży Mateusz Kowalski i trzyma się za kolano. Nie wygląda to dobrze, najprawdopodobniej zerwał więzadła...

Maciej Muzaj zamknął skos Adrianowi Buchowskiemu.

Michał Kozłowski zagrał jedną ręką do nieomylnego Rubena Schotta.

Trefl odpowiada na punkt Williamsa spokojnym zagraniem Piotra Nowakowskiego.

Zupełnie nieudany atak "pod górkę" Buchowskiego.

Perfekcyjnego zagranie do Rubena Schotta.

Mateusz Kowalski zmieni Grzechnika.

Nikola Mijailović nie atakuje często, ale ostatnią akcję skończył.

Muzaj mógł tylko patrzeć na piłkę atakowaną przez Lincolna Williamsa.

Kiepskie przyjęcie Potery zaowocowało blokiem Patryka Niemca. Holenderski trener MKS-u znów musiał wezwać swój zespół do siebie.

Bezbłędnie dogranie Rubena Schotta do Kozlowskiego, a Patryk Niemiec korzysta z rozegrania w pierwsze tempo.

Maciej Muzaj mimo wrzucenia w siatkę zamienił dogranie w punkt. Wcześniej przypomniał o sobie Jakub Peszko, który od początku seta gra za Langloisa.

Niemiec Schott zaserwował z strefe zagubionego Grzechnika. Czas dla MKS-u.

Ruben Schott nie dał szans blokowi MKS-u, pogoń za piłką zakończyła się kapitulacją.

Lukas Tichacek zazwyczaj może liczyć na Adriana Buchowskiego.

Maciej Muzaj bardzo swobodnie czuje się w sosnowieckiej hali.

Bartłomiej Grzechnik, niestety, kultywuje przesąd o koślawym rozegraniu środkowego.

Nowakowski nadział sie na wyblok, a Williams zmienił kierunek ataku i nie dał szans Fabianowi Majcherskiemu.

Precyzyjny blok Patryka Niemca.

Muzaj nie był tak precyzyjny w polu zagrywki, jak w akcji w ustawieniu numer jeden.

Nieudany serwis Williamsa po przytomnym zagraniu Williamsa na siatce.

Gdańszczanie zaczynają źle, od nieudanej zagrywki Schotta i złego ataku Muzaja.

Będziński MKS atakuje i blokuje lepiej do rywala z Gdańska, Lincol Williams skonczył 14 z 20 piłek... i nic z tego dla miejscowych nie wynika. Brakuje im bardzo drugiego skutecznego lewego skrzydła, jak i dokładności w graniu po dwudziestym punkcie.

MKS miał ogromną okazję na przedlużenie seta, ale dogranie do Williamsa było szalenie niskie, a Schott w kontrze wyżył się na piłce i zakończył drugą partię. Będzinianie mogą żałować tej partii.

"Zdrapka" Grzechnika jednak znalazła się w parkiecie.

Patryk Niemiec dostał piłke pod rękę i skorzystał z tego.

Bardzo nieudana zagrywka atakującego Trefla Gdansk.

Muzaj zaatakowal jeszcze efektowniej niż Williams przed chwilą.

Blok Muzaja czaił się na Jakuba Peszkę i... sprawdzamy to wideoweryfikacją? Jednak nie, punkt da Trefla.

Nowakowski show! Najpierw zapunktował ze środka, potem zaskoczył serwisem Adriana Buchowskiego.

Muzaj napotkał blok Bartłomieja Grzechnika! Czas dla gości.

As Ratajczaka na Hebdzie, potem przyjmujący Trefla nie trafił dobrze w piłkę. Znów remis! Nikola Mijailović wchodzi na boisko.

Lukas Tichacek zdecydował się na mocne kiwanie obok bloku i zaskoczył tym broniącego Schotta.

Dobra reakcja MKS-u po czasie Gido Vermeulena. Punkt Williamsa.

Tym razem Adrian Buchowski sie nie popisał, prowadzenie Trefla nieznacznie urosło.

Buchowski ominął bloka Nowakowskiego. Na boisku znów witamy Jakuba Peszkę.

Z zagrywki nie trafił Langlois, ale w ataku dal radę Lincoln Williams.

Remis po przytomnym zagraniu Buchowskiego.

Błędy zagrywki Tichacka i Muzaja.

Będzinianie oddali piłke za darmo, a skorzystał z tego po raz kolejny Muzaj.

Po challenge'u decyzja utrzymana, wedlug sędziów Grzechnik nie przeszkadzał Kozłowskiemu w rozegraniu. Andrea Anastasi nie zgadzał się z tym werdyktem.

Najpierw Ruben Schott nie trafił z zagrywki, potem nieczysto odbił piłkę.

Muzaj w pełni kontrolował swój atak z lewej strony, mądrze obił dłonie siatkarzy MKS-u.

Przerwa dla MKS-u po ataku Macieja Muzaja.

Buchowski nie utrzymał w dłoniach zagrywki floatem Kozłowskiego.

Bezbłędny Nowakowski nie dał szans blokowi będzinian.

Williams najlepiej poradził sobie w balaganie po obu stronach siatki.

Kolejny blok Niemca, potem znów zapunktował Adrian Buchowski.

Siatka wyczyszczona, Buchowski cieszy się z punktu.

Patryk Niemiec świetnie zareagował blokiem na Langloisa.

Lukas Tichacek zaskoczył zagrywką Hebdę.

Aut Grzechnika. Na boisko wrócił Piotr Nowakowski, jego uraz z pierwszego seta nie okazał się groźny.

Tego seta zaczynamy od błędu Michała Kozłowskiego.

Maciej Muzaj kończy seta, choć istnieje podejrzenie przekroczenia linii przez gdańszczan. Tak czy siak to oni okazują się lepsi.

Ale Grzechnik wyczuł zagranie do Niemca!

Przedłuża seta atakujący w pierwszym tempie Grzechnik.

Tym razem atakujący Trefla nie wahał się i po prostu huknął po skosie.

Będzinianie wybronili sie i dali Buchowskiemu szansę na wykazanie się z pipe'a. Udalo się, a Trefl schodzi na drugą przerwę na żądanie.

Bartłomiej Grzechnik wyczuł Macieja Muzaja wespół z Langloisem.

Buchowski nie dał szans na obronię, atakując z drugiej linii.

Wprowadzony w ramach podwójnej zmiany Rafał Faryna nie dał szans Olenderkowi na obronę.

Gracze Trefla nie mogli przemoc bloku MKS-u, ale Muzaj dal radę w mocnym obiciu rąk przeciwników.

Punktuje Ratajczak, wraca Langlois.

Dłuższa akcja, ktora zakończyła się sprytnym zagraniem Muzaja, lepszym niż nijaka kiwka Williamsa.

Dynamiczna, dobra próba Buchowskiego.

Nieudane zagrywki Langloisa i Hebdy. Amerykanin schodzi na rzecz Jakuba Peszki.

Pogubiony Trefl oddał punkt Lincolnowi Williamsowi. Anastasi bierze czas, jego zespół stracił dużą przewagę.

Andrea Anastasi szybko zgłosił challenge po nieudanym ataku Muzaja. Sędzia Makowski długo sprawdzał tę sytuację, nawet podszedł do sedziego Pindrala na słupku. Ostatecznie punkt został po stronie MKS-u.

Williams radzi sobie także w uderzeniach z lewej strony, po dograniu od libero.

Rewanż Miłosza Hebdy, ktory czuje się nieco pewniej niż na początku meczu.

Blok gdańszczan przeczytał zagranie Tichacka do Langloisa. Czas dla miejscowych.

Wojciech Grzyb pewnie zbija piłke ze środka.

Ratajczak pomylił się, ale Williams w kolejnej akcji już był skuteczny.

Tym razem Miłosz Hebda udanie zaatakował z szostej strefy.

Trochę cyrkowej siatkówki! Hebda nie był w stanie atakować ze zbyt niskiej piłki z pipe'a, ale mądrze dograł dołem na lewo do Schotta.

Challenge nie pomógł Adrianowi Buchowskiemu, okazało się, że skrzydłowy nie trafił w blok.

As Michała Kozłowskiego. Tymczasem Piotra Nowakowskiego zmienił Wojciech Grzyb.

Niegroźny uraz Williamsa, ale trzeba do niego użyć taśmy, by krew z ręki Australijczyka nie ściekała na terafleks.

Lincoln Williams mimo bardzo wysokiego dogrania po nieudanym przyjęciu przebił się przez blok Nowakowskiego.

Ruben Schott też nadział się na ręce blokujących.

Tym razem Muzaj popisał się z prawej strony siatki.

Co za seria Macieja Muzaja w polu serwisowym! Langlois zamienił się w tarczę strzelniczą.

Zagrywka Muzaha rozregulowała przyjęcie gospodarzy i zmusila Tichacka do błędu.

Dotknięcie siatki środkowego MKS-u.

Będziński blok był czujny i zatrzymał Miłosza Hebdę.

Ładnie zwiódł blok Jake Langlois.

Przed meczem kibice wspomną minutą ciszy tragicznie zmarłych górnikow w czeskim Karwinie.

Trefl: Nowakowski, Schott, Muzaj, Kozłowski, Hebda, Niemiec, Olenderek (libero)

MKS: Grzechnik, Langlois, Williams, Tichacek, Buchowski, Ratajczak, Potera (libero)

Do gry w większym wymiarze czasu wraca środkowy Bartłomiej Grzechnik, który pauzował przez kilka tygodni po złamaniu palca. Wciąż nie wiadomo, czy do gry w barwach Trefla wróci Serb Nikola Mijailović. Zagraniczny przyjmujący nie zagrał w ostatnim spotkaniu drużyny Andrei Anastasiego (3:0 z Berlin Recycling Volley w Lidze Mistrzów).

Przypomnijmy, że obecny trener MKS-u z Będzina, Holender Gido Vermeulen, zastąpił Stelio DeRocco właśnie po porażce zagłębiowskiego klubu z gdańskim Treflem. Czy spotkanie z nadmorskim rywalem okaże się sądne również dla byłego selekcjonera Holendrów?