Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anzhelika Sidorova PAP/EPA / WALTER BIERI / Na zdjęciu: Anzhelika Sidorova

Mistrzyni świata może zmienić obywatelstwo. Anżelika Sidorowa: Sytuacja jest bardziej niż skomplikowana

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Anżelika Sidorowa zasugerowała, że może zmienić obywatelstwo. Mistrzyni świata w skoku o tyczce występuje aktualnie pod neutralną flagą z powodu afery dopingowej w rosyjskiej lekkoatletyce.

Rosyjscy lekkoatleci startują obecnie pod neutralną flagą, a podczas imprez międzynarodowych niewielu sportowców z tego kraju otrzymuje szansę występu.

M.in. z tego powodu zmianę obywatelstwa rozważa mistrzyni świata w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa. - Nie mogę odrzucić takiej propozycji, ponieważ sytuacja jest bardziej niż skomplikowana - powiedziała w rozmowie z rt.com.

- Jeszcze cztery lata temu nie wyobrażałam sobie, że o tym pomyślę. Wtedy kategorycznie sprzeciwiałam się zmianie obywatelstwa. Mam nadzieję, że sytuacja mnie do tego nie zmusi - dodała.

Przypomnijmy, że Rosyjska Federacja Lekkoatletyczna (RUSAF) została zawieszona w 2015 roku przez World Athletics z powodu afery dopingowej w tym kraju.

Ostatnio sankcje zostały zaostrzone. World Athletics nie było zadowolone z wyjaśnień Rosji dotyczących fałszowania dokumentacji w skandalu dopingowym, w którym wziął udział m.in. wicemistrz świata z 2017 roku w skoku wzwyż Danił Łysenko.

Ponadto Rosjanie nie wpłacili na czas wynoszącej 5 mln dolarów grzywny, tłumacząc to brakiem wystarczających środków.

Czytaj także:
Usain Bolt wyjawił imię córeczki. Jest bardzo oryginalne
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Ziółkowski: Szczepionka na COVID-19 powinna być obowiązkowa

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody

Komentarze (2):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  "Mistrzyni świata może zmienić obywatelstwo" - ALE NA JAKIE ? Bo na takiej zasadzie można wszystko napisać. Zawsze jest tak, że coś się MOŻE stać albo nie.
  • yes Zgłoś
   "zasugerowała, że może zmienić obywatelstwo" - czeka pewnie na odzew, ciekawe za co i za ile. Może w Polsce ktoś ją kupi i do prezydenta?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL