• 25 : 13
  • 25 : 27
  • 25 : 20
  • 25 : 15

Polska wygrała po raz piąty w Lidze Narodów Kobiet. Pierwszy i czwarty set przebiegały wyraźnie pod dyktando Biało-Czerwonych. W drugim i w trzecim secie prowadziły dłużej Holenderki, ale raz utrzymały przewagę, a raz nie. Skończyło się rezultatem 3:1, za który należą się gratulacje Jackowi Nawrockiemu i jego podopiecznym.

BRAWO! Malwina Smarzek podsumowała mecz atakiem po bloku w aut z prawego skrzydła. Komplet punktów dla Polek.

Chciała obić dłonie Polek rywalka. Biało-Czerwone jednak sprytniejsze. Cała seria piłek meczowych!

Z tak dobrej wystawy żal byłoby nie skorzystać Malwinie Smarzek.

Klaudia Alagierska pewnie na środku siatki. Blisko, coraz bliżej.

Uśmiechnięte Polki. Tym bardziej po ostatniej zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej.

Znakomicie Malwina Smarzek mimo trudnej sytuacji!

Coraz mniej brakuje Polkom do zamknięcia tego meczu. Przed momentem zwątpili kibice gospodyń po efektownym ataku Agnieszki Kąkolewskiej ze środka.

Pomagają swoimi błędami gospodynie.

Kłopoty w przyjęciu Polek. Oby przejściowe.

Po zagrywce Marleny Pleśnierowicz piłka przetoczyła się po taśmie na stronę Holandii.

Widowiskowy blok Magdaleny Stysiak. Oby ostatnia przerwa techniczna w tym meczu.

Rozmowa z selekcjonerem pomogła Polkom, a zaszkodziła gospodyniom. Pięciopunktowa zaliczka odzyskana.

Same pomyliły się Holenderki po czasie.

Mierna wystawa, jeszcze gorszy atak Magdaleny Stysiak. Jacek Nawrocki poprosił o przerwę.

Dość przypadkowa piłka spadła w polu Holenderek. Punkt na konto Marii Stenzel!

Popisowo w obronie reprezentantki Polski. Nie pozwoliły piłce spaść, a następnie blokowały. Niestety, po odbiciu od ich dłoni aut.

Malwina Smarzek trafiła w rywalkę z prawego skrzydła. Punkt dla Polski.

Jeszcze nie wywiesiły białej flagi Holenderki.

Podbity atak Magdaleny Stysiak. Odpowiedziała efektownym strzałem w narożnik boiska Laura Dijkema. Przełamanie Holandii.

Magdalena Stysiak również jest niebezpieczna, kiedy jej zadaniem jest zagrywanie. Holandia w chaosie.

Pokaźna przewaga Polek na przerwie technicznej.

Sytuacyjnie, sprytnie i skutecznie Agnieszka Kąkolewska. Piłka wpadła w końcówkę pola Holandii.

Magdalena Stysiak znalazła miejsce między skaczącymi w bloku Holenderkami.

Zagubione Holenderki w tym fragmencie meczu. Oby jak najdłużej.

Przełamanie zespołu z zachodu kontynentu. Laura Dijkema przerwała czarną serię Holandii.

Klaudia Alagierska nadal serwuje. Przy jej podaniu reprezentacja Polski zdobyła już 12 punktów z rzędu w dwóch setach.

Czy Polki zdobędą komplet punktów?

Było 16:20, jest 25:20. Klaudia Alagierska weszła w pole serwisowe, pomogły Polki odpowiadające przy siatce za blok i po efektownym pościgu Biało-Czerwone wygrały trzeciego seta. Na pewno przybędzie minimum punktu w tabeli Ligi Narodów Kobiet.

Ściana nie do przejścia na skrzydle. Polska wygrała trzeciego seta, w którym Holenderki miały wszystkie najlepsze karty po swojej stronie!

Piłki setowe dla Biało-Czerwonych!

Fenomenalna seria w polu serwisowym!

Od 16:20 do 22:20. Klaudia Alagierska bombarduje Holenderki.

Polska na prowadzeniu. Agnieszka Kąkolewska była nie do przejścia na siatce.

Po przerwie kolejny punkt Polek. Klaudia Alagierska nie daje spokoju przyjmującym z Holandii. Remis!

Reprezentacja Polski goni Holenderki. Zagrywki Klaudii Alagierskiej sprawiają mnóstwo kłopotów gospodyniom. Przerwa na żądanie trenera Pomarańczowych.

Magdalena Stysiak popisała się blokiem.

Nicole Oude Luttikhuis zdecydowanie przesadziła z mocą swojego ataku.

Ambitnie w obronie Polki, ale nie potrafiły przetransportować piłki na stronę rywalek.

Zmierzją w kierunku zakończenia trzeciego seta Holenderki. Swoje szanse w ofensywie wykorzystują z zimną krwią.

Marlena Pleśnierowicz nie uratowała pędzącej w kierunku siatki piłki.

Była przerwa na żądanie trenera Holenderek. Pomogła ona przeprowadzić akcję i zakończyć serię zagrywek Magdaleny Stysiak.

Coraz trudniej zranić gospodynie, coraz bardziej rozpędzone w ofensywie reprezentantki Holandii.

Na atak Agnieszki Kąkolewskiej odpowiedziały szybką akcją Holenderki.

Zmniejszają przewagę Polki, po czym pozwalają rywalkom na ucieczkę. Faluje to wszystko i Jacek Nawrocki zażądał przerwy.

Mógł być remis, ale blokiem złapana została Malwina Smarzek.

Pomyłka atakującej gospodyni. Zabrakło milimetrów, żeby po weryfikacji wideo punkt trafił na konto Holandii, ale nic z tego.

Coraz trudniej umieścić piłkę w polu Holenderek. Udało się to wreszcie Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej.

Wyraźne pudło Magdaleny Stysiak po skosie.

Dwupunktowa przewaga Holandii na przerwie technicznej. Było 4:1, a jest 6:8.

Gospodynie na prowadzeniu. Sprytna i wykonana w dobrym tempie akcja z wykorzystaniem drugiej linii.

Holandia już dopadła Polki. W ostatniej akcji przestrzeliła Martyna Grajber.

Dynamiczna piłka do Martyny Grajber i przyjmująca reprezentacji Polski miała ułatwione zadanie z rozrzuconym blokiem.

Poprawiła atakiem Agnieszka Kąkolewska. Mocne otwarcie trzeciego seta!

Agnieszka Kąkolewska skutecznie w bloku.

Na początku trzeciego seta znalazła lukę w bloku Malwina Smarzek.

Czy Polki wygrają trzeciego seta?

Po nokaucie w pierwszym secie podniosły się z desek Holenderki i prowadziły prawie przez całą drugą partię. Biało-Czerwone przeprowadziły pościg, ale nie wykorzystały swojej piłki setowej.

Kończąca akcja przez skrzydło Holenderek. Druga partia dla nich.

Aut Malwiny Smarzek. Obroniły piłkę setową Holenderki i teraz one mają szansę na zakończenie partii.

Świetny blok na prawym skrzydle. Setbol dla Polek!

As serwisowy Klaudii Alagierskiej. Trzecia piłka setowa obroniona!

Klaudia Alagierska ustrzeliła zagrywką rywalkę. Jeszcze jedna piłka setowa do obronienia.

Wystrzeliła piłkę w aut Malwina Smarzek. Sędziowie nie zobaczyli dotknięcia bloku na monitorze, więc trzy piłki setowe dla Holandii.

Natalia Mędrzyk pojawiła się w polu serwisowym. Nie pomieszała szyków Holenderkom.

Bardzo podobna akcja Holandii będąca konsekwencją błędów po stronie Polek. Przerwa na żądanie Jacka Nawrockiego.

Blok-aut Holenderki.

Malwina Smarzek plasowała w środek pola Holenderek. Jest remis.

Efektywnie Malwina Smarzek, ale wciąż nie udaje się złapać gospodyń.

Trzy razy atakowały Polki. Do trzech razy sztuka.

Zanosi się na zażartą walkę w końcówce drugiego seta.

Magdalena Stysiak i Zuzanna Efimienko-Młotkowska postawiły szczelny blok. Po zamurowaniu siatki przez ten duet przerwa na żądanie trenera z Holandii.

Zuzanna Efimienko-Młotkowska poradziła sobie na środku.

Dobry atak z drugiej linii. Holandia zgubiła blok Polek.

Przerwa techniczna. Dwupunktowa zaliczka Pomarańczowych po ataku Juliet Lohuis.

Klaudia Alagierska likwiduje swoimi zagrywkami przewagę Holenderek.

Malwina Smarzek zaatakowała w swoim stylu po skosie na wysokiej piłce.

Nie trafiła Magdalena Stysiak i dwa punkty z rzędu zdobyte przez gospodynie.

Kontratak zakończony sprytnym atakiem Martyny Grajber. Stopniała przewaga Holenderek i ich trener przerwał grę.

Magdalena Stysiak w polu serwisowym. To oznacza kłopty Holenderek.

Kiwnęła na środku Agnieszka Kąkolewska.

Zachwycony trener Holenderek, zachwycona publiczność, ponieważ Holandia buduje przewagę. Przerwa na żądanie Jacka Nawrockiego.

Zagrały wyblokiem Polki, ale nie potrafiły przeprowadzić kontrataku. Maria Stenzel nie wykonała dobrej wystawy sytuacyjnej.

Podwójny blok Holenderek na Magdalenie Stysiak.

Eline Timmerman uruchomiona na środku.

Wpadła bezpańska piłka w pole Polek po sprytnym ataku. Po raz pierwszy Holandia na prowadzeniu na przerwie technicznej.

Zdecydowanie żywsze i skuteczniejsze są Holenderki na początku drugiego seta.

Obudziła drużynę z Beneluksu Nika Daalderop.

Punkt za punkt. Atak Polski oparty tradycyjnie na Malwinie Smarzek i Magdalenie Stysiak.

Trzeba uważać i nie dać rozpędzić się rywalkom. Marlena Pleśnierowicz przygotowała akcję z wykorzystaniem Magdaleny Stysiak.

Rozpoczęły Biało-Czerwone punktowanie dzięki swojej liderce Malwinie Smarzek.

Nika Daalderop przedarła się po raz drugi z rzędu na lewym skrzydle.

Pierwszy punkt w drugiej partii dla Holandii.

Czy Polki wygrają drugiego seta?

Od 12:8 do 22:8. Demolka Holenderek przy zagrywkach Magdaleny Stysiak trwała kilkanaście minut. Później pozostało dokończyć seta.

Właśnie Monika Bociek zakończyła atakiem pierwszego seta. Polki nie dały szans Holenderkom!

Julia Nowicka i Monika Bociek na boisku.

Kapitalnie Magdalena Stysiak z drugiej linii. Piłki setowe.

Olivia Różański pojawiła się na boisku na podwyższenie bloku. Nie złapała rywalki.

Przerwana krótka seria Holenderek.

Problem w przyjęciu podopiecznych Jacka Nawrockiego. Indy Baijens zagrywała.

Odetchnęły gospodynie po błędzie świetnie serwującej w poprzednich akcjach w polu serwisowym Magdaleny Stysiak.

Nicole Oude Luttikhuis weszła na boisko. Nie przerwała rewelacyjnej serii Polek.

Trwa bombardowanie Magdaleny Stysiak.

Trzy razy atakowały Holenderki, ale ani razu nie przedarły się przez blok Polek. Sędzia szukał dotknięcia siatki przez Agnieszkę Kąkolewską, ale przez ponad minutę nie znalazł.

Indy Baijens pojawiła się na boisku z kwadratu rezerwowych, ale tak jak reszta Holenderek nie jest w stanie zatrzymać Polek.

Wygląda na nokaut w pierwszym secie. Marrit Jasper wyrzuciła piłkę poza boisko.

Gra wznowiona i nadal w polu serwisowym Magdalena Stysiak. Sędzia przyznał początkowo punkt Holenderkom po ataku, ale weryfikacja wideo wykazała, że nie było kontaktu z blokiem Polek.

Annick Meijers pomyliła się w bloku. Błąd za błędem będących pod presją Holenderek.

Już siedem punktów zaliczki Polek. Przewaga wypracowana przy zagrywkach Magdaleny Stysiak.

Marrit Jasper nie poradziła sobie z podwójnym blokiem Polek.

Malwina Smarzek poradziła sobie mimo bloku. Plasowała w odsłonięte pole rywalek.

Przełamanie Holenderek po punktowej serii Polek.

Kontratak Polek z wykorzystaniem Magdaleny Stysiak.

Po złym przyjęciu Holenderki atak z przechodzącej piłki. Przewaga Biało-Czerwonych wzrosła do czterech punktów i trener gospodyń zażądał przerwy.

Podwójny blok na Daalderop i Polki mają trzy punkty przewagi na przerwie technicznej.

Martyna Grajber poradziła sobie na skrzydle.

Dobry kontratak gospodyń i stopniała delikatnie przewaga Polek.

Skutecznie przez środek zagrała Marlena Pleśnierowicz i zaatakowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Nie przesunął się na czas polski blok, przez co Holenderki zakończyły akcję na skrzydle.

Polki powoli budują przewagę przy zagrywkach Magdaleny Stysiak.

Odpowiedziała Magdalena Stysiak.

Szybka pierwsza akcja Holenderek z wykorzystaniem Eline Timmerman.

Początek pojedynku.

Holandia: Lohuis, Dijkema, M. Jasper, Daalderop, Meijers, Timmerman, Knip (l.)

Polska: Pleśnierowicz, Grajber, Stysiak, Kąkolewska, Efimenko-Młotkowska, Smarzek, Stenzel (l.)

Mecz poprzedzają hymny narodowe.

Czy Polki zwyciężą z reprezentacją Holandii?

Holandia wygrała poprzedni mecz z Bułgarią.

Holenderki są na 10. miejscu w tabeli Ligi Narodów Kobiet. Pokonały Koreę Południową i Bułgarię, a także poniosły porażki w meczach z Serbkami, Turczynkami i Brazylijkami.

Pomarańczowe mają dobry bilans w meczach z Polkami w ostatnich latach.

W środę Biało-Czerwone wygrały 3:2 z Brazylijkami i są po tym meczu na czwartym miejscu w Lidze Narodów Kobiet.

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa reprezentacja Polski zmierzy się na koniec turnieju w Apeldoorn z gospodyniami Holenderkami. Dotychczas podopieczne Jacka Nawrockiego zapunktowały we wszystkich pięciu meczach.