Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Armand DuplantisExpa/Newspix.pl / EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Kohring / Na zdjęciu: Armand Duplantis

Lekkoatletyka. Greg Duplantis: Armand w najbliższej przyszłości skoczy 6,25 m

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Armand Duplantis z łatwością pobił kolejny rekord świata, skacząc 6,18 m. Ojciec zawodnika dołączy do niego na dwa najbliższe mityngi we Francji. Greg Duplantis jest pewny, że syn przeskoczy kolejne granice.

Armand Duplantis w Toruniu pobił rekord świata i po tygodniu jeszcze go poprawił W sobotę, w Glasgow przeskoczył 6,18 m. Po tym, co pokazał podczas zawodów w Polsce, nie jest to zaskoczenie. Widać było, że Szwed ma spory zapas, również na kolejne rekordy.

Dumny po tym osiągnięciu był Greg Duplantis, tata i trener. - W najbliższej przyszłości może skoczyć 6,25 m - powiedział w rozmowie z "Aftonbladet".

Podczas zawodów w Toruniu i Glasgow, skoczkowi towarzyszyła mama Helena, natomiast w kolejnych imprezach we Francji z trybun wspierać ma go już tata.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiesporcie: przewrotka sprzed linii pola karnego. Co za strzał!

Tymczasem dwa ostatnie rekordy syna śledził w w domu Lafayerre w Luizjanie, patrząc, jak ten pisze nową historię skoku o tyczce.

- Nie wiem co powiedzieć, to szalone. Armand mówi, że mam pecha, że mnie tam nie ma - tłumaczył.

Duplantis nie ma problemu z nowymi tyczkami. - To jego wielka zaleta, wiele osób na to narzeka, a dla niego to normalne. Na kolejne zawody potrzebuje jednak nowej tyczki - dodał Greg Duplantis.

- W Lievin mam nadzieję, że skoczy 6,19 m, a w Clermont Ferrand w kolejny weekend 6,20 m. W najbliższej przyszłości może skoczyć 6,25 m, ale 6,30 m wydaje się dużą wysokością - podsumował ojciec rekordzisty świata.

Czytaj też:
-> Z lekkością i sporym zapasem. Zobacz jak Armand Duplantis poprawił rekord świata
-> Lekkoatletyka. Znowu to zrobił! Armand Duplantis z kolejnym rekordem świata

Czy uważasz, że Duplantis jest w stanie przeskoczyć w przyszłości 6,30 m?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • grabarz Zgłoś
  Niech skacze te 6,25. Kibicuję!
  • yes Zgłoś
   Trochę nie na temat, gdyż o Bubce na stadionach. Na stadionie Bubka bił rekord Świata "ciągiem" 14 razy (w sumie 20 cm.). Wcześniej poprawiał jeszcze 3 razy (3 i 14 rekordów
   Czytaj całość
   przedzielił Vigneron). Mógł skoczyć wyżej, szedł jednak nie na wysokość od 5,85 do 6,14., lecz po ilość rekordów - każdy za osobne pieniądze. Zajęło mu to 10 lat (1984-1994). Urodził się w grudniu roku 1963 - rekordy bił od 20 do 30 roku życia.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL