Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Lisek Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Lisek

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Piotr Lisek brązowym medalistą! Sam Kendricks obronił tytuł

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Piotr Lisek zdobył brązowy medal w skoku o tyczce podczas mistrzostw świata w Doha. W konkursie triumfował Sam Kendricks, broniąc tym samym tytułu sprzed dwóch lat.

Piotr Lisek przystąpił do konkursu skoku o tyczce z drugim wynikiem na światowych listach uzyskanym na stadionie w 2019 roku (6,02 m). W sobotnich kwalifikacjach tylko Lisek i lider rankingów, Sam Kendricks, nie zaliczyli ani jednej zrzutki. Obaj tym samym potwierdzili swoje aspiracje do medalu. Niemiłą niespodziankę sobie i kibicom sprawił natomiast Paweł Wojciechowski, który nie zdołał wywalczyć awansu do finału. Ta sztuka nie powiodła się także utytułowanemu Renaudowi Lavillenie (CZYTAJ WIĘCEJ).

Dla 4 z 12 zawodników finałowego konkursu poprzeczka zawieszona na wysokości 5,70 m okazała się zbyt dużym wyzwaniem. Tylko Lisek, Kendricks oraz Armand Duplantis zaliczyli ją w pierwszej próbie. Ta trójka bardzo pewnie pokonała także 5,80 m i chwilę później było już jasne, że między nimi rozstrzygnie się walka o medale.  

Poprzeczka zawieszona na 5,87 m sprawiła pierwsze problemy dla całej trójki. Duplantis i Lisek uporali się z nią za drugim podejściem, podczas gdy obrońca tytułu mistrzowskiego potrzebował trzech prób, ale ostatecznie utrzymał się w grze o złoto. 

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Anna Kiełbasińska: Jestem wściekła! Nie wiem, co się stało

Przy 5,92 m role się odwróciły - Kendricks pokonał ją w pierwszej próbie, Duplantis w trzeciej, a Lisek, po pierwszej zrzutce, dwie pozostałe próby przeniósł na 5,97 m. Jak się później okazało, we wtorek było to zbyt wiele dla reprezentanta Polski. 

Dla Piotra Liska jest to trzeci medal mistrzostw świata w karierze - wcześniej zdobył brąz w Pekinie i srebro w Londynie. 

Walka o złoty medal rozstrzygnęła się pomiędzy Samem Kendricksem a Armandem Duplantisem. Obaj zakończyli zawody z rezultatem 5,97 m, ale to Amerykanin zaliczył mniej zrzutek w całych zmaganiach i tym samym obronił tytuł wywalczony dwa lata temu w Londynie. 

Czytaj także: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Piotr Lisek. Nierówno pod sufitem

Wyniki konkursu skoku o tyczce podczas mistrzostw świata w Doha:

MiejsceZawodnikKrajWysokość (m)
1.Sam KendricksUSA5,97
2.Armand DuplantisSzwecja5,97
3.Piotr LisekPolska5,87
4.Bo Kanda Lita BaehreNiemcy5,70
5.Thiago BrazBrazylia5,70
6.Raphael HolzdeppeNiemcy5,70
6.Valentin LavillenieFrancja5,70
8.Claudio Michel StecchiWłochy5,70

Jak oceniasz postawę Piotra Liska w konkursie mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL