Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sylwester BednarekGetty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Sylwester Bednarek

Lekkoatletyka. Sylwester Bednarek wraca do formy. Najlepsze skoki od dwóch lat

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Sylwester Bednarek bardzo dobrze wszedł w sezon olimpijski. Polak wrócił do skoków na poziomie, który po raz ostatni prezentował dwa lata temu.

Ostatnie dwa lata nie należały do najbardziej udanych dla Sylwestra Bednarka. Siódme miejsce na mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 roku, rok później szósta lokata na halowych mistrzostwach Europy w Glasgow - to wyniki zdecydowanie poniżej jego możliwości i potencjału. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że Bednarek wraca do wysokiej formy. W sobotę, w Hustopecach, reprezentant Polski zajął drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż, pokonując w drugiej próbie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,30 m. Po raz ostatni tak wysoko skakał dwa lata temu, w styczniu 2018 roku. 

We wtorek natomiast udowodnił, że świetne skoki na mityngu w Czechach nie były przypadkiem. W Bańskiej Bystrzycy pierwsze trzy wysokości zaliczył w pierwszych próbach (2,15, 2,20 i 2,25 m). Następnie potrzebował trzech prób, aby poradzić sobie z 2,28 m i z takim wynikiem też zakończył zmagania. To dało mu ostatecznie czwarte miejsce. 

W Bańskiej Bystrzycy triumfował niespełna 23-letni Luis Zayas, który zaliczył 2,33 m, ustanawiając zarazem swój nowy rekord życiowy. 

Czytaj także: Lekkoatletyka. Wielkie pieniądze czekają na Armanda Duplantisa

Czytaj także: Orlen Cup Łódź 2020. Nie wygrała konkursu, ale zrobiła prawdziwe show. Zobacz taniec Priscilli Frederick

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Czy śledzisz poczynania polskich lekkoatletów w sezonie halowym 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL