• 25 : 16
  • 15 : 25
  • 12 : 25
  • 19 : 25

Tymczasem dziękujemy za obecność podczas tej relacji na żywo i w całym sezonie z Ligą Mistrzów i Ligą Mistrzyń. Miłego wieczoru!

Max-Schmeling-Halle trwa świętowanie i przygotowywanie do dekoracji. O nagrodach indywidualnych także przeczytasz na naszym portalu już za kilkanaście minut.

To pierwszy tytuł Cucine Lube od 2002 roku!

Koniec! Cucine Lube Civitanova zwycięzcą Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019!

Joandry Leal przełamuje tę serię. Piłka meczowa!

Leal nie kończy ataku, a Ngapeth finalizuje kontrę atakiem z VI strefy. Tu może jednak jeszcze być ciekawie!

I jeszcze raz o 30 sekund przerwy prosi Ferdinando De Giorgi.

Jeszcze raz Ngapeth punktuje zagrywką!

I jeszcze o czas prosi trener de Giorgi. Po asie Ngapetha.

Jeszcze zatrzymany podwójnym blokiem Leal.

Osmany Juantorena z II linii. Bez miłosierdzia. Trwa odliczanie wsteczne w Berlinie.

Czas dla Władimira Alekny. Ostatni w tym secie i - najprawdopodobniej też - meczu

I jeszcze do tego as serwisowy Cwetana Sokołowa!

Przypomina o sobie także w ataku Joandry Leal.

Pierwszy atak Leala obroniony, drugi wyblokowany. Trzecią szansę dostał Sokołow, a czwartą Bułgar skończył.

Zatrzymany Simon przez Samoilenkę!

Nic nie klei się Zenitowi. Sokołow bije jak nakręcony.

A Alekno prosi o czas.

I błąd podwójnego odbicia rozgrywającego Zenitu w kontrze...

Loran Alekno zmienia Aleksandra Butkę.

Skuteczny blok na Simonie Samoilenki, a następnie Butko serwuje w aut.

Z lewego ataku po prostej bije Anderson. Dobrze ustawiony Juantorena nie był w stanie nic zrobić.

Trener Alekno chciał jeszcze sprawdzić, czy Serb przekroczył linię 9. metra, ale takiego błędu nie było.

As serwisowy Dragana Stankovicia!

Sokołow zderzył się z Balaso przy próbie podbicia piłki. Udał na parkiet Bułgar, ale chwilę później się podniósł.

Mieli kontratak po swojej stronie siatkarze z Civitanovy, ale Leal uderzył w aut.

Tymczasem u gospodarzy obiektu dzisiejszego finału...

Przepycha się na siatce Cwetan Sokołow.

Beznadziejne przyjęcie Ngapetha, ale Francuz zrehabilitował się skutecznym atakiem.

Matthew Anderson popisuje się asem serwisowym i doprowadza do remisu. Zenit nie rezygnuje!

Maksim Michajłow nie może przebić się przez blok.

Czy Cucine Lube wygra czwartego seta i całe spotkanie?

Błąd przejścia linii trzeciego metra po stronie Zenitu kończy tego seta. Cucine Lube Civitanova o krok od wygranej w Lidze Mistrzów!

Psuje atak Ngapeth z sytuacyjnej piłki. Piłka setowa dla Cucine Lube.

Pokazał się Artiom Wolwicz na środku.

Dragan Stanković punktuje z krótkiej.

O 30 sekund przerwy prosi trener Władimir Alekno.

Dwa razy z rzędu ustrzelony zagrywką Earvin Ngapeth. Lube znów miażdży!

Kapitalna obrona Balaso i jeszcze lepsze uderzenie w kontrze Juantoreny. Ależ gra Lube!

Oba zespoły wymieniły się zepsutymi zagrywkami.

Agresywna kiwka Andersona przynosi skutek.

Fantastyczna gra w obronie Lube! Kapitalnie ustawiony Juantorena, a Leal z piłki wystawianej spod ławki rezerwowych na trzeci metr punktuje atakiem w szósty metr.

Cwetan Sokołow po potrójnym bloku.

Robertlandy Simon po raz kolejny atakuje na nieosiągalnym zasięgu.

Czas dla trenera Alekny.

Nic nie klei się Zenitowi. Mocny atak Ngapetha, piłka wraca na stronę ekipy z Kazania, ale Michajłow podbija ją tak, że ta leci w trybuny...

Tymczasem Osmany Juantorena nic nie robi sobie z potrójnego bloku rywali i posyła po nim piłkę.

To był as. Punkt dla Cucine Lube.

Po zagrywce Leala sędziowie liniowi pokazali co innego niż główny. Mamy challenge.

Tymczasem oba zespoły na razie badają moc swojej zagrywki.

Od początku trzeciego seta to Matthew Anderson gra jako atakujący, a Maksim Michajłow jako przyjmujący.

Earvin Ngapeth przestrzelił atak z lewego skrzydła. Druga partia zdecydowanie dla ekipy z Serie A.

Tymczasem po ciosie Simona piłkę setową ma Cucine Lube Civitanova.

Blok goni blok! Kolejny raz zatrzymany Ngapeth!

Cwetan Sokołow się rozochocił, ale uderzył bez bloku w aut.

I kolejna czapa! Michajłow zatrzymany przez Juantorenę!

I kolejny superblok na Ngapecie!

Co za ściana! Stanković wyczekał Ngapetha i zatrzymał go pojedynczym blokiem!

Minimalnie, ale jednak pomylił się Stanković na zagrywce.

Proszę bardzo! Gdy trzeba, Simon potrafi też zaserwować skrót. I zdobyć w ten sposób punkt bezpośrednio z linii 9. metra!

Rozwścieczony Leal uderza teraz piekielnie mocno po palcach.

Co za moc Simona na środku. Niesamowity atak!

Co za czapa Juantoreny na Michajłowie! Piłka szybciej spadła na podłoże niż wylądował Rosjanin.

Przedziera się między dłońmi Bruno Ngapeth.

O przerwę prosi Władimir Alekno.

Piłka rzucona przez Ngapetha, choć miała to być efektowna kiwka.

Długo trwało sprawdzanie, ale ostatecznie akcja zostanie powtórzona.

Czy Balaso zdążył podłożyć rękę przy obronie ataku rywala? Sprawdzamy...

Ależ petarda Leala z pola serwisowego! As!

Psuje zagrywkę Anderson.

Wadym Lichoszerstow usiłował zatrzymać Sokołowa, ale Bułgar uderzył precyzyjnie.

Pierwszy atak w tym meczu (!) Simona. Środkowy Lube otwiera dorobek punktowy swojej drużyny w tym secie.

Sprawdzane było dotknięcie siatki, ale i tego nie było. Set dla Zenitu!

Choć mamy jeszcze challenge...

W roli atakującego Bruno Rezende, lecz atak daleeeeko w aut i absolutnie bez bloku.

Efektowna przesunięta krótka Wolwicza. Piłka setowa dla Zenitu.

Mnożą się błędy po stronie Lube. Przejście linii 3. metra Juantoreny.

Takie ciosy lecą w Berlinie!

Ngapeth w roli rozgrywającego przerzuca piłkę z lewego skrzydła na prawe, a tam bije Michajłow.

Blok-aut po uderzeniu Andersona. Mało brakowało Lealowi do szczęścia.

I znów Anderson w roli głównej. A następnie Michajłow kończy kontrę atakiem po prostej z prawej flanki.

Matthew Anderson przełamuje niemoc swojego zespołu w ataku.

I o czas prosi Władimir Alekno.

Oho, Juantorena bije też z II linii po bloku rywali. Robi się coraz ciekawiej!

As serwisowy w wykonaniu Osmanego Juantoreny! Lube się powoli budzi.

Dobry fragment Lube. Zatrzymany Michajłow, a chwilę później asem serwisowym popisuje się Joandry Leal.

Kiedy mieliśmy napisać, że rozhulał się też Anderson, uderzył w aut.

Bawi się Ngapeth od początku meczu. A przy tym zdobywa punkty dla Zenitu.

Druga przerwa dla trenera de Giorgiego.

Pojedynczy blok Ngapetha na Sokołowie. Francuz zatrzymał rywala... nosem.

Maksim Michajłow atakuje ponad blokiem z lewego skrzydła.

Szaleje Earvin Ngapeth na lewym skrzydle. Zabawił się z podwójnym blokiem rywali.

Bezkompromisowy na środku Wadym Lichoszerstow.

Nie była to najlepiej wystawiona piłka do Andersona, ale Amerykanin sobie doskonale poradził.

O przerwę prosi trener Ferdinando De Giorgi.

Ale i on został po chwili zatrzymany podwójnym blokiem! Ależ początek Zenitu!

Pierwszy punkt dla Lube zdobywa Osmany Juantorena.

Dwa skuteczne bloki Zenitu na "dzień dobry". Zatrzymani Stanković i Sokołow.

Zaczynamy!

Zenit: Anderson, Wolwicz, Lichoszerstow, Ngapeth, Butko, Michajłow, Werbow (libero).

Lube: Sokołow, Juantorena, Stanković, Leal, Bruno, Simon, Balaso (libero)

Kilkadziesiąt minut temu zakończyło się spotkanie finałowe Ligi Mistrzyń. Igor Gorgonzola Novara pokonał Imoco Volley Conegliano 3:1. Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

Mecz odbędzie się w Berlinie, w Max-Schmeling-Halle. Kto go wygra?

Witamy serdecznie, przed nami mecz meczów, najważniejsze spotkanie w europejskich finałach w tym sezonie. Chodzi oczywiście o finał Ligi Mistrzów!