Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Lisek Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Piotr Lisek

Lekkoatletyka. Piotr Lisek zmierzy się z rekordzistą świata

PS
4 lipca podczas zawodów tyczkarzy w Goeteborgu Piotr Lisek zmierzy się z aktualnym rekordzistą świata, Armandem Duplantisem.

Zawody lekkoatletyczne na całym świecie mozolnie, ale nieustannie się odmrażają i choć zapewne jeszcze długo nie będziemy oglądać mityngów, jakimi emocjonowaliśmy się przed pandemią, na kibiców czeka kilka interesujących pojedynków. 

W jednym z nich Piotr Lisek będzie rywalizował w skoku o tyczce z aktualnym rekordzistą świata, Armandem Duplantisem. Wszystko w ramach zmagań w Goeteborgu, gdzie oprócz skoku o tyczce, rozegrany zostanie także skok w dal. Mityng ma odbyć się 4 lipca. 

Przypomnijmy, że Duplantis w sezonie halowym dwukrotnie ustanawiał rekord świata. 8 lutego 2020 roku w Toruniu pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,17 m, a kilka dni później, w Glasgow, poprawił ten rezultat o jeden centymetr. 

W nadchodzącym konkursie skoku o tyczce w Szwecji udział wezmą także Pal Haugen Lillefosse (Norwegia), Ben Broeders (Belgia) oraz Melker Svaerd Jacobsson (Szwecja).

Czytaj także:
Twitterowy ekspert nagle zamilkł. Dziennikarze odkryli prawdę - Joaquin Carmona jest bezdomny od 12 lat
Diamentowa Liga. Organizatorzy nie zaproszą Therese Johaug. To przez jej dopingową przeszłość

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Bramkarz bohaterem!

Czy Armand Duplantis podczas w mityngu w Szwecji uzyska wynik lepszy niż 6,10 m?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    15 dni wcześniej informacja o Lisku i jego konkurencie w konkurencji. Ciekawe czy wybierze się specjalnie na te zawody ktoś z kibiców z Polski.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL